Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 28d. 10:56

„Atvirai su vadovu“. Buvusi „Rise Vilnius“ vadovė R.Šumskaitė: kaip padaryti karjerą didelėje įmonėje?

Laidoje „Atvirai su vadovu“ buvusi „Rise Vilnius“ vadovė Renata Šumskaitė kalba apie tai kaip siekti karjeros didelėje korporacijoje bei kokia vadovavimo patirtis, kai su darbuotoju tenka bendrauti tik per atstumą.

R.Šumskaitė dalinasi, jog be galo sunku suprasti komandą, kai bendravimas vyksta nuotoliniu būdu: „Kuo didesnė organizacija, tuo daugiau politikos, dėl to, lygiai taip pat kaip ir politinės partijos, mes turim sakyti tam tikrus dalykus, bet iš principo yra dar asmeniniai interesai. Ir kuo didesnė organizacija, yra ir kultūrinių skirtimų, tada tas atotrūkis tarp to, kas deklaruojama ir asmeninių interesų gali būti labai didelis. Kiekvieną kartą atėjus į komandą tai reikia identifikuoti ir tikrai sunku nematant žmonių nustatyti kokia yra dinamika“.

„Tarkim kai komunikacija vyksta elektroniniu paštu, išsiunti visiems tą pačią komunikaciją ir gauni iš visų patvirtinimą, kad visiems taip tinka, bet realiai jei sedėtum ten ofise, matytum, kad niekas nieko nedarys. Tiesiog atrašė, nes taip reikia, bet realiai kol nepakeisi žinutės taip, kad jie norėtų tai daryti, tai nieko nebus“, – pasakoja R.Šumskaitė apie darbą tarptautinėje komandoje.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Renata Šumskaitė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Renata Šumskaitė

R.Šumskaitė taip pat dalinasi patirtimi apie projektus, kuomet tenka atsisveikinti su kai kuriais komandos nariais: „Didelėje organizacijoj gali būti labai lengva pamesti savo kaip asmenybės sukuriamą ir atnešamą vertę. Ir tada jeigu žmogus nori įsiprasminti ir pats negali sufoksusuoti, susiaurinti tos atnešamos vertės, pradeda jos ieškoti kitur, kur labai aiški sukuriama vertė“.

Pašnekovė laidoje taip pat dalinasi savo praeityje turėtais įsitikinimais, kurie įgyjant vis daugiau patirties, keitėsi: „Atrodo kuo daugiau dirbti, kuo daugiau vadovauji skirtingoms komandoms, skirtingose šalyse, aš atkreipiau dėmesį, kad kartais sėdžiu ir žinau, kad viską teisingai padariau, pagal visus metodukus, žmonės lyg ir sako, kad viskas yra gerai, bet nėra rezultato, kurio aš noriu ir supratau, kad kartais labai svarbu iš tikrųjų identifikuoti tuos tarp eilučių poreikius, interesus, kurie labai dažnai nesutampa su deklaruojamais“.

Aš ieškojau mentorių, pasižiūrėjau kas gerai ką daro ir nusprendžiau, kad iš šito žmogaus aš noriu išmokti to, iš šito žmogaus noriu išmokti šitą. Nebūtinai vieną turėkit, - dalinasi patirtimi R.Šumskaitė.

R.Šumskaite išskiria tai, kas jai padėjo padaryti karjerą didelėje korporacijoje: „Reikia būti jautriam, pajausti. Mes labai daug suprantam, žinom, galim padaryti. Kaip aš sakau, jaučiam ar maistas tinka, suvalgai ir ar susivirškina. Vienam laktozę virškina, o kitam ne. Na ir va unikalus atvejis būna ir kiekvienas iš mūsų tą jautrumą turi. Tas pajautimas virtualiai, per nuotolį, yra sudėtingas, todėl aš visuomet daug klausinėju. Taigi, pajautimas ir smalsumas. Tai turbūt du dalykai, kuriuos kombinuojant reikia ieškoti to geriausio sprendimo“.

„Mano patarimas toks, ką aš ir pati dariau, aš ieškojau mentorių, pasižiūrėjau kas gerai ką daro ir nusprendžiau, kad iš šito žmogaus aš noriu išmokti to, iš šito žmogaus noriu išmokti šitą. Nebūtinai vieną turėkit“, – dalinasi patirtimi R.Šumskaitė.

Daugiau laidoje Atvirai su vadovu“:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

00:57
01:04
01:19

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką