Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2017 03 24

Pavasarinis namų tvarkymas: kokiomis priemonėmis valyti skirtingus paviršius?

Pirmieji pavasario saulės spinduliai, atkeliaujantys pro dulkėtus langus, dažnai primena, kad atėjo laikas švarinti savo namus. Geriausių namų švaros receptų bei priemonių ieško kiekvienas ir tikriausiai daugelis yra sukaupę nemenką valiklių kolekciją.
Pavasarinė tvarka
Pavasarinė tvarka / Vida Press nuotr.

Lietuvos gyventojų apklausa parodė, kad sunkiausia žmonėms pašalinti ant viryklės ir orkaitės susikaupusius nešvarumus, o rečiausiai jie prisiruošia valyti ventiliacijos angas. Tad kaip išsirinkti geriausias švaros priemones ir kaip dažnai reikėtų valyti namus?

„Namams valyti tinka daugybė priemonių, tačiau žinojimas, kokią pasirinkti, visada leis pasiekti daug greitesnio ir geresnio rezultato.

Štai unitazui valyti dažniausiai rekomenduojamos gelinės konsistencijos priemonės, kurios yra mažiausiai kenksmingos, geriausiai valančios ir tvarkingai šalinančios visus nešvarumus.

Visoms kriauklėms, vonioms, čiaupams rekomenduočiau purškiamas priemones su puta. Specialūs geliniai valikliai šiek tiek brangesni, tačiau labai kvapnūs ir idealūs nuolatiniam tvarkymui“, – pasakoja švaros įmonės „Ponios Frekenbok namai“ vadovė Inesa Jurevičienė.

Anot švaros ekspertės, veidrodžiams tinka visi valikliai, kurie sudėtyje turi alkoholio, gerai džiūsta ir nepalieka dryžių. Jei langų valikliai turi ir antistatinių savybių, tokios priemonės idealios valyti ir dulkes nuo stalviršių, lakuotų medinių paviršių, suteikia jiems blizgesio. Virtuvei I.Jurevičienė rekomenduoja rinktis šarmines priemones – puikiai valo gelinės ar pieninės konsistencijos produktai.

„Dažnai žmonės, norėdami pašalinti problemas, pavyzdžiui, kalkes nuo čiaupų, pasirenka „stipresnes“ priemones, tačiau stiprios rūgštys pažeidžia kranus ir išdegina jų paviršių. Jei kraneliai apkalkėję ar turi apnašų, geriau leisti joms šiek tiek „užaugti“ ir tada pašalinti specialiais šveistukais. Geriausia – vieno ar dviejų siūlų pynimo“, – rekomenduoja švaros ekspertė.

Atlikto tyrimo duomenimis, dažniausiai namuose gyventojai naudoja indų ploviklį (76 proc.) ir skalbimo miltelius (73 proc.). Daugumos krepšelyje – ir tualeto valiklis (63 proc.) O rečiausiai jie renkasi kilimų (13 proc.), baldų valiklius (10 proc.). Valymo priemonių teigia nenaudojantys 8 proc. apklaustųjų.

Kaip vieną iš didžiausių problemų respondentai paminėjo ant viryklės ir orkaitės susikaupusius nešvarumus (37 proc.). „Tinkamai prižiūrėti orkaitę gana sudėtinga. Jei ant naujos orkaitės užsideda pirmas riebalų sluoksnis ir jis yra nepašalinamas, tuomet orkaitėje lieka maži pakenkimai, kurie laikui bėgant paruduoja ir valosi vis sunkiau. Nors tai užima laiko, verta kuo dažniau nuvalyti orkaitėje susikaupusius nešvarumus. Apskritai indukcinėms orkaitėms, dujinėms viryklėms tinka pieninės konsistencijos valikliai, kurie nepažeidžia jų paviršiaus“, – pataria I.Jurevičienė.

Dalyvavę apklausoje rečiausiai valo ventiliacijos angas (38 proc.), vamzdžių paviršius (29 proc.), šviestuvus (22 proc.). Pasak I.Jurevičienės, vonią ar dušą, virtuvę, grindis geriausia valyti kas savaitę, o jei reikia ir dažniau. Paviršius, kurie yra aukščiau nei akių lygyje, galima valyti kas dvi savaites ar bent kartą per mėnesį. Langus, ventiliacijos angas – bent du kartus per metus. Gerai matomus langus, langus į terasą verta valyti dažniau, nes tokie langai į namus neša pagrindinę šviesą bei grožį. O namuose juk daug jaukiau, kai jie kvepia švara.

TAIP PAT SKAITYKITE: Patarimai, padėsiantys idealiai išblizginti langus

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius