Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 15d. 16:45

Sostinės miegamajame rajone stovinčiame automobilyje būstą įsikūrė benamis

Benamis, gyvenantis automobilyje
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Benamis, gyvenantis automobilyje

Į 15min redakciją kreipėsi vilnietė, kuri pranešė, kad viename sostinės mikrorajone, Lazdynuose, tiesiog gyvenamojo namo kieme stovinčiame apleistame automobilyje apsigyveno benamis.

„Vilniuje, jau antrus metus prie Architektų gatvės namo stovinčiame apleistame automobilyje gyvena benamis. Žiemą, per didžiuosius šalčius, buvo kažkur išsikraustęs. Tačiau, vos tik aptirpus sniegui vėl grįžo į savo „namus“.

Dienomis pas jį ateina „svečiai“, kurie kartais lieka ir nakvoti. Ačiū pakuočių užstato sistemai, kad taros nei svečiai, nei šeimininkas nemėto — priduoda. Tačiau, po jo svečių laiptinėse lieka antriniai atvykėlių požymiai — automobilis tualeto neturi. Ar įmanoma iškeldinti vargdienį su visu jo „butu“, kuris jau 5–6 metus nevažiuojantis?“ – klausė vilnietė.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Benamis gyvenantis automobilyje Architektų 194, Vilniuje
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Benamis gyvenantis automobilyje Architektų 194, Vilniuje

15min fotografams iš tiesų pavyko užfiksuoti gyventojams nepatogumų keliantį nenaudojamo automobilio gyventojas, kuris užkalbintas, ką čia veikia, į jokias kalbas nesileido ir džiaugsmo dėl netikėtų svečių nerodė.

Užklausus miesto valdžios, ką tokiais atvejais turėtų daryti gyventojai, buvo pranešta, kad į užklausą sureaguota.

„Vilniaus savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius patikrins greta namų apsigyvenusį kaimyną, o esant poreikiui kreipsis į Socialinės paramos centrą, kad jam būtų suteikta visa reikalinga pagalba“, – teigiama savivaldybės atsakyme.

Taigi patarimas visiems miestiečiams, jeigu jie susidurs su panašia situacija, – kreiptis į savo miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius, o jeigu nelegalus gyventojas agresyvus – į policiją.

Nakvynės ir apgyvendinimo paslaugas Vilniuje teikia Vilniaus miesto nakvynės namai (pirmas 30 dienų – nemokamai, vėliau vieta kambaryje 20–40 eurų per mėnesį), Vilniaus arkivyskupijos CARITO Laikinieji namai (14,50 Eur/mėn.).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką