Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 21d. 09:00

Psichologija, ralis ir žirgai – variklis, vedantis link draugiškos ir palaikančios darbinės aplinkos

Kompiuteris
123rf.com nuotr. / Darbas kompiuteriu

„Taip ir įsidarbinau vienoje IT įmonėje. Nors nieko apie tai nežinojau, žingeidumas ir užsispyrimas padėjo gana greitai apsiprasti“, – linksmai karjeros pradžią prisiminė Monika Tigh Navard. Šiandien vienoje iš didžiausių Lietuvos įmonių „Ignitis grupė“ ji vadovauja IT analitikų komandai. Apie sėkmingus žmones kalbama daug, tačiau dažnai pamirštama, kad svajonių išsipildymas – sunkaus darbo rezultatas.

„Mano kelias į IT tikrai nebuvo įprastas, kurį pasirenka žmogus baigęs 12 klasių. Kauno technologijų universitete studijavau verslo administravimą. Labai gerai atsimenu, kai informatikos paskaitose klausantis apie tai, kas yra SQL (struktūrizuota užklausų kalba aut. past.) ar duomenų bazės galvojau, kad man šių dalykų niekada gyvenime neprireiks. Be to, ir į merginas bei jų atliekamas užduotis buvo žiūrima šiek tiek atlaidžiau, nes tai buvo laikoma „nemoteriška“ sritimi“, – prisiminė M.Tigh Navard.

Kas galėjo pagalvoti, kad Monikos gyvenimas taip smarkiai pasikeis. Šiandien vienoje iš didžiausių šalies įmonių ji vadovauja IT analitikų komandai. Tačiau apie viską nuo pradžių.

Išbandė daug ką, bet IT susižavėjo netikėtai

Pašnekovė pasakojo, kad dar studijuodama jėgas išbandė buhalterijos, bankų, pirkimų ir pardavimų srityse, bet galiausiai nusprendė imtis ko nors naujo. „Taip ir įsidarbinau vienoje IT įmonėje, – kalbėjo ji. – Nors nieko apie tai nežinojau, žingeidumas ir užsispyrimas padėjo gana greitai apsiprasti. Pirmą mėnesį teko labai daug mokytis, tačiau tai atsipirko – darėsi vis įdomiau, todėl nusprendžiau, kad atėjo metas pagilinti teorines žinias ir įstojau į magistro studijas – informacinių technologijų valdymą.“

15min paklausta, ar prisimena kaip jautėsi tą dieną, kai ėjo į pirmąjį darbo pokalbį „Ignitis grupėje“, pašnekovė atviravo, kad sulaukusi skambučio iš tuometinės „Lietuvos energijos“ (nuo 2019 m. rudens „Ignitis grupė“ – aut. past.) šiek tiek nustebo ir pasijautė įvertinta.

„Eidama į pokalbį, – pasakojo ji, – kūriau galimus scenarijus, klausimus ir atsakymus. Prisipažinsiu, tikėjausi labai oficialaus pokalbio, todėl šiek tiek nerimavau. Realybėje viskas buvo kitaip – vos peržengus slenkstį ir susipažinus su personalo atrankos specialiste, visa įtampa atslūgo. Nuo pat pirmos akimirkos jaučiausi lygiavertė, todėl lengvai radome bendrą kalbą.“

Geriausia motyvacija – galimybė mokytis

M.Tigh Navard „Ignitis grupėje“ dirba jau trejus metus. 2017-ųjų vasario 27 dieną pro bendrovės duris pašnekovė įžengė kaip IT analitikė. Kaip pati sako, nuo pat pirmosios dienos ją lydėjo palaikantys kuratoriai, kurie visiems naujokams padeda greičiau „įsivažiuoti“.

„Po kurio laiko atsirado noras siekti dar daugiau, tobulėti profesine prasme, prisiimti naujų atsakomybių. Apie tai papasakojau savo vadovui, kuris, neilgai trukus, pasiūlė naują poziciją. Taigi, 2018 metų vasarį tapau sistemų plėtros vadove. Gerai prisimenu pirmąją dieną – ryte gausūs kolegų sveikinimai, o naktį laukė didžiulis ir labai svarbus sistemų diegimas. Žinojau tikrai ne viską, bet su tų pačių kolegų pagalba situacija buvo suvaldyta“, – linksmai prisiminė 15min pašnekovė.

asmeninio albumo nuotr./„Ignitis grupės“ Analitikų komandos vadovė Monika Tigh Navard
asmeninio albumo nuotr./„Ignitis grupės“ Analitikų komandos vadovė Monika Tigh Navard

Būtent įmonėje dirbantys žmonės, su kuriais visada galima pasikalbėti, kartais pamokyti ar patarti, o dar dažniau – pačiai iš jų pasimokyti, ir motyvuoja labiausiai. Pašnekovė įsitikinusi, kad noras mokytis yra žymiai svarbiau nei pačios žinios. M.Tigh Navard džiaugėsi, kad sekasi derinti profesines žinias ir pomėgius. Vienas iš jų – psichologija, kurią be to, kad vadovauja IT analitikų komandai, Monika studijuoja.

„Kaip ir visose kitose srityse, IT specialistus taip pat kartais reikia motyvuoti ar pasikalbėti griežčiau, tačiau nepamirštant pagirti ir nuoširdžiai palaikyti. Visa tai reikalauja žinių ir įgūdžių, o psichologijos studijos labai padeda ir pačiai išlikti tvirtai, ir padėti komandos nariams, kurti draugišką, palaikančią aplinką“, – pasakojo ji.

Džiaugiasi galėdama prisidėti prie nacionalinių projektų

Sistemų plėtros vadovės kėdėje kiek daugiau kaip metus praleidusiai Monikai gyvenimas pateikė dar vieną profesinį išbandymą – atsirado galimybė tapti IT grupės vadove. „Pripažinsiu, – atviravo ji, – pradžioje dvejojau, svarsčiau, ar esu pasiruošusi prisiimti tokią didžiulę atsakomybę. Galiausiai, padrąsinta vadovų ir kolegų, dar kartą įvertinau jau sukauptą patirtį ir nusprendžiau pasiūlymą priimti.“

Paklausta, kas darbe patinka labiausiai, pašnekovė džiaugėsi, kad tobulėti skatina vis nauji iššūkiai ir galimybė prisidėti įgyvendinant inovatyvius nacionalinius projektus. Svarbiausia, anot jos, kad darbe nėra monotonijos. M.Tigh Navard įsitikinusi, kad apie valstybės kapitalo įmones visuomenėje sklandantys neigiami mitai – laužti iš piršto.

„Kartais išgirstu neigiamų pasisakymų, tačiau kai pradedame diskutuoti remdamiesi ne emocijomis ar nuogirdomis, o faktais – daugelio nuomonė pasikeičia“, – sakė ji.

asmeninio albumo nuotr./„Ignitis grupės“ Analitikų komandos vadovė Monika Tigh Navard
asmeninio albumo nuotr./„Ignitis grupės“ Analitikų komandos vadovė Monika Tigh Navard

Laisvalaikis – raliui ir žirgams

O kaip atrodo M.Tigh Navard laisvalaikis? 15min pašnekovė pasakojo, kad labai mėgsta vairuoti ir net yra dalyvavusi moterų ralyje. „Pripažinsiu, man patinka greitis ir adrenalinas, tačiau visada pirmenybę teikiu saugumui. Ralio idėja sužavėjo tuo, kad ši veikla reikalauja ne tik vairavimo, bet ir fizinio pasiruošimo bei loginio mąstymo.“

Svarbią vietą pašnekovės gyvenime užima jodinėjimas žirgais, o kasdienybę praskaidrina grojimas pianinu. Tiesa, kaip pati sako, dabar didžiąją laisvalaikio dalį užima psichologijos studijos, tačiau laiko lieka ir šeimai.

Paklausta, ar rinktis IT sritį verta, ji nedvejodama atsakė – taip. Kartu patarė, kad svarbiausia siekiant užsibrėžtų tikslų – labiau pasitikėti savo jėgomis ir kuo daugiau domėtis.

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką