Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 10d. 21:03

Pavoverės kaime sudegė namas ir visas turtas: šeima prašo pagalbos

Degantis namas
123RF.com nuotr. / Degantis namas

Pavoverės kaime, Švenčionių rajone, trečiadienio vakarą sudegė vieno aukšto medinis namas. Ugnis pasiglemžė visą šeimos turtą, išskyrus spėtus pasiimti kai kuriuos dokumentus ir mobiliuosius telefonus. Galinčių paremti šeima prašo finansinės pagalbos.

Trečiadienį apie pusę aštuonių vakaro užsiliepsnojo Kobiakų šeimos namas, esantis Pavoverės kaime. Kaip portalui 15min pasakojo namo šeimininkė Elina Kobiak, gaisrą lėmė įkaitęs katilą ir kaminą jungiantis vamzdis. Moteris ilgai kalbėti negalėjo, tad į pokalbį įsijungė jos paauglys sūnus Arturas.

„Buvome namuose, kūrenome, staiga pajutome keistą kvapą. Pamanėme, kad čia gal elektros laidai svyla. Tada prie kamino, kuris buvo apklijuotas plytelėmis, pasirodė dūmai. Baigėme kūrenti, kad dūmai iš namų išeitų, bet jų kaip tik dar daugiau atsirado. Atidarėme tokį liuką, kuris veda į palėpę, dūmų daug, ir staiga pradėjo degti prie kamino esanti siena. Pradėjome pilti vandenį, gesinti, bet dingo elektra, o patamsy nieko nebegalėjome daryti.

Buvome namuose, kūrenome, staiga pajutome keistą kvapą. Pamanėme, kad čia gal elektros laidai svyla.

Atbėgo ir kaimynai, sniegu ėmė gesinti ugnį. Aš iškart, kai tik pamačiau ugnį, paskambinau ugniagesiams gelbėtojams, ir jie labai greit atvažiavo. Bet, žinote, namas medinis, kai liepsna pagavo, labai greit viskas užsiliepsnojo, – apie įvykį pasakojo šešiolikmetis. – Namas nenaujas, jį statė mano tėvas. Tačiau kaminas buvo naujas, viskas gerai apklijuota, atrodo, kad negalėjo taip imti ir užsidegti, bet štai kaip nutiko...“

Šeimos narių pasakojimu, išbėgdami iš namo jie spėjo pasiimti tik kai kuriuos dokumentus ir mobiliuosius telefonus, visa kita sudegė.

„Mama spėjo paimti savo ir tėvo pasus, aš nei savo dokumentų, nei kompiuterio, telefono susirinkti nespėjau. Su mumis gyveno tėvo sesuo, ji irgi nieko nespėjo pasiimti. Dingo elektra, namuose buvo pilna dūmų, nebuvo galima kvėpuoti“, – sakė Arturas.

Šeimos nelaime socialiniame tinkle „Facebook“ dalijasi Arturo draugai ir prašo galinčių prisidėti ir paremti nukentėjusiuosius. Ponios E.Kobiak teigimu, žmonės labai geranoriški, stengiasi padėti: prinešė daug daiktų, drabužių. Tačiau šiuo metu šeima glaudžiasi pas giminaitę ir neturi vietos, kur galėtų priimti tiek, kiek visi dovanoja.

„Žmonės tikrai visko neša, padeda, prinešė daug drabužių, net nespėjome jų pasimatuoti. Nori padovanoti ir baldų, bet dabar nėra, kur jų padėti. Kol neturime savo vietos, neišeina ir daiktais apsikrauti“, – teigė moteris.

Šeimai dabar labiausiai praverstų finansinė parama, nes daiktų ir drabužių žmonės jau paaukojo.

Pasak jos, šeimai dabar labiausiai praverstų finansinė parama, nes daiktų ir drabužių žmonės jau paaukojo. „Privežė, prinešė mums ir daiktų, ir drabužių, net televizorių, kompiuterių, telefonų. Girdėjau, kad kažkas jau ir medieną ruošiasi pirkti – namui statyti“, – mamą papildė ponios Elinos sūnus Arturas.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento PVV Situacijų koordinavimo skyriaus specialistė Laura Valauskienė teigė, kad atvykus ugniagesiams gyvenamasis namas degė atvira liepsna. Pastatas medinis, vieno aukšto, stogas dengtas šiferiu. Per gaisrą išdegė namo stogas, vidaus patalpos. Šiuo metu įvykis tiriamas, nelaimės priežastys nenustatytos.

Norintys prisidėti, gali paaukoti šeimai:

Elina Kobiak

LT707300010038393045

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką