Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2021 05 18

Sodas – ne diskotekos salė: akumuliatorinė vejapjovė išlaisvins nuo decibelų

Nuosavas namas su aplink žaliuojančia veja ne tik atpalaiduojanti ir raminanti žydinti sodo erdvė, bet ir nuolatiniai aplinkos priežiūros darbai, kurie neretai kelia triukšmą ir kaimynų nepasitenkinimą. Dažniausiai darbų grafikas „nesutampa“, vejapjovės decibelai drebina tai vienoje, kai kitoje pusėje, virpindami rankose tavo kavos puodelį, kurį tikėjaisi ramiai išgerti. Kai didvyriškai sulauki kaimynų darbų pabaigos, tuomet įsijungi savo „traktoriuką“ – laikas revanšui. Ar tikrai būtina triukšmauti? Juk žolė auga tyliai. Gal laikas keisti požiūrį ir vejapjovę?
„Makita“ akumuliatorinė savaeigė vejapjovė su aliuminio korpusu, žolės surinkimu, mulčiavimu ir galiniu išmetimu
„Makita“ akumuliatorinė savaeigė vejapjovė su aliuminio korpusu, žolės surinkimu, mulčiavimu ir galiniu išmetimu / „Makita“ nuotr.
Temos: 2 Sodas „Makita“

Akumuliatorinės vejapjovės turi didesnių privalumų nei triukšmingai burzgiančios benzininės – dirba gerokai tyliau, o po kojomis nesipainioja laidas kaip dirbant su elektrinėmis vejapjovėmis. Naujos kartos akumuliatorinės vejapjovės sukurtos dar galingesnės, pritaikytos dideliems plotams, todėl jau gali pakeisti benzinines. Naujiena – savaeigė akumuliatorinės vejapjovė, su kuria dirbti dar lengviau.

Taip pat skaitykite: Kas pakeis bet kokią žolę guldžiusį dalgį?

Veją nupjausite lengviau ir greičiau

Rinkoje pasirodė nauji „Makitos“ savaeigių akumuliatorinių vejapjovių modeliai, su kuriais dirbti malonu ir paprasta – nereikia įsirėžus stumti į įkalnę, o ir lygioje vietoje mašina važiuoja tarsi savaime, tereikia tik reguliuoti jos kryptį. Tie, kurie buvo įpratę pjauti veją su benzinine ar elektrine vejapjove, išbandę savaeigę akumuliatorinę, jaučia didelį skirtumą, tarsi darbą pakeitę maloniu užsiėmimu sode. „Veją nupjausite ne tik lengviau, bet ir greičiau“, – sako sodo technikos konsultantė Laura Bučiūtė.

Ne tik savaeigės, bet ir tradicinės akumuliatorinės vejapjovės turi ir daugiau privalumų: variklis automatiškai reguliuoja apsukas pagal gaunamą krūvį. Pasak L.Bučiūtės, jei veja yra tanki ir aukšta, vejapjovės variklis automatiškai padidins apsukas maksimaliai, kad nupjautų žolę greičiau ir efektyviau.

Įdomu: „Makita“ akumuliatorinės vejapjovės savaeigiu režimu išvysto iki 5 km/h greitį.

Taip pat skaitykite: Naujausios technologijos sodo technikoje: kas paverčia darbą lengva meditacija?

„Makita“ nuotr./„Makita“ akumuliatorinė savaeigė vejapjovė su surinkimu mulčiavimu ir šoniniu išmetimu
„Makita“ nuotr./„Makita“ akumuliatorinė savaeigė vejapjovė su surinkimu mulčiavimu ir šoniniu išmetimu

Tvirtas korpusas

Dar vienas „Makitos“ privalumas – tvirto, storo aliuminio korpusas, kuris slopina garsą, darbas sode tampa tik malonesnis. Tvirtas korpusas taip pat užtikrina, kad vejapjovė tarnaus ilgai ir patikimai – tad laikas pamiršti mitą, jog akumuliatorinės vejapjovės tinka tik ypač lygioms elegantiškoms pievutėms. L.Bučiūtė teigia, kad akumuliatorinės vejapjovės tolygiai nupjauna bet kokią veją, o jeigu yra didesni nelygumai, tuomet reikėtų tik aukščiau pakelti peilius, be to, jie gali pjauti bet kokiu kampu.

Svarbu paminėti ir tai, kad akumuliatorinėse vejapjovėse įdiegtos naujausios technologijos: elektrinis stabdis saugumui, bešepetėlinis variklis, apsauga nuo vandens ir dulkių, mulčiavimo technologija ir kt.

„Makita“ nuotr./Paprastas žolės surinkimo talpos nuėmimas Makita vejapjovėse
„Makita“ nuotr./Paprastas žolės surinkimo talpos nuėmimas Makita vejapjovėse

Dirba tyliai kaip plaukų džiovintuvas

Akumuliatorinės vejapjovės turi daug privalumų palyginus su elektrinėmis ar benzininėmis. Su elektrinėmis vejapjovėmis dirbti nepatogu, nes po kojomis painiojasi laidas, dirbant reikia būti atsargiam, kad jo nenukirstų peilis (o tai gali būti pavojinga gyvybei), be to, nenupjausite didelio ploto.

Benzininės vejapjovės yra ypač triukšmingos, teršia aplinką, tuo pačiu – ir pjaunamą veją, jų išmetamos dujos yra nuodingos dirbančiajam. Akumuliatorinės vejapjovės dirba ne garsiau už vonioje įjungtą plaukų džiovintuvą.

„Makita“ nuotr./Rankenėle reguliuojamas pjovimo aukščio nustatymas
„Makita“ nuotr./Rankenėle reguliuojamas pjovimo aukščio nustatymas

„Su tokia tyliai dirbančia akumuliatorine vejapjove niekam netrukdysite pjaudami žolę gyvenamosiose ar rekreacinėse zonose net savaitgaliais. Akumuliatorinės vejapjovės savininkas yra nepriklausomas nuo elektros laidų, tepalų ir kuro“, – teigia L.Bučiūtė.

Akumuliatorinės vejapjovės turi ir „tylųjį“ režimą, kuris užtikrina pastovias variklio apsukas, nepriklausomai nuo krūvio, ir taip tausoja akumuliatorių energiją. „Ši funkcija užtikrina dar tylesnį vejapjovės dirbą, už tai kaimynai tikrai padėkos“, – šypsosi konsultantė.

„Makita“ nuotr./Keturi akumuliatorių lizdai „Makita“ naujosiose vejapjovėse – ilgesniam vejapjovės darbo laikui
„Makita“ nuotr./Keturi akumuliatorių lizdai „Makita“ naujosiose vejapjovėse – ilgesniam vejapjovės darbo laikui

Akumuliatorius įkrausite greitai

Naujosios „Makita“ akumuliatorinės vejapjovės nupjauna iki 23 arų plotą vienu akumuliatorių įkrovimu. Vejapjovės veikia nuo dviejų paraleliai sujungtų akumuliatorių. Kai kurie modeliai turi dar papildomus 4 lizdus, todėl galima įdėti 4 akumuliatorius. Kai išsikrauna pirmieji du akumuliatoriai, tiesiog reikia įjungti kitus rankenėlės pagalba „Ši funkcija leidžia dirbti dar ilgiau be pertraukos ir nupjauti didesnį plotą“, – paaiškina konsultantė.

Dirbsite dar ekonomiškiau, jei laiku ištuštinsite žolės surinkimo talpą – tai padeda tausoti akumuliatoriaus energiją, be to, vejapjovė dirbs ilgiau.

Jeigu akumuliatoriai darbo metu išsikrovė, juos greitai pakrausite ir net nespėsite pailsėti – jau galite ir vėl pjauti veją.

„Makita“ garsėja dideliu 18 V akumuliatorinių įrankių pasirinkimu. Tas pats 18V LXT akumuliatorius tinka per 360 skirtingų įrankių ir prietaisų, skirtų sodui, buičiai ar profesionaliam darbui. „Vejapjovės dirba su tais pačiais 18V LXT akumuliatoriais, kuriuos galima įsigyti atskirai, o prireikus naudoti su kitais sodo įrankiais: grandininiais pjūklais, pūstuvais, trimeriais, gyvatvorių žirklėmis ir kt.“, – pataria L.Bučiūtė.

„Makita“ nuotr./„Makita“ kompaktiškai susilankstanti akumuliatorinė vejapjovė
„Makita“ nuotr./„Makita“ kompaktiškai susilankstanti akumuliatorinė vejapjovė

Prieš pirkdami – išbandykite

Renkantis vejapjovės modelį, kyla daug klausimų. Pirmiausia reikia atsižvelgti į pjaunamos vejos plotą, koks žolės surinkimo talpos dydis geriausias ir pagal tai rinktis vejapjovę. Jeigu vejoje daug nelygumų, arba ji yra įkalnėje, patartina rinktis savaeigę akumuliatorinę vejapjovę.

Klientų patogumui „Makita“ siūlo patiems gyvai išbandyti naujausią sodo techniką, nemokamai išsikviečiant sodo įrankių demonstracijas į namus.

„Patikėkite, tokiu būdu pasirinksite patį tinkamiausią įrankį, kuriuo džiaugsitės dirbdami sode“, – tvirtina L.Bučiūtė.

Sodo šeimininkas įvertins ir tai, kad akumuliatorinės vejapjovės užima mažiau vietos, gali būti laikomos sulankstytos ir vertikalioje padėtyje, tereikia tik ištraukti akumuliatorius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais