Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2022 06 11, 08:00

Pomidorų genėjimas: kaip teisingai tai daryti ir ką reikia žinoti apie žemaūgius

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais, pomidorų genėjimas tampa karštu ginču tarp visų augintojų. Vieni linkę išskinti visus iki vieno lapelio ir palikti nokstančius vaisius, antri augina tikrą pomidorų mišką, o treti santūriai pašalina tik tiek, kiek reikia. Koks pasirinkimas yra teisingiausias?
Pomidorų genėjimas Tik prenumeratoriams
Pomidorų genėjimas / 123RF.com nuotr.

Apie pomidorų genėjimą kalbamės su tinklaraštininke, apželdinimo kursų „Geltonas karutis“ organizatore Lina Liubertaite. Ji atsako, ką turime žinoti apie aukštaūgių (interdeterminantinių) ir žemaūgių (determinantinių) pomidorų genėjimą.

Asmeninio archyvo nuotr./Lina Liubertaitė pasakoja, kaip genėti pomidorus
Asmeninio archyvo nuotr./Lina Liubertaitė pasakoja, kaip genėti pomidorus

Ką daryti su pavieniais negražiais pomidorų lapais

Tinklaraštininkė pabrėžia, kad augalai maitinasi per lapus, tokiu būdu vykdoma fotosintezė, tad nuskindami lapus mes sumažiname augalo gyvybines galias ir neleidžiame jam užauginti stambių ir kokybiškų vaisių, kaip turėtų. Dėl to lapai tikrai reikalingi.

Tačiau visus lapus, kurie yra pageltę, dėmėti, pilki, L.Liubertaitė rekomenduoja nukirpti, ypač, jeigu jų yra vos vienas kitas. Tai pasak jos, gali būti beprasidedančios ligos ženklas ir geriau tokius pašalinti, kad ligos nebūtų perduotos kitiems šiltnamio augalams.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką