Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 8d. 21:05

Mes lygūs. „Drag“ karalienės Danos Oreiro personažą kuriantis lietuvis: vis dar jį tobulinu

Danos Oreiro personažą (dešinėje) įkūnijantis vyras
Asmeninio archyvo nuotr. / Danos Oreiro personažą (dešinėje) įkūnijantis vyras

Ryškus makiažas, besikeičiantys perukai, blizgančios suknelės ir aukštakulniai – tai Danos Oreiro, lietuvės „drag queen“ įvaizdis. Po šiuo personažu besislepiantis vyras nepanoro įvardyti savo tapatybės, tačiau jis pasidalijo mintimis apie „drag“ kultūrą ir savo paties sukurtą personažą – Daną Oreiro – bei kvietė nusimesti vidinius blokus.

„Dana yra visai netikėtai atsiradęs personažas. Ji – ambicijų kupina, be stereotipų, nebijanti iššūkių, drąsi moteris. Vakarėlių liūtė. Apie ją niekas nežino, tik tie, kurie ją mato“, – taip savo įkūnytą personažą pristato jos kūrėjas.

– Pirmiausia pristatykite, kas yra „drag“ šou tiems, kurie niekuomet nėra to matę?

– Įsivaizduokim, kad jūs pamatote ateinančią ryškią ant aukštakulnių moterį, kuri blizga iš toli, su tobulu makiažu, kai net sunku suprasti, kad tai vyras... Elegancija ir judesiai pritrenkia.

Vos tik karalienės įžengia, visa minia pagauna kitą „vaibą“, atsiranda nuotaika.

– Esate vyras, tačiau drąsiai įkūnijate ryškią moterį. Kaip gimė šis personažas?

– Personažas gimė visai netikėtai. Draugai rengė vakarėlį, kuriame dalyvavo „drag“ karalienės. Kadangi anksčiau tokio šou nebuvau matęs, mane iš dalies tai išgąsdino, tačiau kartu ir sudomino.

Kitas vakarėlis jau vyko per heloviną, nusprendžiau ir aš įkūnyti moterį. Tuomet pajutau, kad man visa tai tiko, patiko ir „prilipo“. Šiemet jau treji metai, kai įsikūniju į Danos vaidmenį, jį šlifuoju – siekiu tobulumo.

Po draugų pasirodymo, kurį mačiau pirmą kartą gyvenime, ilgai mąsčiau, kaip turėtų atrodyt mano personažas. Piešiau eskizus, žiūrinėjau drabužius internete, vitrinose. Domėjausi makiažu. Pirmas apipavidalinimas pavyko puikiai!

– Ar artimieji žino apie šią jūsų veiklą – ar jie priėmė ją? Galiausiai – ar nesate dėl to, ką darote, patyręs diskriminacijos?

– Žino pati artimiausia aplinka – mano draugai. Nė vienas iš jų į tai nežiūri skeptiškai. Visiems patinka, pakelia nuotaiką ir netgi jau prašo duoti pasimatuoti suknelę ar aukštakulnius. Yra ir tokių draugų, kurie norėtų pabandyti pasiruošti ir būti „drag“ karalienėmis, bet dar trūksta drąsos, draugės atiduoda daiktų, drabužių.

Mano draugai laukia, kada galės pamatyt Daną vėl, su ją pasilinksmint, užkariaut šokio aikštelę ir pasileist plaukus mieste.

Ne kartą teko dalyvaut vakarėliuose, eiti centro gatvėmis. Vilnius jau susidraugavo su „drag“ kultūra, neteko girdėt piktų replikų, daugumai patinka, prašo nusifotografuoti, pakalbėti, ploja, džiūgauja.

– Kur galima išvysti jus kaip Daną Oreiro?

– „Drag“ karalienė yra personažas, kaip juokauju, Dana Oreiro atvažiuoja ir išvažiuoja. Todėl pasirodymai vyksta vakarėliuose, Soho klube, buvo „Baltic Pride 2019“. Teko netgi dalyvaut mergvakaryje.

– Kaip ruošiate savo pasirodymus?

– Prieš pirmąjį oficialų „Drag Show“ Lietuvoje darbo ir pasiruošimo atsidaro daugiau. Pradėjau domėtis dainų redagavimo programomis, daugiau dėmesio skiriu vizažui, šukuosenoms, įvaizdžio palaikymui, teatrui, choreografijai, pasirodymo kūrimui.

– Iš ko mokėtės „drag“ šou, makiažo ir kitų reikalingų dalykų, kad įsikūnytumėte į šį personažą?

– Atskleisiu paslaptį, nesu matęs RuPaul's Drag Race sezonų. Šis šou daugumai tampa įkvėpimu.

Aš domėjausi pats, ieškojau internete vaizdo pamokų, kaip pasidaryti makiažą, kaip pasisiūti rūbus, ieškojau informacijos, kaip atliekami kiti techniniai dalykai.

Laikui bėgant radau socialiniuose tinkluose profesionalių „drag“ karalienių – iš jų taip pat semiuosi idėjų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Gėjų klube Vilniuje šėlo Lietuvos drag karalienės: į sceną lipo ir Alen Chicco

– Savo tapatybės atskleisti nenorite – bet kuo gyvenate, kai nebūnate Dana?

– Gyvenu visavertį gyvenimą, sportuoju, turiu stabilų darbą, puikius draugus, šeimą. Kaip jau ir sakiau, Dana Oreiro – tai spektaklis: atėjau, suvaidinau ir išėjau.

– Kokią žinią šis personažas neša visuomenei?

– Reikia išlipti iš visuomenės sukurtų stereotipų, nusiimt savo vidinius blokus. Atsipalaiduoti ir daryti, tai kas patinka. Gyvenam vieną kartą, todėl atsisukt ir grįžt į praeitį nepavyks!

Dažnai įsikūnijimas į „drag“ karalienes tapatinamas su homoseksualiais vyrais, bet juk taip yra ne visada?

– Tikrai ne. Neslepiu, žinau vyrų, kurie turi šeimas, vaikus, bet slapta jie persirenginėja, ateina į klubą.

Galite pasiūlyti kitą projekto „Mes lygūs“ pašnekovą, nepaklūstantį standartams? Rašykite el. paštu k.aksamitaite@15min.lt

Visus projekto tekstus rasite ČIA.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:39
02:09
06:57

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką