Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Konkurso „Mano kiemas“ dalyvis Saulius: pilnas kiemas gyvybės – paukščiai čiulba

Sauliaus Lukausko sodyba Konkursas
Asmeninio archyvo nuotr. / Sauliaus Lukausko sodyba
Šaltinis: 15min
0
A A

Į 15min GYVENIMAS konkursą savo kiemo nuotraukas atsiuntęs Saulius Lukauskas šiame name, stovinčiame pačiame Ariogalos miestelyje (Raseinių r.), gyvena nuo vaikystės. Tai jo mamos namas. Ją vyrui primena skulptūros, nors pats kiemas Sauliui grįžus į gimtuosius namus kardinaliai pasikeitė.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Užaugęs kaip ir daugelis kaimo vaikų, Saulius išvyko iš namų, tačiau kai mama pasimirė, ir jis gavo sodybą kaip palikimą, nusprendė su šeima persikelti atgal į gimtąjį namą. Gyvena čia jau apie 20 metų.

„Mama irgi, kaip galėjo, tvarkėsi, bet viskas buvo senoviškai. Kai mes apsigyvenome, pradėjome visokius medelius auginti. Iš pradžių juos pardavinėjau, po to nusprendžiau ir sau pasisodinti. Ir „užkibau“ – patiko jais užsiimti.

Dabar kai pasižiūriu, kartais pagalvoju, kad jau gal per daug tų medžių, reikėtų praretinti, vos ne miškas gavosi, bet kol kas jie auga. Dabar jau kaip verslu medelių auginimu neužsiimu, nebent kam nors labai patinka kuris ir nori jį nusipirkti. Tai liko man kaip hobis“, – pasakojo Saulius.

Pasak jo, medžio formavimas užtrunka: kol medis išauga ir pavyksta jam suteikti gražią formą, reikia ne vienerių metų ir daug kantrybės.

Asmeninio archyvo nuotr./Sauliaus Lukausko sodyba
Asmeninio archyvo nuotr./Sauliaus Lukausko sodyba

„Tačiau man patinka. Tai savotiška kūryba, menas. Iš pradžių žiūri, ką tas medis turi – koks kamienas, pagrindinės šakos. Tuomet iš tų šakų kažką darai, po to lauki kitų metų, kas iš jų išaugo, kas gavosi. Ir ne visada sumąstyta vizija pavyksta, kartais medis kitaip auga, ne taip, kaip tu tikiesi, tačiau irgi įdomu, jeigu jis pats kitaip susiformuoja“, – teigė pašnekovas.

Saulius prisipažino, kad medeliai reikalauja ir dėmesio, ir laiko. Kartais smagu, o kartais ir nusibosta, ypač vasarą, kai viskas greitai auga. Čia nupjovei žolę, o jau vėl pjauti reikia. Ir paravėti reikia, ir kitus darbus kieme nuveikti. Tiesa, šeima į pačią aplinką pernelyg daug jėgų ir pinigų neinvestuoja, todėl vienur skaldos papilta, kur tiesiog alpinariumas padarytas, ir daug pievos.

Asmeninio archyvo nuotr./Sauliaus Lukausko sodyba
Asmeninio archyvo nuotr./Sauliaus Lukausko sodyba

Kieme yra ir nedidelis tvenkinys, kuriame puikuojasi dvi gulbės – atrodo, kaip tikros, o iš tiesų iš betono padarytos. Tai Sauliaus mamos, nulipdžiusios ir daugiau skulptūrų, palikimas.

„Meškino skulptūra – taip pat mamos. Mes visi šeimoje truputį prie meno. Aš laisvalaikiu iš vytelių pinu pintines. Traukia prie darbų, kai rankomis gali kažką gražaus padaryti“, – atviravo pašnekovas.

Paklaustas, ar mėgsta pats pasigrožėti savo kūriniais, vyras patikino, kad vasaros vakarais su žmona, šuniuku ir kačiuku mielai pasėdi tarp savo medžių. Mat likę tik jiedu – sūnus jau užaugęs.

„Daug paukščiukų atskrenda, kai kurie ir peri. Vis atskrenda tokia raudonkrūtinė, čiulba taip gražiai, kaip lakštingala, ant stogo nutūpusi.

Kai prisirpsta kadagio uogos, kėkštai atskrenda, ypač žiemą dažnai apsilanko. Gyvas ir tas tvenkinukas – kai būna šilta, paukščiukai atsigerti atskrenda. Smagu, kad yra gyvybės kieme“, – pasakojo sodybos šeimininkas.

Daugiau apie 15min GYVENIMAS konkurso sąlygas ir kitus gėlynus bei sodybas skaitykite skiltyje „Mano kiemas“.


15min GYVENIMAS skelbia konkursą!

Visus, negalinčius atsispirti įvairioms apželdinimo idėjoms, besidomintiems dailaus kraštovaizdžio kūrimu ar tiesiog norintiems pasidalinti savo sukurtos, akį traukiančios aplinkos idėjomis, kviečiame dalyvauti konkurse „Mano kiemas“ ir laimėti praktiškus prizus.

Dalyvauti gali visi – nesvarbu, ar jūs turite didelę sodybą, o gal gėlyną įkūrėte jaukiame balkone ar šalia daugiabučio namo. Dalinkitės savo mintimis, idėjomis ir nuotraukomis.

1. Siųskite savo kiemo, sodybos nuotraukas (ar video – jie ypač laukiami).

2. Kartu su nuotraukomis (būtinai – viename laiške!) pridėkite ir tekstą, kuriame būtų surašyta, per kiek laiko sukūrėte grožį, kaip puoselėjate savo sodybą bei kuriame rajone ji yra. Papasakokite apie tai, kaip kūrėte jaukų namų kampelį!

3. Viską siųskite adresu gyvenimas@15min.lt. Būtinai parašykite savo vardą, pavardę, telefono nr. ir adresą.

Konkursas truks iki vasaros pabaigos! Laukiame vaizdų ir istorijų!

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką