Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Statybų projektų vadovė Monika: viena moteris gali suvaldyti 100 vyrų, o vyras tiek moterų – ne

Utenos mieste gimusi ir augusi statybų projektų vadovė Monika Katilauskienė pasakoja, kad dar vaikystėje buvo matyti, jog ateityje bus pasirinkta specialybė, kurioje reikėtų sukoordinuoti visus procesus ir už juos atsakingus žmones: „Vaikystėje buvau tikra kiemo vadė. Viskas turėjo būti „sureguliuota“ pagal mane. Taip, kaip dabar statybų aikštelėje.“
Monika Katiliauskienė
Monika Katiliauskienė / Pranešimo aut. nuotr.
Temos: 2 Statybos Profesija

Statybos neretai vis dar stereotipiškai laikomos vyriška sritimi. Vis dėlto, šiuolaikiniame pasaulyje tai – nebėra tiesa.

„Viena moteris gali suvaldyti 100 vyrų, o vienas vyras 100 moterų – nelabai“, – sako šiuo metu Vilniuje kylančio verslo centro „Sand Offices“ statybų darbams vadovaujanti Monika Katilauskienė, rašoma pranešime spaudai.

„Svajojau tapti architekte, bet baigusi mokyklą vis dėlto pasirinkau statybos inžinerijos specialybę Kauno technologijos universitete. Galvojau, kad architektūra ir statybos inžinerija – panašios specialybės. Klydau. Bet labai džiaugiuosi, kad gyvenimas susiklostė būtent taip. Šiandien savęs, dirbančios kitokį darbą, tiesiog neįsivaizduoju“, – pasakoja Monika.

Pranešimo aut. nuotr./Monika Katiliauskienė
Pranešimo aut. nuotr./Monika Katiliauskienė

Pirmieji stereotipai – nuo studijų laikų

Anot Monikos, moterys, vadovaujančios statybų projektams, šiais laikais vis dar stebina kolegas vyrus.

„Per studijų metus ir visą karjerą esu girdėjusi tikrai ne vieną ir ne dvi, jei galima taip pavadinti, įdomesnes mintis ar posakius apie moteris, dirbančias statybose. Ypatingai – joms vadovaujančias. Šiuo metu mano mėgstamiausi girdėti pasisakymai buvo tokie: „man „bobos“ nevadovaus“ ir „moterys apie statybas nieko neišmano“, – šypsosi Monika.

Ekspertė prisimindama studijų laikus pasakoja, kad mokytis tikrai nebuvo lengva: „Sunkios buvo ne tik pačios studijos, bet ir tai, jog dauguma studentų buvo vaikinai. Mums, merginoms, suprantama, tekdavo gerokai daugiau paplušėti tam, kad įrodytume, jog kuo puikiausiai suprantame ir galime padaryti tą patį, kaip ir jie.“

Iššūkių paieškose

Kasdienis darbas, anot Monikos, įdomus tuo, kad jame nėra rutinos: „Savo ypatumais skiriasi ne tik kiekvienas projektas, bet ir komandos, su kuriomis tenka dirbti. Taip pat darbų niekada nepalengvina ir lietuviški orai. Ypatingai – žema. Oro sąlygos nevaldomos, su jomis nesusitarsi, tačiau ilgametė patirtis išmoko prisitaikyti prie esamos situacijos ir nenukrypti nuo pirminio statybų darbų grafiko.“

Paklausus, kaip mėgsta leisti laisvalaikį, Monika juokiasi: „Visi sako, kad esu „nesveika darboholikė“. O jei rimtai, po darbų visą likusį laiką skiriu didžiausiam gyvenimo projektui – šeimai. Taip pat labai mėgstu skaityti knygas ir keliauti.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius