Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 14d. 10:42

Katažina Zvonkuvienė atskleidė, su kokia sąlyga pagimdytų antrą dvynių porą

Dainininkė ir dviejų vaikų mama Katažina Zvokuvienė – ne išlepinta šiltnamio gėlelė. Gimusi ir užaugusi kaime matė ir šilto, ir šalto, teko dirbti įvairius darbus. Dabar pati stebisi, kaip tuomet viską suspėdavo ir net atrasdavo laiko sau. Ji prisipažįsta, kad dabar, auginant dvynukus, tokio laiko rasti sunkiau. Visgi to ji išmoko ir dabar patirtimi gali pasidalinti su kitais tėvais.

Nustebino netikėtai atrastas atsipalaidavimo būdas

„Gimiau ir užaugau kaime. Mes su šeima gyvenome paprastuose kaimo namuose, kur sugebėdavome rasti laiko viskam, o juk darbai buvo pirmoje vietoje“, – prisimena žinoma atlikėja, norėdama įrodyti, kad privačią, tik sau skirtą erdvę susikurti galima bet kur.

Šiandien aktyviai koncertuojanti, dalyvaujanti projektuose ir vaikais besirūpinanti moteris sako atradusi pačiai netikėtą atsipalaidavimo būdą – skaitymą. Rodos, nieko naujo: IKEA atliktame tyrime „Gyvenimas namuose“ beveik pusė (45 proc.) apklaustųjų Lietuvoje skaitymą įvardija kaip geriausią laiką sau. Visgi veikliai moteriai toks poilsis būdavo ne prie širdies iki tos akimirkos, kai viena knyga pakeitė jos nuomonę.

„Kai ją atsiverčiau – negalėjau atsitraukti. Sunku buvo tuo patikėti. Juk atrodytų, įdomiau žiūrėti filmą, nes vienu metu gali daryti ir kitus darbus: gaminti, bendrauti“, – pasakoja moteris.

Dabar skaitymas Katažinai tapo tikru atsipalaidavimo būdu: „Tas jausmas, kai esi tik tu ir knyga, yra fantastiškas“. Trumpam užsisvajojusi ji nusikvatoja: „O kai aš turėsiu terasą su vaizdu į gamtą, kur galėsiu skaityti knygas, būsiu dar labiau pailsėjusi ir galėsiu dar dvynius pagimdyti!“

Organizatorių nuotr./Katažina Zvonkuvienė
Organizatorių nuotr./Katažina Zvonkuvienė

Laikas sau reikalingas gerai savijautai

IKEA atliktame tyrime net 77 proc. apklaustųjų teigė, kad laikas sau yra svarbus gerai savijautai. Tai patvirtina ir psichologai: laikas sau ypač svarbus tiems, kurie dirba su kitais žmonėmis, gyvena didmiesčiuose ir nuolat patiria didelį tempą.

Atlikėja neslepia, kad jaučiasi blogai, kai būna pavargusi ir nori pailsėti, o darbai nesibaigia. Tačiau stengiasi žiūrėti į tai pozityviai. Ar visada pavyksta? „Žinoma, ne. Tačiau kai tenka kažkur pratrūkti, tai tiesiog turiu paprastą žodį – atsiprašau“, – sako Katažina.

Katažinos patarimas visiems tėvams

Vaikus auginantiems tėvams itin reikalingi trumpi „atitrūkimai“, kad galėtų pailsėti ir būtų kantresni. Tačiau dažnai žmonės varžosi prašyti pagalbos, bijodami apkrauti kitus. Tai liudija ir „Gyvenimo namuose“ tyrimas: daugiau nei pusė (54 proc.) mažus vaikus auginančių tyrimo dalyvių sako, kad jiems trūksta laiko sau, tačiau mūsų visuomenėje gaji nuomonė, kad jo paprašę įžeisime kitus. Taip mano vienas iš penkių apklaustųjų.

Dvynukus auginanti Katažina prisipažįsta, kad anksčiau taip pat baiminosi paprašyti artimųjų pagalbos, tačiau žingsnis po žingsnio išmoko tai daryti.

„Aš tiesiog paskambinu mamai ir „nebevynioju į vatą“, teisindamasi, kad man reikia nuvažiuoti į darbą, koncertą ar dar kažkur, kai realiai tiesiog noriu pailsėti ar pabūti viena, tik gėda tai pasakyti. Dabar sakau tiesiai: „buvo labai sunki savaitė, gal gali valandą ar dvi pabūti su vaikais?“, – dalinasi moteris ir pasidžiaugia, kad lieka suprasta ir tokiu būdu viskas išsisprendžia savaime.

Tad Katažinos receptas vaikus auginantiems tėvams yra labai paprastas ir paremtas savo pačios patirtimi: kai jausite, kad pervargote ir būtinai reikia pailsėti, paimkite telefoną ir drąsiai skambinkite mamai ar draugams. Ir pagalbos tikrai sulauksite!

Sužinokite savo privatumo įvertinimą bei gaukite patarimų atlikdami privatumo testą https://lifeathome.ikea.com/lt/.

Remiamas turinys
Komentarai: 7

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką