Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 8d. 16:18

„Atvirai su vadovu“: ką daryti, kai netenki darbo?

Lina Minderienė
Stop kadras / Lina Minderienė

Jautriame pokalbyje laidoje „Atvirai su vadovu“ logistikos įmonės „Go Group“ vadovė Lina Minderienė kalba apie periodą, kuomet palikus buvusią darbovietę turėjo iš naujo surasti save.

L.Minderienė pasakoja, kad į tokią situaciją, kuomet netikėtai liko be darbo, pateko pirmą kartą per dvidešimt metų trukusią karjerą.

Logistikos įmonės vadovė pasakoja, kad sunkiausia buvo tai, jog ji tuomet neturėjo kito plano: „Gal tas žodis ir stiprus, bet tave ištinka egzistencinė krizė, tu pabundi pirmadienį ir supranti, kad tu neturi plano ir niekas tau neskambina, o buvau žmogus, kuris darbui skyrė prioritetą, darbas man buvo numeris vienas – saviraiška ir savirealizacija“.

„Jausmai tokie dvilypiai: tuštuma, nusivylimas, gailestis sau, o kita pusė, tai tu tiesiog pyksti ant kitų ir kažkurį laiką tu neanalizuoji savęs, kas atsitiko, kodėl taip atsitiko. Aš ruošiantis šitam susitikimui atsiminiau savo kolegą, kuris buvo vienas iš pirmųjų, paskambinęs ir uždavęs tokį keistą klausimą, kuris man labai padėjo pradėti galvoti. Jis paklausė – ar tu žinai tris klaidas, kurias padarei ir kodėl taip atsitiko? Aš sakau, kad aš gal ir žinau tas tris klaidas. Tada jis man sako, kad tai puiku, kad turiu apie ką galvoti, turiu progą analizuoti, išsiaiškinti, kodėl tas klaidas padariau, tam, kad nusiraminčiau ir judėčiau į priekį. Šis skambutis man buvo didelė pagalba nebesiblaškyti ir nebekaltinti visų aplinkui“, – pasakoja L.Minderienė, kalbėdama apie kilusius jausmus iš karto po patirtų didelių gyvenimo pokyčių.

L.Minderienė prisimena: „Mane labai trikdė kitų klausimai, ką aš dirbu, veikiu. Ne kaip tu jautiesi, bet ką tu dirbi. Ir jeigu tu pasakai, kad nieko, nu ta reakcija jinai yra tokia savotiška...“

Prisimindama, kas padėjo iš naujo atrasti save, L.Minderienė pasakoja apie kelionę: „Pražiemojau, kaip ir visi žmonės žiemą, ir aš tada supratau, kad aš turiu išvažiuoti, ne keliom dienom, ne savaitei, išvažiuoti su žmonėm, kurių aš nepažįstu. Aš išvykau į tolimą kraštą – Indiją. Aš savo šeimai sakiau, kad nežinau kas aš esu, aš tiesiog save praradau ir pasakiau, kad man reikia išvažiuoti, ir aš išvažiavau. Aš sakyčiau, kad yra labai svarbu pakeisti aplinką, pakeisti šalį, susitikti ir su kitais žmonėm, keliauti ir kad niekas tavęs neklausinėtų ką tu veiki, kodėl taip atsitiko ir ką tu dabar darysi“.

Daugiau žiūrėkite laidoje „Atvirai su vadovu“:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:46
01:42
00:37

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką