Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 21d. 10:35

Eksperimentas „Savaitė socialiniame būste“. Svečiuose – Vytenis Jakas: menininkas, subūręs kaimynus ir bendrą kiemo erdvę pavertęs „Kiemo galerija“

Nusprendusios pakviesti menininką į savo laikiną būstą, žinojome, kad jo mintys apie kaimynystę, „pirmarūšius“ ir „kitokius“ kaimynus bus įdomios ne tik mums. Neatsitiktinai šiomis temomis kalbėjomės mūsų svečiui sėdint dar dažais kvepiančiame socialiniame bute ant fotelio, kurį užsinešti į „mūsų“ butą padėjo laiptinės kaimynas.

„Kažkada gyvenau kitame mieste nuosavame name, tada su kaimynais labai gražiai bendravome. Tą bendravimą skatino vaikai: visi auginome mažus, tai jie pas vienus, paskui pas kitus rinkosi nuolatos. Kai atvažiavau gyventi į Kauną, į savo dabartinį kiemą, pastebėjau, kad žmonės ne tik nenori bendrauti, bet net ir nesisveikina. Net ir pragyvenus kurį laiką, niekas nesisveikino. Man tai buvo labai įdomu, privertė susimąstyti ir ieškoti būdo, kaip tai keisti“, – apie įsivyravusį nebendravimą su kaimynais pasakojo menininkas Vytenis Jakas.

Apsisprendęs pralaužti ledus ir suburti vienas kito nepažįstančius kaimynus, jis nusprendė bendrą visiems erdvę – kiemą – paversti lauko galerija ir joje „papasakoti“ šio kiemo gyventojų istoriją – tiek gyvų, tiek jau nebeegzistuojančių. Dabar „Kiemo galerija“ atvira visiems – ją mėgsta ir turistai, mielai besifotografuojantys prie neįprastų eksponatų, ir patys gyventojai.

Dar viena V.Jako iniciatyva „Kiemų šventė“ – bendras kauniečių „stalas“ ir vaišės Laisvės alėjoje. Prieš keletą metų tokią idėją Kaune pradėjęs menininkas džiaugiasi, jog ji išplito ne tik į kitus gyvenamuosius rajonus, bet ir miestus: kasmet kartu su kaimynais gegužę minint Kaimynų dieną bent vienam vakarui prie bendro stalo sėda vis daugiau žmonių.

Inicijuotas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką