Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 7d. 10:23

Kurmiai sklype: susidraugauti ar iškraustyti?

Kurmiarausiai
123RF.com nuotr. / Kurmiarausiai

Po atšiaurios žiemos dažnas susiima už galvos išvydęs išpuoselėtą veją – joje gausu kurmiarausių. Ką daryti? Tinklaraštininkė, apželdinimo kursų „Geltonas karutis“ organizatorė Lina Liubertaitė sako, kad išvaikius kurmius, galime susidurti su kitais kenkėjais – grambuoliais, kurkliais, kurie visą mūsų triūsą pavers perniek.

Kurmiai maitinasi šiais kenkėjais, kurie naikina derlių, gėlynus, nugraužia augalų šaknis, todėl augalas miršta. Šiuo atveju patariama įsiklausyti į gamtą, suvokti jos dėsnius, kokia apskritai yra gamtos grandinė. Būtent dėl to turite labai gerai pagalvoti, ar reikia išvyti kurmius iš savo teritorijos, nes jie yra gamtos grandinės dalis.

Beje, specialistė vaiko mitus ir apie tai, kad kurmių išrausta žemė ypatinga: „Žmonės visų pirma mistifikuoja kurmių išraustą žemę ir mano, kad ji turi „stebuklingų“ savybių. Noriu sulaužyti šiuos mitus, kadangi kurmiarausių žemė yra paprasta, todėl ir žvelkite į tai įprastai.“

Tad jeigu jus erzina kurmiai, tuomet imkitės humaniškų būdų, kurie būtų draugiški gamtai.

Užkimšus „vieną ventiliacijos angą“, kurmis prasiraus kitą.

„Esminis klausimas – ar tikrai kurmiai kelia problemų? Išnaikinę kurmius galime sulaukti daugiau bėdų nei tiesiog kurmiarausių vejoje. Patarčiau su kurmiais sugyventi.

Jeigu matome kurmiarausius, jokiu būdu nepatariama suversti tų žemių atgal todėl, kad kurmiai juos rausia kaip ventiliacijos sistemą po žeme. Užkimšus „vieną ventiliacijos angą“, kurmis prasiraus kitą.

Geriau nevarkite ir neužkimškite kurmiarausių, o tiesiog nuimkite nuo paviršiaus kurmiariausių žemę. Taip nesukelsite kurmiams noro kasti kurmiarausius iš naujo“, – sako Lina.

Fotolia nuotr./Kurmis
Fotolia nuotr./Kurmis

Ką daryti, turintiems pievą ir nenorintiems kurmių draugijos? „Jeigu jums kurmiai trukdo gyventi, dar įrengiant veją patariama padėti specialų tinklelį po dirvožemio sluoksniu, be to, tai humaniškas, gamtai draugiškas būdas. Dėl tinklelio kurmis negali prasirausti ir keliauja naujos vietos ieškoti toliau“, – sako tinklaraštininkė.

Ji priduria, kad yra ir kitų priemonių, kurios gali padėti nubaidyti kurmius, tačiau dažniausiai tai trumpalaikiai sprendimai, visgi, kodėl jų neišbandžius?

„Kurmiams nepatinka vibracijos, pavyzdžiui, žoliapjovė ar vejos robotas, todėl patariama dažniau pjauti žolę. Kiti sako, kad neblogai veikia specialius spindulius skleidžiantys aparatai. Tad galite išmėginti vieną ar kitą būdą, kad atrastumėte, kas jūsų atveju tinka labiausiai“, – sako L.Liubertaitė ir priduria, kad geriausia su kurmiais draugauti ir nenaudoti nehumaniškų priemonių, tokių kaip gaudyklės ar spąstai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai: 8

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką