Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 30d. 11:14

Nuo kankinimų Šri Lankoje į Lietuvą pabėgęs Dharshanas: „Kraujo klane mačiau atskiras žmonių dalis“

Iš Šri Lankos į Lietuvą pabėgęs tamilas Dharshanas Navaratnamas yra matęs tai, ką žiauriausio galima išvysti šiame pasaulyje. 30 metų trukęs civilinis karas sukiršino singalus ir tamilus, po savęs paliko diskriminaciją bei iki šiol besitęsiančius neramumus, smurtą ir nekaltas mirtis. Dharshanas pats buvo keturias dienas kankinamas, o tuomet tiesiog išmestas į gatvę. „Man darė daugybę blogų dalykų“, – laidoje „Tikri gyvenimai – tikros istorijos“ pasakoja jis.

Dharshano šeimai nuolat teko keliauti, kadangi dėl karo neturėjo pastovios gyvenamosios vietos. Išėję iš namų, jie niekada nebūdavo garantuoti, jog į juos sugrįš, o tokioje baimėje teko gyventi apie 30 metų.

„Tu niekada nežinai, kur tavęs laukia bomba, kur gali įsivelti į konfliktą. Mes visi kentėjome. Pavyzdžiui, išeini į darbą ir nesi garantuotas, kad sugrįši namo, – sako D.Navaratnamas. – Kareiviai prievartaudavo merginas, o vėliau jas nušaudavo. Joks žmogus neturėtų to patirti.“

Toks gyvenimas tęsėsi iki 2009-ųjų, o tie metai, anot Dharshano, buvo patys žiauriausi. Tuomet žuvo tūkstančiai žmonių, o kareiviai gyvybes beširdiškai atėmė net vaikams ir moterims.

„Jei atvirai, mačiau tai, kas baisiausia. Mačiau atskiras žmonių dalis ir gabalėlius kraujo klane. Visa tai, ką mes patyrėme... Pasaulis to nė nežino. Tiek daug šeimų iki šiol yra dingusių, jos nežino, kur yra jų vyrai, sūnūs. Labai sunku paaiškinti, ką reiškia gyventi nuolatinėje baimėje“, – neslepia vyras.

Pasibaigus karui, Dharshanas vietiniams gyventojams padėdavo surasti dingusius artimuosius, o tada, kaip pats pasakoja, į jo gyvenimą atėjo problemos. Vieną dieną jį sučiupo vietinė policija ir keturias dienas kankino specialiame name.

„Prisimenu, kaip po darbo vykau dviračiu namo ir prieš mane išdygo baltas sunkvežimis, iš kurio išlipo keturi vyrai. Jie įsodino mane ir nuvežė į seną namą, – prisimena šrilankietis. – Man darė daugybę blogų dalykų. Jie mane žiauriai mušė. Mano mama turėjo jiems sumokėti, kad iš ten ištrauktų, o tada jie mane tiesiog išmetė gatvėje ir pats turėjau nusigauti iki ligoninės.“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

21:34
03:06
00:15

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką