Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 6d. 18:01

100 kg štangą kilnojantis žemaūgis Lukas: „Nenorėčiau būti aukštesnis – man ir taip gerai“

Lukas Balsys
Asmeninio archyvo nuotr. / Lukas Balsys

Šiauliuose gyvenantis 22-ejų Lukas Balsys, nepaisant negalios – žemo ūgio ir to, kad sunkiau vaikšto, kupinas optimizmo ir pakilios nuotaikos. „Aš visada geros nuotaikos, visur stengiuosi dalyvauti ir save išbandyti. Nemėgstu sėdėti namuose tarp keturių sienų“, – sako vežėju dirbantis, daugiau kaip 100 kg svorio štangas kilnojantis, Vido Bareikio vaizdo klipe nusifilmavęs ir televizijos laidose dalyvavęs vaikinas.

Painioja su kitais žemaūgiais vaikinais

Dėl savo išskirtinės išvaizdos – Luko ūgis yra 130 cm – vaikinas ne kartą buvo pakliuvęs į keblią padėtį, kai buvo supainiotas su kitu asmeniu. Kartą taip nutiko po filmo „Poilsiautojai. Pavydo žaidynės“, kai buvo palaikytas žemaūgiu, filme vaidinančiu aktoriumi. Dar kartą taip įvyko, kai bičiuliai ir pažįstami pamanė, kad mieste kabančiuose plakatuose – Lukas, ir siuntė jam nuotraukas, sakydami, kad pagaliau su juo įsiamžino.

Kažkodėl žmonės mus tris labai painioja. Aplinkiniams atrodo, kad mes labai panašūs, o iš tiesų – daug kuo skiriamės.

„Tokie esame trise – aš, vilnietis aktorius Aleksas ir prie Šiaulių gyvenantis Egidijus. Kažkodėl žmonės mus tris labai painioja. Aplinkiniams atrodo, kad mes labai panašūs, o iš tiesų – daug kuo skiriamės. Tikri draugai, su kuriais dažnai leidžiame laiką, mus greit atskirtų, o kiti nuolat painioja“, – apie kurioziškas situacijas pasakojo Lukas.

Šou verslas šiauliečiui nėra jau toks svetimas. Kaip pats sakė, viskas prasidėjo tada, kai V.Bareikis jį pakvietė filmuotis dainos „Man taip patinka“ vaizdo klipe.

„Kažkada buvau jį pakvietęs į draugus „Facebooke“, ir vieną dieną jis man parašė su šiuo pasiūlymu. Žinoma, sutikau, nors kamerų bijojau kaip nežinia ko, – juokėsi pašnekovas. – Tačiau man tai patiko, „užsikabliavau“.

Ievos Jūraitės nuotr./Vido Bareikio klipo filmavimo akimirka
Ievos Jūraitės nuotr./Vido Bareikio klipo filmavimo akimirka

Paskui drauge važiuodavome į „Eurovizijos“ atrankas, dalyvaudavau su juo koncertuose, vėliau sulaukiau kvietimų dalyvauti keliose televizijos laidose, o visai neseniai filmavausi vienoje serialo „Moterys meluoja geriau“ scenoje.“

Užsiima galingųjų sportu

Nors Lukas – žemaūgis, jo šeimoje ir giminėje daugiau tokių nėra. Paauglystėje vaikinas lankė lengvąją atletiką, o vėliau patraukė galingųjų sportas – ėmė kilnoti štangas.

„Kurį laiką šį sportą buvau apleidęs, bet šiuo metu vėl grįžtu į sporto salę“, – sakė 49 kg sveriantis šiaulietis, išstumiantis 117 kg svorio štangą! Tiesa, Lukas patikslino, kad padaręs pertrauką dabar kilnoja 100 kg sveriančią štangą.

Asmeninio archyvo nuotr./Lukas Balsys
Asmeninio archyvo nuotr./Lukas Balsys

Paklaustas, ar tokį sportą leidžia medikai, pašnekovas sakė: „Gydytojai draudžia, kineziteraupeutai leidžia, o kad atsilieptų neigiamai sveikatai – tikrai ne. Priešingai – aš kaip tik geriau jaučiuosi!“ – tvirtino Lukas ir užsiminė, kad po truputį vėl ims ruoštis varžyboms – ne vienose jų dalyvavęs vaikinas yra pasiekęs aukščiausių įvertinimų.

Asmeninio archyvo nuotr./Lukas Balsys
Asmeninio archyvo nuotr./Lukas Balsys

Ne visi išdrįsta drauge važiuoti

Lukas yra baigęs profesinę mokyklą ir įgijęs elektriko specialybę. Tačiau vaikinui labiau prie širdies automobiliai ir laisvalaikiu jis nesibodi nemažą dalį laiko praleisti garaže – savo malonumui tvarko savo ar draugų mašinas. Šiuo metu Lukas dirba pavežėju – socialiniame tinkle „Facebook“ susikūrė savo grupę, išsiėmė individualios veiklos pažymą ir savo mersedesu vežioja žmones.

„Anksčiau dirbau vienoje neįgaliųjų įmonėje, surinkinėdavome lempas. Nelabai patiko šis darbas, norėjau ko nors kito. Ieškojau, bet rasti nepavyko, taigi nusprendžiau dirbti sau, – sakė pašnekovas ir pridūrė, kad didžiąją dalį klientų sudaro pažįstami žmonės, bičiuliai.

Pastebiu, kad svetimi žmonės su manimi prisibijo važiuoti, nepasitiki dėl ūgio.

– Šiauliuose mane daug kas pažįsta, tad natūraliai klientų sąraše – pažįstami žmonės. Būna, kad kartais kam nors mane iškviečia mano draugai, įlipęs žmogus nustemba pamatęs, kad aš – žemo ūgio. Ir pastebiu, kad svetimi žmonės su manimi prisibijo važiuoti, nepasitiki dėl ūgio – yra tekę girdėti komentarą apie tai, kad, kaip aš tuos pedalus pasiekiu.“

Nori palikti gimtąjį miestą

Spalio mėnesį savo paskyroje „Facebooke“ Lukas buvo paskelbęs, kad ieško vairuotojo darbo, turi problemų dėl vaikščiojimo, bet garantuoja gerą nuotaiką. Kaip pasakojo pašnekovas, į šį skelbimą sureagavo nemažai žmonių, Lukas sulaukė pasiūlymų, buvo atvykęs į darbo pokalbį ir net rado darbą.

„Tik dabar manau, kad gal truputį paskubėjau su norais palikti Šiaulius ir keltis į Vilnių. Pasižiūrėjau kainas ir pradėjau svarstyti, kad gal vis dėlto reikėtų trumpam išvažiuoti padirbėti į užsienį, o grįžus jau čia ieškoti darbo ir kurtis“, – sakė vaikinas.

Šiaulius jis nori palikti dėl veiklos ir didesnių galimybių trūkumo. „Nėra čia ką veikti. Prasitrini mieste, kad ir dabar žiemą – prasuki ratą ir keliauji namo, viskas užsidaro, visi išsiskirsto. O norėtųsi vakarais kur nors išeiti, ką nors nuveikti. 22 metai toje pačioje vietoje – jau viskas atsibodę...“ – kalbėdamas apie gimtąjį miestą, entuziazmu netryško pašnekovas.

Visiems įdomus Luko automobilis

Luko teigimu, didelių keblumų dėl to, kad yra žemaūgis, jam netekę patirti. Kalbėdamas apie mokyklos laikus, sakė turėjęs draugų kompaniją ir joje gerai jautęsis, o patyčių mokykloje irgi nebuvę, nebent kartą kitą kažkas ką nors pasakydavęs.

„Įdomesnis esu mažesniems – ir anuomet, ir dabar atsisuka su smalsumu pasižiūrėti. Bet dėl to diskomforto niekada nejaučiau, – sakė pašnekovas ir pridūrė: – Sulaukiu klausimų, ar norėčiau būti aukštesnis? Bet į juos atsakau, kad man gerai būti tokiam, koks esu. Aukštesnis būti ir nenorėčiau, per tiek metų prisitaikiau ir man dabar gerai taip, kaip yra.“

Visada visi stebėdavosi tik vienu – mano mašina – ir labai norėdavo pamatyti, kaip ji atrodo iš vidaus.

Išskirtinio vertinimo vaikinas teigė nepajutęs ir mėgindamas susirasti darbą. „Visada visi stebėdavosi tik vienu – mano mašina – ir labai norėdavo pamatyti, kaip ji atrodo iš vidaus“, – sakė Lukas.

O automobilį jam teko prisitaikyti pagal savo poreikius. „Anksčiau turėjau rankomis valdomą, paskui nuvažiavau pas vieną virintoją į garažą, pasakiau jam savo idėjas, jis pridėjo savų ir pagamino man prailgintus pedalus. Ir, aišku, būtina sąlyga – kad automobilis turėtų automatinę pavarų dėžę“, – paaiškino pašnekovas.

Asmeninio archyvo nuotr./Lukas Balsys
Asmeninio archyvo nuotr./Lukas Balsys

Kaip vieną sudėtingesnių savo gyvenime atvejų Lukas prisimena nueitą kelią, kad gautų vairuotojo pažymėjimą.

„Viską turėjau susižinoti pats – ir kaip tas teises išsilaikyti, ir kaip sau mašiną prisitaikyti, niekas nepatarė. Medicininę patikrą su draugu ėjome atlikti dar laukdami savo 18-ojo gimtadienio.

Man buvo pasakyta, kad turiu nusistatyti invalidumo grupę, o ji nustatoma tik sulaukus 18-os. Kai tai jau buvo padaryta, gydytoja kėlė klausimus, ar tikrai atsiras, kas man sutvarkys mašiną, nenorėjo duoti teisių. Išaiškinau jai viską, vargais negalais pavyko“, – pasakojo vaikinas.

Kiti, turintys negalią, užsidaro tarp keturių sienų – aš taip negalėčiau, nemėgstu sėdėti namuose.

Gera nuotaika – tarsi vizitinė kortelė

Lukas atrodo labai aktyvus ir spinduliuojantis gerą nuotaiką. Paklaustas, iš kur semiasi tiek optimizmo ir pozityvumo, vaikinas sakė visada buvęs toks.

„Jei man kas nors pasiūlo kur nors dalyvauti, visada pats pirmas ten lekiu. Kiti, turintys negalią, užsidaro tarp keturių sienų – aš taip negalėčiau, nemėgstu sėdėti namuose. Būna sunkių laikotarpių, bet žinai, kad po jų bus dar geresnių.

Nežinau, ar draugai yra matę mane liūdną ar paniurusį – aš visada geros nuotaikos, dar nebuvo taip, kad pačiam save dėl to tektų motyvuoti. Tiesiog toks esu“, – sakė pašnekovas ir kitiems palinkėjo paprasčiau žiūrėti į gyvenimą.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Prezidento posto sieksiantis S.Skvernelis apie G.Nausėdą ir I.Šimonytę: paskirti prezidentės įpėdiniai

Tiesiogiai 15min iš Dakaro Gazas

Paskutinis Dakaro etapas: lietuvių ekipažai – finiše

Aktualu

Politologai: sprendimas kandidatuoti rodo dideles Sauliaus Skvernelio ambicijas

Tiesiogiai Gazas

A.Gelažninkas pasiekė Dakaro finišą, B.Bardauskui maratonas baigėsi – lūžo abi rankos

24sek

„Ryto“ žaidimą įvertinęs Linas Kleiza: „Visada privalome taikytis tik į titulus“

Aktualu

Įgriuvos pavojus Vilniuje: ties Savanorių prospektu uždaromos kelios gatvės

Mokslas.IT

Tarp „Facebook“ uždarytų puslapių – keli, skirti Vilniui

Verslas

Chaosas su pensijomis: 40 proc. senolių vis dar negavo išmokų, jų dar prašoma palaukti

24sek

Pernai prieš L.Dončičių, šiemet – NKL: „Žalgirio“ talentas stojasi ant kojų

Aktualu

Vilniaus Ateities mokykloje teko evakuoti 600 mokinių: kažkas vėl pripurškė dujų

Pasaulis kišenėje

Lenkas netyčia įlipo ne į tą „Ryanair“ lėktuvą ir atsidūrė už 1,5 tūkst. km nuo tikslo

Aktualu

I.Šimonytė apie S.Skvernelio sprendimą: „Buvo galima lažintis užstatant viską“

Aktualu

Tauragėje policija elektrošoku tramdė prieš „Luminor“ banką protestavusį vyrą

Mokslas.IT

Kur povandeninių laivų įgulos deda šiukšles? Kaip skalbia savo drabužius?

Vardai

Holivudo žvaigždė Mattas Damonas įsigijo brangiausią butą Brukline: kaina – rekordinė

Aktualu

R.Masiulis A.Vaitkų nušalino nuo visų sprendimų, susijusių su LVŽS parėmusiais verslininkais

Gazas

Keliai virto čiuožyklomis: nusičiaudėjęs gali atsidurti pakelės griovyje

Aktualu

Ganoje nušautas korupciją futbole atskleidęs žurnalistas

24sek

Eurolyga skurdžiuosius ruošiasi gelbėti ir „Žalgirio“ sąskaita: nukirps penktadalį milijono?

Aktualu

Anekdotas: A.Kupčinskas sutaršė „Metropolio“ fasado pokyčius, kurie palaiminti jo meravimo laikais

Vardai

Rima Antonovienė nustebino fotosesija lovoje: „Jaučiausi kaip karalienė“

24sek

Įdomaus įvertinimo sulaukusio 18-mečio talento neblaško NBA svečių dėmesys

Verslas

Taupyti ne tik progoms: finansiniai patarimai visiems metams

Sportas

Prie „Kauno Žalgirio“ prisijungė Martynas Dapkus

Mokslas.IT

„Linkomanija“ neveikia net ir neblokuojama: atsirado kitų kibernetinių priešų

Naujienos

Gazas

Dakaras 2019. Favoritai automobilių įskaitoje: kas jie?

Vardai

„Lietuvos balso“ nugalėtoja Gerda Šukytė atskleidė, kam skirs dalį laimėtų pinigų

Savaitės Lietuvos įvykiai – 15min fotografų kadruose (2019 m. sausio 1-6 d.)

Aktualu

Pralaimėję kovą dėl išvadų, „valstiečiai“ rengiasi keisti LRT įstatymą

24sek

K.Maksvytis: „K.Weaveris yra žaidęs prieš Kobę Bryantą, tad LKL kartais stinga motyvacijos“

Aktualu

Vaclavas Klausas neatmeta galimybės vėl siekti Čekijos prezidento posto

24sek

Pergalę iškovojusiai Milano ekipai lietuviai buvo itin naudingi

Verslas

„Maxima“ kainų Lenkijoje nebetikrina: prekės, kurios pas kaimynus kainuoja pigiau

Gazas

Pirmasis greičio ruožas ir Dakaro kelio knyga: ko svarbu nepraleisti pro akis?

Sportas

28 smūgius atlikęs „Real“ nieko nepešė – patytė pralaimėjimą savo aikštėje

Vilniumi pražygiavo tradicinė Trijų karalių eisena

Kultūra

Laiko pagrobti ir (ne)išlaisvinti: apie operas „Elenos pagrobimas“ ir „Radvila Perkūnas“

Sportas

„Leicester City“ futbolininkus iš FA taurės išspyrė trečios lygos klubas

Neišsiųsti CV Vardai

Daiva Žeimytė-Bilienė: apie Michelle Obamą, gimtuosius namus ir žurnalistiką

Mokslas.IT

Lietuviai kuria pasaulyje dar neegzistuojantį kraujo tyrimų jutiklį

Kultūra

Knygų „Išnarplioti Oliverį“ ir „Mes dedame tašką“ apžvalga: gyvenimai smurto šešėliuose

Sportas

„Tviterio audrą“ dėl auksinio kepsnio sukėlusį F.Ribery „Bayern“ ir nubaudė, ir užstojo

Verslas

Pirmosios klasės klaida: „Cathay“ neatšauks daug pigiau parduotų bilietų

Verslas

Žolininkė Jūratė Rutkauskienė: „Net pakampiuose augančios žolės gali būti naudingos sveikatai“

Tik 15min Pasaulis kišenėje

Kodėl Irano pagonys savo svečiams įbruka granatą?

Deuce

Nerimas prieš „Australian Open“ – Andy Murray vis dar jaučia klubo skausmus

Maistas

Gurmaniškoji Peru: tūkstančiai bulvių rūšių, kukurūzų kompotas ir jūrų kiaulytės pietums

Aktualu

Nukentėję „Grožio chirurgijos“ pacientai iš klinikos prisiteisė tūkstančius eurų

Gyvenimas

Milda ir Audrys Kukulskiai: „Kol neturi vaikų, turbūt net nežinai, kiek kantrybės ir meilės tavyje yra“

Gazas

Dakaro dienoraštis Nr. 4. Kodėl Benedikto Vanago automobilio šį kartą nepašventino kunigas?

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

04:13
00:18
01:16
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką