Laisvas žodis nereiškia palaidas.  Prenumeratai iki - 60%
Išbandyti
2021 11 13

Senas daugiabučio rūsys po remonto atima žadą: tapo jaukumu alsuojančia erdve

Rūsys daugeliui mūsų siejasi su tamsiu ir niūriu kambarėliu, kuriame laikome įvairias konservuotas daržoves ar rakandus bei nereikalingus daiktus. Tačiau pažvelgus į tai, kokį šedevrą daugiabučio rūsyje sukūrė Skaistė Vaišnoraitė-Blusienė, atrodo, kad jai nėra neįmanomų dalykų.
Rūsys prieš ir po atnaujinimo
Rūsys prieš ir po atnaujinimo / Asmeninio archyvo nuotr.

Skaistė sako, kad jau trejus ketverius metus kartu su vyru turi pomėgį – gaminti vynus ir eksperimentuoti. Ji priduria, kad šioje srityje yra naujokė, o labiausiai užsiimti tokia veikla paskatino jos ir vyro rankomis sukurta sodyba. Kasmet jie vis labiau tobulina savo įgūdžius ir atranda pačių įvairiausių vyndarystės subtilybių.

„Norėjome vyno butelius laikyti tvarkingai ir gražiai, o ne tiesiog sumestus rūsyje, be to, norime ir tobulėti, tad taip ir kilo mintis įsirengti vyno rūsį, kuriame galėtume ir brandinti vyną. Gyvename nestandartiniame bute Žaliakalnyje, kuris mus džiugina visais namo privalumais – atskiru įėjimu, nuosavu kiemu ir dideliu – 16 kv. m rūsiu“, – pasakoja Skaistė.

Ji priduria, kad ateityje norėtų atnaujinti ir rūsio koridorių, kad interjero vaizdas būtų vientisas. Tad kas buvo sunkiausia atnaujinant rūsį?

„Pirmiausia turbūt reikėtų kalbėti apie sienas – teko galvoti, kuo jas padengti, kad išvengtume drėgmės kaupimosi, kokią ventiliaciją pasirinkti, todėl rinkomės specialias hidroizoliacines priemones“, – prisimena Skaistė.

Asmeninio archyvo nuotr./Rūsys atnaujinimo metu
Asmeninio archyvo nuotr./Rūsys atnaujinimo metu

Kai sienos buvo padengtos hidroizoliacija, ant jų buvo prisuktas drėgmei atsparus žalias gipsas, kurį vėliau šeima nudažė.

„Tai buvo mūsų vasaros projektas, daug ką darėme savo rankomis, tačiau neišvengėme ir darbininkų pagalbos. Atnaujinti rūsį buvo nepigus, bet ir ne pats brangiausias malonumas, kaip sakau, kiekvienas, turintis hobį ir mylintis savo veiklą, jai netaupo. Manau, kad bet kuris galėtų taip atsinaujinti savo rūsį“, – mano pašnekovė.

Ji priduria, kad rūsyje temperatūra nėra didelė ir, priklausomai nuo sezono, svyruoja tarp 8–14 °C, tad jame tikrai nesušalsi. „Kai kurias lentynas pirkome, kitas darėme ir dažėme patys. Stalą ir kėdes pirkau iš antrų rankų – beliko tik persidažyti.

O paveikslai ant sienų taip pat iš blusturgio, kainavę nuo 30 centų. Apskritai, beveik visos dekoro detalės, puošiančios mūsų vyno rūsį, atrado savo antrus namus, todėl išlaidos tikrai nebuvo didelės“, – sako Skaistė.

Asmeninio archyvo nuotr./Rūsys po atnaujinimo
Asmeninio archyvo nuotr./Rūsys po atnaujinimo

Skaistė sako, kad atnaujinti erdves, jas dekoruoti jai yra tikras malonumas, tad ir rūsio, kuris šiuo metu nė iš tolo neatitinka rūsio įvaizdžio, projektas kėlė pačias gražiausias mintis ir jausmus bei sulaukė internautų komplimentų.

Asmeninio archyvo nuotr./Rūsys po atnaujinimo
Asmeninio archyvo nuotr./Rūsys po atnaujinimo

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius