Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 24d. 12:11

„Savaitė socialiniame būste“ svečias – S.Savickaitė: „Kai žmonės susitinka, įvyksta stebuklas“

Apie ką pagalvojate, išgirdę sąvoką socialinis būstas? Prieš pradedant šį eksperimentą svarstėme su kolege – trumpam seserimi tapusia žurnaliste. Abi sutikome, kad tai tema, apaugusi stereotipų piktžolėmis. Apie visa tai kalbėjomės su eksperimento „Savaitė socialiniame būste“ penktosios dienos viešnia – „Kaunas 2022“ programos „Visi kaip vienas“ koordinatore Simona Savickaite.

Kai kam atrodo, kad socialiniuose būstuose apsigyvena tik asocialūs, visuomenei pavojingi žmonės, kurių būtina vengti. Tačiau taip tikrai nėra, o išankstinis nusistatymas tik pagilina žaizdas – ar kada susimąstėte, ką patiria žmogus, iš aplinkinių sulaukiantis ne palaikymo, o nepelnyto pasmerkimo?

„Ką pagalvojate, išgirdę sąvoką socialinis būstas?“, – šį klausimą uždavėme ir trumpam namais tapusiame socialiniame būste apsilankiusiai S.Savickaitei.

„Manau, kad jie yra visai geri mokytojai, tik dažnai to neįvertiname“, – svarstė ji.

Patogiame mėlyname fotelyje, kurį vos prieš kelias dienas padedant kaimynui atsinešėme į kuklų, tačiau jaukų butelį, įsitaisiusi pašnekovė svarstė, kad koronaviruso pandemija bei kelis mėnesius trukęs karantinas padėjo atsiskleisti bendruomeniškumui – jausmui, kurį įprastomis sąlygomis nustumiame į tolimiausias širdies kerteles.

Reikia tik susitikti.

„Reikia tik susitikti. Bendravimas, vienas išėjimas į kiemą keičia labai daug. Jeigu žmonės susitinka – tada ir įvyksta tas stebuklas, kai jie atpažįsta vienas kitą ir kartu gali kurti. Tik bendraudami galime kurti stiprias bendruomenes“, – mintimis dalijosi „Kaunas 2022“ programos „Visi kaip vienas“ koordinatorė.

Pasak S.Savickaitės, tik atvirai bendraudami vieni su kitais suprasime, kad nesame tokie jau skirtingi.

Inicijuotas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką