TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Konkurso „Mano kiemas“ dalyvė Sandra: „Idėja – sodas, apie kurį nereikia tupinėti“

Sandros ir Audriaus Klioštoraičių sodyba Konkursas
Asmeninio archyvo nuotr. / Sandros ir Audriaus Klioštoraičių sodyba
Šaltinis: 15min
0
A A

Sandra ir Audrius Klioštoraičiai prieš keletą metų įsigijo seną sodą Klaipėdos sodų bendrijoje, pasistatė namą, ten apsigyveno, ėmėsi aplinkos tvarkymo darbų. Tikslas – pagražinti sodą, tačiau visa tai kurdami jie vadovaujasi vienu kriterijumi – kad esamas ir būsimas grožis nereikalautų itin daug priežiūros.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Nuotraukas 15min konkursui „Mano kiemas“ atsiuntė A.Klioštoraitis. Bekalbant telefonu vyras juokdamasis sakė, kad pagrindinė sodo idėja – „tinginio daržas, po kurį vaikštai su bateliais ir skrybėlaite“.

Norėjau, kad gėlynėlis būtų dėl manęs, o ne aš dėl jo.

Paaiškėjo, kad daugiausia sodu rūpinasi pono Audriaus žmona Sandra. Moteris patikslino vyro išsakytą mintį apie pagrindinę sodo kūrimo idėją.

„Norėjau, kad gėlynėlis būtų dėl manęs, o ne aš dėl jo. Kad aplink jį būtų kuo mažiau tupinėjimo, pasodinai ir jis auga“, – sakė S.Klioštoraitienė.

Jai labai patinka levandos, todėl jų atsirado ir šeimos sode. Čia taip pat auga rožės, pelargonijos, lobelijos, šlamučiai, lakišiai. Pastarąjį augalą ponia Sandra vadina itin geru ir stebisi, kad mažai kas Lietuvoje jį augina.

Asmeninio archyvo nuotr./Sandros ir Audriaus Klioštoraičių sodyba
Asmeninio archyvo nuotr./Sandros ir Audriaus Klioštoraičių sodyba

„Kadangi idėja buvo pasodinti nelepius augalus, taip mūsų sode ir atsirado vadinamieji kaimiški, senoviniai augalai, kurie ir laiko, ir žmonių kalbų patikrinti“, – šypsodamasi pasakojo S.Klioštoraitienė.

Ji pridūrė, kad pirkdamas daugiametį augalą žmogus visada orientuojasi į tai, kad šis būtų pakantus šalčiams, sausrai, drėgmei, tiktų aplinkai, kurioje augs.

„Kitaip tariant, nekeltų rūpesčių. Pasodinai ir auga, ir gražu, – juokdamasi sakė pašnekovė. – Pavyzdžiui, lakišius žydi nuo pat ankstyvo pavasario iki šalnų. Įsivaizduojate, turiu augalą, kuris pas mane žydi visą vasarą, yra nelepus. Ir man labai patinka geltona spalva – siejasi su saule, taip pat – mėlyna, rožinė.“

Ponia Sandra papasakojo, kad juodu su vyru nusipirko seną sodą, kuriame yra likusių senų medžių, teikiančių aplinkai jaukumo. Prie terasos jie paliko didelę seną obelį, o šiemet pasisodino šermukšnį, kuris, pasak S.Klioštoraitienės, apsaugo nuo blogos akies.

„Turime ir šiltnamį, kur pomidorus ir agurkus auginame – šiemet pirmi metai, taip pat turime prieskoninių augalų darželį su pakeltomis lysvėmis“, – sakė pašnekovė.

Asmeninio archyvo nuotr./Sandros ir Audriaus Klioštoraičių sodyba
Asmeninio archyvo nuotr./Sandros ir Audriaus Klioštoraičių sodyba

Sodą ji įvardijo kaip galimybę atsipalaiduoti ir nuo visko pailsėti. „Darbas sode man yra atsipalaidavimas, poilsis, proga pabūti su savimi. Pas mus šeimoje yra keturi vyrai – turime tris sūnus, tvarkyti sodą dažniausiai tenka man, tad ir turiu puikią progą pabūti viena su savo augalais“, – šypsodamasi kalbėjo moteris.

Paklausta, kokių dar planų turi sodo ateičiai, ji sakė, kad gal jau visko užteks.

„Reikia palaukti, kad viskas sudygtų, tada bus matyti, kaip viskas dera, gal teks ką nors išrauti. O šiaip manau, kad jau laikas sustoti, nes tam vis tiek reikia ir laiko, ir pinigų. Na, gal dar rožių krūmų norėčiau, esu ir vietą numačiusi, bet jau nebe šiemet“, – atviravo ponia Sandra.

Daugiau apie 15min GYVENIMAS konkurso sąlygas ir kitus gėlynus bei sodybas skaitykite skiltyje „Mano kiemas“.


15min GYVENIMAS skelbia konkursą!

Visus, negalinčius atsispirti įvairioms apželdinimo idėjoms, besidomintiems dailaus kraštovaizdžio kūrimu ar tiesiog norintiems pasidalinti savo sukurtos, akį traukiančios aplinkos idėjomis, kviečiame dalyvauti konkurse „Mano kiemas“ ir laimėti praktiškus prizus.

Dalyvauti gali visi – nesvarbu, ar jūs turite didelę sodybą, o gal gėlyną įkūrėte jaukiame balkone ar šalia daugiabučio namo. Dalinkitės savo mintimis, idėjomis ir nuotraukomis.

1. Siųskite savo kiemo, sodybos nuotraukas (ar video – jie ypač laukiami).

2. Kartu su nuotraukomis (būtinai – viename laiške!) pridėkite ir tekstą, kuriame būtų surašyta, per kiek laiko sukūrėte grožį, kaip puoselėjate savo sodybą bei kuriame rajone ji yra. Papasakokite apie tai, kaip kūrėte jaukų namų kampelį!

3. Viską siųskite adresu gyvenimas@15min.lt. Būtinai parašykite savo vardą, pavardę, telefono nr. ir adresą.

Konkursas truks iki vasaros pabaigos! Laukiame vaizdų ir istorijų!

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką