15min be reklamos
2023 03 13, 11:20

Prieš ir po: neįkvepianti darbo iš namų vieta tapo kūrybiškumą skatinančia erdve

Hibridinis darbas, kai dalį laiko dirbame iš namų – daugeliui jau tapo įprastu. Tačiau tikrai dar ne visi namuose esame įsikūrę jaukią ir įkvepiančią darbo vietą. Taip gali nutikti dėl dažnai pasitaikančio klaidingo įsitikinimo – darbo vietai pakanka kompiuterio ir darbo stalo, rašoma Ikea pranešime žiniasklaidai.
Atnaujinta darbo erdvė
Atnaujinta darbo erdvė / Ikea nuotr.

Vis tik, interjero dizainerė sako kad įnešti jaukumo daug nekainuoja, o nauda nusiteikimui ir kūrybiškumui gali būti didžiulė.

Jauno vyro darbo kambarį atnaujinusi interjero dizainerė sutinka, kad kai tenka ilgas valandas sėdėti prie kompiuterio, svarbu galvoti apie darbo vietos ergonomiką.

„Dažnai taupydami vietą svetainėje ar kitame kambaryje darbui renkamės kuo mažesnį staliuką. Tačiau stalas, ant kurio telpa tik nešiojamasis kompiuteris ir užrašinė greičiausiai nebus patogus, jei norėsite ant jo pasidėti didelį monitorių. Idealiu atveju reikėtų rinktis didesnį ir reguliuojamo aukščio stalą, prie kurio galima dirbti tiek sėdint, tiek atsistojus. Keisdami padėtį, geriau jausitės ir ne taip greitai pavargsite“, – sako interjero dizainerė Gabija Petkevičiūtė.

Kita vertus, pasak specialistės, norint patogiau dirbti, ne visada būtina pirkti naujus stalą ar kėdę. Palengvinti ilgas valandas gali padėti kaklo ir juosmens pagalvė – turint ją, bet kuri kėdė taps šiek tiek patogesnė. Dirbant pravers ir monitoriaus laikiklis su stalčiumi – turėsite papildomos vietos smulkiems daiktams laikyti, o monitorius bus patogesniame aukštyje, todėl mažiau pavargs kaklas ir pečiai.

Nestandartiniame kambaryje – nestandartiniai sprendimai

Nors viskas prasideda nuo patogaus rašomojo stalo ir kėdės, tačiau produktyvumui svarbu ir tai, kad daiktai turėtų savo vietas, nenugultų ant darbo stalo ir neblaškytų. Tam patartina turėti pakankamai vietos daiktams ir dokumentams laikyti.

Visų pirma, patariama rinktis daugiafunkcius baldus daiktų laikymui, išnaudoti visą sienų aukštį ir apsvarstyti įvairius spintelių išdėstymo derinius. Žinoma, derėtų nepamiršti sumaniai įsirengti ir spintelių bei stalčių vidaus: stalčiuose naudokite skirtukus ir įvairius dėklus, o lentynose tvarką palaikyti padės dėžės ir dėžutės, dokumentų dėklai.

Taip organizuojant daiktus, toje pačioje vietoje jų gali tilpti kone dvigubai daugiau. Be to, tvarka darbo vietoje ypač aktuali, jei ji įrengta bendroje erdvėje, pavyzdžiui, svetainėje, kuria naudojasi ir kiti šeimos nariai, priimami svečiai.

„Šioje konkrečioje erdvėje susidūriau su iššūkiu – pagal kambario perimetrą eina vamzdžiai, paslėpti po gana aukštomis grindjuostėmis. Vadinasi, kambaryje galima buvo naudoti tik tuos baldus kurie yra kabinami ant sienos, arba gali laisvai stovėti ir nereikalauja pritvirtinimo prie sienos dėl saugumo. Tad čia pasižiūrėjau kūrybiškai ir pritaikiau pakabinamas virtuvės spinteles. Jų dėka buvo galima išnaudoti sienos aukštį ir plotį, taip išlošiant daugiau daiktų laikymo vietos. Nereikia bijoti panaudoti darbo vietai iš pirmo žvilgsnio netinkančius sprendimus – virtuvės, sandėliuko baldus ar jaukumo suteikiančius aksesuarus“, – sako G.Petkevičiūtė.

Ikea nuotr./Darbo kambarys PO
Ikea nuotr./Darbo kambarys PO

Produktyvumui – išmanūs sprendimai

Net jei ir nėra galimybės atnaujinti, perstatyti baldų darbo vietoje, interjero specialistė ragina padaryti ją patogesne pritaikant išmanių sprendimų, kurie pagerins jau turimą darbo kampelį jūsų namuose ir turės teigiamos įtakos produktyvumui.

„Išmanų namų sprendimai kaip oro kokybės matuoklis ir oro valytuvas užtikrina kokybišką ir švarų orą patalpoje, kurioje praleidžiate didžiąją dienos dalį. Tai ypač aktualu turintiems alergijų ar gyvenantiems prie judrios gatvės. Po stalviršiu pritvirtintas belaidis įkroviklis leis krauti darbo telefoną tiesiog jį pasidėjus ant darbo stalo. Automatinė, pulteliu valdoma užuolaida pritemdys patalpą, kai to reikės šviečiant saulei. Šviestuvas su įmontuotu garsiakalbiu – puoš erdvę ir neapkraus daiktais“, – pavyzdžius vardija interjero dizainerė.

Nuo laidų raizgalynės po stalu ir ant stalo išgelbės prie stalviršio tvirtinamas laidų nuvedimo kanalas ar specialios laidų dėžutės, laidiniams įkrovikliams ir ausinėms pakabinti naudojami kabliukai.

Įkvėpimui – jaukumas

Produktyvumas neatsiejamas nuo poilsio, o kūrybiškumas – nuo įkvepiančios aplinkos. „Šiuo konkrečiu atveju erdvė leido šalia darbo stalo papildomai įrengti nedidelį skaitymo ir poilsio kampą, kuriame taip pat bus galima kartais ir dirbti su nešiojamuoju kompiuteriu, taip pakeičiant darbo vietą. Viskas, ko reikėjo tokiai erdvei – patogus fotelis ir kavos staliukas“, – sako G.Petkevičiūtė.

Ikea nuotr./Darbo kambarys PO
Ikea nuotr./Darbo kambarys PO

Pasak jos, kūrybiškumui darbo erdvėje įkvėps skirtingų dydžių gyvi augalai, papildomas jaukią šviesą skleidžiantis stalinis ar grindinis šviestuvas, nedideli kilimai. Juos, beje, net galima sluoksniuoti klojant vieną ant kito taip įnešant dar daugiau spalvų ir jaukumo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Nealkoholinis „Švyturio Ekstra“ ketina skinti tarptautinių apdovanojimų laurus
Reklama
Elektromobilis, kurį galima papildyti degalinėje: didžiausi abiejų pasaulių privalumai viename
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką