Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugpjūčio 4d. 07:11

Konkurso „Mano kiemas“ dalyvė Jovita: „Augalai yra mano silpnybė“

Sofutė iš ligustrų Konkursas
Jovitos Verbickienės nuotr. / Sofutė iš ligustrų

„Daugiau kaip dešimtmetį kuriamas sodas man yra daugiau nei pomėgis, o augalai yra mano silpnybė“, – sako 15min GYVENIMAS konkursui „Mano kiemas“ iš ligustrų sukurtos sofutės ir prancūziškojo sodelio nuotraukų atsiuntusi ponia Jovita Verbickienė iš Velžio kaimo, Panevėžio r.

Panevėžio priemiestyje ponia Jovita su šeima gyvena jau daugiau kaip dešimtmetį. Dar mokykloje pradėjusi domėtis augalais tuomet svarstė ir apie biologijos, botanikos studijas. Tačiau gyvenimas viską pakoregavo kiek kitaip – ji tapo informacinių technologijų specialiste.

„Kompiuteriai – negyva, virtualu, nekvepia, nieko negali pačiupinėti, visiškai priešinga biologijai sritis. Sakoma, kad priešingybės traukia, matyt, čia vienas tų atvejų. Atrodo, dvi keistos, nesuderinamos sritys, bet iš tiesų puikiai sekasi jas derinti“, – šypsodamasi sakė J.Verbickienė.

Moteris redakcijai atsiuntė iš ligustrų sukurtos „sofutės“ nuotraukų, kurią pradėjo kurti, auginti prieš penkerius metus.

Jovitos Verbickienės nuotr./Sofutė iš ligustrų vasarą
Jovitos Verbickienės nuotr./Sofutė iš ligustrų vasarą

„Tai mūsiškis augalas, labai geras medelis, pakenčia karpymą, jį galima lengvai, gražiai formuoti. Tiesiog gimė idėja sode pasidaryti suoliuką. Paskui vaikai sako, jei jau yra sofutė, reikia ir staliuko. Taip ir šis čia atsirado“, – juokėsi pašnekovė.

Ji pridūrė, kad pavasarį „sofutės“ aplinką pagražino tulpėmis, be jų, greta auga ir šilauogės. Jas sodino ne dėl uogų, kurių šiemet išties nemažai, bet dėl gražių spalvų. Pasak pašnekovės, ypač gražiai šie augalai atrodo rudenį.

Jovitos Verbickienės nuotr./Sofutė iš ligustrų žiemą
Jovitos Verbickienės nuotr./Sofutė iš ligustrų žiemą

J.Verbickienė, kuriai sodas yra proto ir sielos atgaiva, tobulėjimas, papasakojo, kad ypač žavisi dviem kryptimis: pirmoji – kraštovaizdžio architektas prancūzas Édouardas François André, antrojijaponiškasis sodas.

„Prancūziškasis sodas pasižymi tiesiomis linijomis, formomis, japoniškasis yra arčiau natūralumo, nieko dirbtino. Jie yra be galo skirtingi, bet turi žavesio: ir vanduo, ir akmuo, samanos, pakarpymas, formos išlaikymas. Kai pradėjau sodinti, auginti, karpyti bonsus, pasiėmiau biologijos vadovėlį ir iš naujo perskaičiau apie šaknis, šakas, pumpurus. Tada supratau, kiek daug gyvybės yra augale, tai man buvo pats didžiausias atradimas“, – pasakojo pašnekovė.

Jos prancūziškasis sodelis atsirado, kai dovanų gavo labai daug rožių sodinukų. Tad, kaip pati sakė, teko kurti rožyną.

„Be rožių, čia dar yra levandų ir hortenzijų. Sodas apsodintas ligustrais, kurie čia įgavę kitą pavidalą – ant koto susukti rutuliukai. Yra ir buksmedžių, jie labai gražiai karposi, galima išgauti kokią nori formą.

Jovitos Verbickienės nuotr./Jovitos Verbickienės prancūziškasis sodelis
Jovitos Verbickienės nuotr./Jovitos Verbickienės prancūziškasis sodelis

Man labai patinka levandos, taip pat hortenzijos – jų pasodintos keturios rūšys. Sodelis labai gražus, kai pradeda žydėti rožės ir levandos. Kai rožės nužydi, ateina metas hortenzijoms, jos dažnai žiedus išlaiko iki šalnų“, – žavėjimosi augalais neslėpė J.Verbickienė.

Mane žavi dvi kryptys: pirmoji – kraštovaizdžio architektas prancūzas Édouardas François André, antroji – japoniškasis sodas.

Moteris taip pat pasidžiaugė, kad prie įvairių sodo darbų prisideda visa šeima. Vyras su malonumu išklojo akmenukus, jaunesnėlis sūnus, vis dar gyvenantis su tėvais, niekada neatsisako padėti, ką nors pasodinti, žemę pakeisti, žolę nupjauti ir pan. O vyresnysis sūnus su šeima gyvena Kaune, bet, kaip juokdamasi sakė ponia Jovita, sodas jam irgi artimas – balkone augina levandų krūmą.

Savo sode J.Verbickienė turi ir retesnių augalų: bambuką, kurį atrado Helsinkio botanikos sode, paskui susiradusi parsisiuntė iš Kanados. Ir šis puikiausiai auga. Taip pat jos kieme auga kaktusai, kuriems nebaisios ir žiemos. Pavasarį žydi magnolija – ji buvo vienas pirmųjų šiame sode pasodintų augalų. Dar yra japoninis puošmedis ir tulpmedis.

Paklausta apie ateities planus, pašnekovė užsiminė, kad yra pradėjusi kurti japonišką sodelį.

„Turiu tam skirtą kampą, kuriame norėčiau jį įkurti. Nežinau, kiek pasiteisins tas stilių maišymas. Tačiau po truputį rankiojuosi augalus, šiek tiek bonsus paformuoju. Sakyčiau, kad dabar mane labiau traukia tas japoniškasis sodas, nežinau, kaip pavyks viską įgyvendinti. Jis jau pradėtas kurti: auga pora rūšių hortenzijų, rododendrų, bambukas, paparčių“, – sakė sodo kūrėja.

Daugiau apie 15min GYVENIMAS konkurso sąlygas ir kitus gėlynus bei sodybas skaitykite skiltyje „Mano kiemas“.


15min GYVENIMAS skelbia konkursą!

Visus, negalinčius atsispirti įvairioms apželdinimo idėjoms, besidomintiems dailaus kraštovaizdžio kūrimu ar tiesiog norintiems pasidalyti savo sukurtos, akį traukiančios aplinkos idėjomis, kviečiame dalyvauti konkurse „Mano kiemas“ ir laimėti praktiškus prizus.

Dalyvauti gali visi – nesvarbu, ar jūs turite didelę sodybą, o gal gėlyną įkūrėte jaukiame balkone ar šalia daugiabučio namo. Dalykitės savo mintimis, idėjomis ir nuotraukomis.

1. Siųskite savo kiemo, sodybos nuotraukas (ar vaizdo įrašus – jie ypač laukiami).

2. Kartu su nuotraukomis (būtinai – viename laiške!) pridėkite ir tekstą, kuriame būtų surašyta, per kiek laiko sukūrėte grožį, kaip puoselėjate savo sodybą ir kuriame rajone ji yra. Papasakokite apie tai, kaip kūrėte jaukų namų kampelį!

3. Viską siųskite adresu gyvenimas@15min.lt. Būtinai parašykite savo vardą, pavardę, telefono numerį ir adresą.

Konkursas truks iki vasaros pabaigos! Laukiame vaizdų ir istorijų!

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką