Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 6d. 10:30

PRIEŠ ir PO: interjero klaidos miegamajame ir kaip jas ištaisyti

PRIEŠ ir PO: interjero klaidos miegamajame
IKEA nuotr. / PRIEŠ ir PO: interjero klaidos miegamajame
Per maži baldai, spalvų bei raštų gausa ir neišnaudotos sienos – tai dažniausios miegamajame daromos interjero klaidos. Ir nors lietuviai pripažįsta, kad miegamasis yra kone svarbiausias namų kambarys, jam dėmesio skiriama bene mažiausiai. Dažniausiai remonto pinigai atitenka gyvenamajam kambariui, kuriame priimami svečiai. Būtent tokią situaciją vilniečių namuose sprendė IKEA interjero dizainerė Eglė Čyvė.

Vyro drabužiams vietos nebeužteko

Nebeapsikentusi 15 metų neremontuotais namais, vilniečių pora ryžosi kapitaliniam remontui. Vis tik lėšų viskam neužteko – neremontuotas liko miegamasis.

Dukrytę auginantys vyras su žmona namais dalijasi su dviem augintiniais – šuniu bei papūga. Pastaroji smarkiai prisidėjo, kad miegamasis atrodytų nekaip: sudraskyti tapetai, skylėtos žaliuzės.

„Šis kambarys, palyginti su visu butu, atrodė kaip užstrigęs laike. Labiausiai jo gyventojus erzino netvarka, kurios niekaip nesisekė suvaldyti. Į kampinę spintą netilpo visi daiktai, tad vyro drabužiai buvo laikomi sekcijoje, kur jam atiteko vos kelios lentynos“, – įspūdžiais dalijasi IKEA interjero dizainerė Eglė Čyvė.

IKEA nuotr./Miegamasis prieš remontą
IKEA nuotr./Miegamasis prieš remontą

Dažna interjero klaida – per maži baldai

Pertvarkydama šį miegamąjį, interjero dizainerė įvardijo vieną dažną lietuvių daromą klaidą – renkamasi per mažus baldus.

„Kampinė spinta yra geras pasirinkimas tik tam tikrose erdvėse. Tačiau esant ilgai kambario sienai, jos plotą vertėtų išnaudoti vientisam daiktų laikymo sprendimui. Jame tvarkingai telpa daugiau daiktų ir drabužių, kambarys tampa erdvesnis“, – atkreipia dėmesį specialistė.

Ji pastebi, kad žmonės baiminasi pirkti pakankamo dydžio baldus, manydami, kad jie gali „užgriozdinti“ kambarius. Vietoje jų atsiranda daug mažesnių baldų, o to pasekmė – po truputį ant jų paviršių besikaupiantys daiktai. Tai vizualiai sumažina erdvę, kuria netvarkos įspūdį. Tuo tarpu tinkamai parinkti, dideli ir talpūs baldai sukuria priešingą efektą – daiktai suranda savo vietas, atlaisvina grindų plotą.

„Vietoje buvusios kampinės, suprojektavau didelę spintą. Spintas pagal konkrečią erdvę galima susiprojektuoti iš skirtingo dydžio ir aukščio IKEA spintų rėmų. Baldą planavau taip, kad vietos būtų tiek trumpiems, tiek ilgiems drabužiams kabinti. Viršutinės spintos lentynos atiteko sezoniniams ir rečiau naudojamiems daiktams“, – vardija dizainerė.

IKEA nuotr./Miegamasis po IKEA pertvarkos
IKEA nuotr./Miegamasis po IKEA pertvarkos

Gudrybės tvarkai namuose palaikyti

Prie netvarkos vilniečių kambaryje smarkiai prisidėjo sekcijoje su stiklinėmis durimis laikomi vyro drabužiai. „Kiekvienam šeimos nariui reikia patogios erdvės susidėti daiktams, kur būtų paprasta rasti drabužius ir juos tvarkyti. Todėl sekciją iškeičiau į prie spintos derančią baltą komodą su stalčiais. Juose šeima galės laikyti sulankstytus drabužius, rankšluosčius, patalynę“, – sako E. Čyvė. Ji atkreipia dėmesį, kad komodos, siekiant užtikrinti saugumą, privalo būti tvirtinamos prie sienos, naudojant rinkinyje esančius laikiklius.

Specialistė išduoda ir gudrybę, kuri padės palaikyti tvarką namuose – sulankstytus drabužius stalčiuose laikyti vertikaliai. „Tai leidžia patogiai matyti kiekvieną daiktą, o vieną išėmus – visi kiti nesusijaukia. Smulkesniems drabužiams stalčiuose laikyti pasitarnauja specialios, vos kelis eurus kainuojančios dėžės su skyriais ar dėžučių komplektai“, – atkreipia dėmesį E. Čyvė.

Mažiau laiko tvarkymuisi skirti teks ir pasirūpinus spintos priedais. Pavyzdžiui, keliolika eurų kainuojanti ištraukiamoji kelnių kabykla leidžia patogiai kabinti ir pasiekti kelnes. Ištraukiami padėklai su skirtukais spintose – nepamainomas sprendimas tvarkingai ir matomai laikyti aksesuarus, papuošalus. Na, o kabyklos ar kabamosios dėtuvės ir dėklai efektyviai išnaudoja spintos erdvę bei tinka tvarkingai sudėti mažmožiams.

IKEA nuotr./Miegamasis po IKEA pertvarkos
IKEA nuotr./Miegamasis po IKEA pertvarkos

Lengvumo įspūdžiui sukurti

Dar viena interjero klaida – skirtingų spalvų baldų pasirinkimas kambaryje. Interjero specialistė pademonstravo, kaip tarpusavy suderinti baldai ir vientisas koloritas kambaryje gali pakeisti bendrą vaizdą.

„Vientisą kambario spalvinę išraišką sukurti galima naudojant atsikartojančias spalvas interjere. Jų gamą padiktavo pakankamai nauja šeimininkų lova, bei televizorius, kuriuos jie norėjo pasilikti. Tad prie išraiškingos lovos spalvos priderinau šviesą temdančias užuolaidas, o prie televizoriaus – keletą juodų detalių“, – pasakojo IKEA interjero dizainerė.

Šeimininkus nustebino ir dizainerės sumanymas išnaudoti sieną virš komodos. „Kabančios ore“ – taip jie apibūdino uždarų ir atvirų spintelių derinį. Šie žodžiai įvardija, kokį jausmą interjero specialistei pavyko sukurti seną, tamsią sekciją iškeitus į šį sprendimą. Erdvė atrodo mažiau apkrauta, sukurtas lengvumo įspūdis, o daiktų telpa daugiau.

IKEA nuotr./Sprendimai spintos viduje po IKEA pertvarkos
IKEA nuotr./Sprendimai spintos viduje po IKEA pertvarkos

Nuo ko pradėti pokyčius?

Tiems, kurie nori pokyčių namuose, bet nežino, nuo ko pradėti, E. Čyvė pataria pirmiausia išsirinkti geriausiai kambario dydžiui ir formai skirtus pagrindinius baldus – spintą ir lovą, tada prie jų derinti smulkesnius baldus ir daiktus.

„Svarbu reguliariai peržiūrėti turimus drabužius ir daiktus bei įvertinti, ar jie vis dar reikalingi. Nebenaudojamus galima atiduoti ar paaukoti. Tuomet taps aiškiau, kokių daiktų laikymo sprendimų jūsų namams reikia“, – apibendrina E. Čyvė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Partnerio turinys
Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką