Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gruodžio 3d. 13:01

Visi esame viena šeima: uždek „Caritas“ žvakelę

„Carito“ akcija „Gerumas mus vienija“
„Carito“ nuotr. / „Carito“ akcija „Gerumas mus vienija“

Esant sudėtingai situacijai šalyje bei stebint išaugusius pagalbos reikalingų žmonių skaičius „Caritas“ organizacija ryžosi šiemet įgyvendinti savo kasmetinę adventinę žvakelių iniciatyvą „Gerumas mus vienija“. Tikimasi, kad prie šios iniciatyvos jungsis ne tik Lietuvos gyventojai, bet ir po visą pasaulį pasklidę tautiečiai.

Šiais metais „Caritas“ kviečia katalikiškos bendruomenės narius bei visus geros valios žmones paaukoti ir uždegti žvakelę ne tik savo namuose, bet ir virtualiame žvakelių žemėlapyje, kuris neturi sienų, apribojimų ir griežtų reikalavimų dėl atstumų išlaikymo. Šiųmetinę iniciatyvą paryškina ne tik atsinaujinusi žvakelė, virtualus jų žemėlapis, bet ir pagrindinė žinia – Visi esame viena šeima.

„Caritas“ žvakelių iniciatyva prasidėjo nuo advento pradžios ir tęsis iki Šv. Kalėdų. Tikimasi, kad bent 50 tūkst. žvakelių bus uždegtos žmonių namuose ir bent 10 tūkst. žvakelių įsižiebs virtualiame žemėlapyje.

„Carito“ nuotr./„Carito“ akcija „Gerumas mus vienija“
„Carito“ nuotr./„Carito“ akcija „Gerumas mus vienija“

„Šie metai įtraukė mus į visai naujas patirtis, kurios, deja, nėra džiugios. Plintančio viruso grėsmė, nežinia, kasdien besikeičianti situacija, didėjantys pagalbos reikalingų žmonių skaičiai, socialinio artumo bei gyvo bendravimo stoka mus lydi nuo pavasario.

Tačiau artėjant metų pabaigai norisi žmones sutelkti ir pakviesti uždegti ar pastiprinti viltį, paskleisti šviesą ir šilumą vieni kitų širdyse. Tamsa yra bejėgė prieš šviesą, o „Caritas“ žvakelė yra simbolinis “įrankis” įnešti kuo daugiau šviesos vieni kitų gyvenimuose”, – sakė Deimantė Bukeikaitė, Lietuvos „Caritas“ generalinė sekretorė.

Advento žvakelės daliai Lietuvos gyventojų jau tapo tradicija. Uždegę šią žvakelę ant šventinio stalo žmonės atneša šviesą ne tik į savo ar artimųjų namus, bet ir prisideda prie pagalbos vargą bei sunkius gyvenimo išbandymus patiriantiems žmonėms.

„Carito“ nuotr./„Carito“ akcija „Gerumas mus vienija“
„Carito“ nuotr./„Carito“ akcija „Gerumas mus vienija“

Specialiai rankų darbo „Gerumas mus vienija“ žvakelės su dėkingumu ir viltimi pagamintos Vilniaus arkivyskupijosCaritas“ žvakių dirbtuvėse. Už žvakeles suaukotos lėšos taip pat padeda šiose dirbtuvėse sukurti ir išlaikyti kelias darbo vietas žmonėms, siekiantiems grįžti į darbo rinką ir visuomenę. Tai reali galimybė į atskirtį patekusiems žmonėms atkurti prarastus darbo įgūdžius, patirti bendruomeniškumą, mokytis atsakomybės už save bei šalia esantį.

„Kiekvienam mūsų svarbiausia sava šeima, į kurią ypač norime sugrįžti Kalėdų laikotarpiu. Nėra lengva laikyti savo šeimos nariu žmones, kurie yra iš mums nepažįstamos, tolimos aplinkos, kurie gyvena gatvėje, kurie nusikalsta, atvyksta iš kitų šalių ir prašo prieglobsčio. Tačiau advento metas yra puikus laikas treniruoti savo žvilgnį, kad jis būtų platesnis, draugiškesnis, rūpestingesnis. Žvelgiant plačiau tikrai galime suprasti, kad „visi esame viena šeima“, esame reikalingi vieni kitų“, – dalinosi „Caritas“ atstovai.

„Carito“ nuotr./„Carito“ akcija „Gerumas mus vienija“
„Carito“ nuotr./„Carito“ akcija „Gerumas mus vienija“

Praėjusiais metais vykusios iniciatyvos metu visoje Lietuvoje buvo paaukota 71 tūkst. Eur ir padovanota apie 70 tūkst. žvakelių.

Šios surinktos aukos padėjo aprūpinti vargstančias šeimas su vaikais įvairiomis prekėmis, priemonėmis, įranga, prisidėjo prie „Caritas“ vaikų dienos centrų veiklos įgyvendinimo, pagelbėjo organizuojant senelių aplankymą ir pagalbą jiems namuose bei prisidėjo prie kitų, kasdienės pagalbos reikalingų žmonių poreikių visoje Lietuvoje.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką