TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti

10 priežasčių, kodėl verkiate sekso metu

Ašaros sekso metu skamba keistai? Vis dėlto, jų pasitaiko intymiuose santykiuose. Kokios priežastys tai nulemia?
Pora
Pora / Vida Press nuotr.

„Paprastai, jei sekso metu pradedame verkti, ypač moterys, bandome tai kuo greičiau sustabdyti: „Kas po velnių darosi?“ arba „Šiuo metu neturėčiau verkti – jis jausis taip nepatogiai“ arba „Kas su manimi negerai?“ – sako Rachel Wright, licencijuota santuokos ir šeimos terapeutė iš Niujorko. – Tačiau, nors tai nėra mėgstamiausias dalykas sekso metu, verkti mylintis yra visiškai normalu.“

Taip yra todėl, kad, nors ašaros laikomos liūdesio ženklu, iš tikrųjų tai jūsų kūno būdas pasakyti „per daug“. Tai gali būti bet kokios emocijos: džiaugsmas, baimė, laimė ar skausmas, sako Laura McGuire, seksologė iš Floridos. R.Wright verkimą vadina „emociniu prakaitavimu“. Tačiau, kaip ir su prakaitavimu, ašaros kartais pasipila pačiu netinkamiausiu metu.

Jei jūsų partneris atrodo sumišęs, „atvirumas yra geriausia politika“, sako Sarah Nasserzadeh, mokslų daktarė, psichoseksualinė terapeutė iš Kalifornijos bei knygos „Orgasm Answer Guide“ bendraautorė. Taip, tai reiškia, kad reikės atsiverti apie tai, kas jūsų manymu, sukėlė tas ašaras – galbūt tai viena iš žemiau pateiktų priežasčių.

Sutrikusi jūsų hormonų veikla

Nesvarbu, patiriate per stiprius PMS požymius, einate vaisingumo gydymo kursą ar laukiatės, žinote, kad hormonų disbalansas gali sukelti tikrus krioklius – žiūrint reklamą arba sekso įkarščio metu, sako S.Nasserzadeh.

Esate neblaivi

Paskutinis kokteilis tikriausiai suteikė drąsos paprašyti savo simpatijos palydėti iki pat namų, tačiau taip pat galite jį prakeikti už neslopinamas emocijas, sako S.Nasserzadeh.

Esate iš tiesų atsipalaidavusi

Žinote, kodėl seksas gali suteikti tokius gerus pojūčius? Nes visą likusią dieną (arba savaitę, arba mėnesį) esate įsitempusi, ir seksas priverčia jus atsipalaiduoti.

„Kai seksas yra labai geras ir kelioms sekundėms – kartais minutėms – visiškai atsipalaiduojame, išlenda visi šie reikalai“, – sako L.McGuire. Dėl tos pačios priežasties ašaros kartais pasipila masažo ar jogos užsiėmimo metu.

123FR nuotr./Verkianti moteris
123FR nuotr./Verkianti moteris

Jaučiate labai stiprų ryšį

Kartais nėra žodžių apibūdinti, kokį gilų ryšį jaučiate savo partneriui. Vietoje žodžių, atsiranda ašaros, sako S.Nasserzadeh. „Jei seksas yra gilaus ryšio su partneriu būdas, jūsų kūnas gali pasirinkti būtent tokį išsiliejimo būdą, išreiškiantį jūsų emocijas“, – sako moteris.

R.Wrigth papildo, kad tai yra pakankamai tipiška, kadangi sekso metu išsiskiria oksitocinas, o jis skatina ryšio užmezgimą, pasitikėjimą ir empatiją. „Lengva jaustis saugia ir išreikšti emocijas, kurias dėl kažkokios priežasties buvote užgniaužusi“, – sako moteris.

Gedite

Ar neseniai netekote artimojo ar augintinio? O galbūt neseniai buvote atleista arba, po velnių, vis dar negalite pamiršti buvusiojo ir neatsigaunate po išsiskyrimo. Gedulas gali užklupti bet kur – einant šaligatviu, vidury susirinkimo darbe arba pačiame sekso įkarštyje.

Jums skauda

Jūsų partneris gali padaryti šią išvadą, jei verkiate sekso metu, ir kartais jis teisus. Skausmingas seksas paprasčiausiai reiškia, kad turėtumėte sulėtinti tempą ir naudoti lubrikantą, arba, jei taip atsitinka dažnai, tai gali rodyti kažkokį sutrikimą, pavyzdžiui, endometriozę, infekciją ar dubens uždegimą. Kuo greičiau užsirašykite pas ginekologą.

Per daug skauda

Ašaros gali pasirodyti dėl skausmo, kuris kyla, jei prašėte partnerio sekso metu jums pliaukštelėti per sėdmenis ar jus surišti (abipusiu sutikimu, žinoma).

„Tiek fizinis skausmas, tiek malonumas, suaktyvina tą pačią smegenų dalį, – sako R.Wright. – Todėl visiškai įmanoma verkti iš skausmo ir mėgautis juo tuo pačiu metu.“

Jums gėda arba jaučiatės kalta

S.Nasserzadeh dirbo su moterimis, pasakojančioms, kad verkė sekso metu, nes nesijaučia „nusipelniusios“ malonumo. „Jos jaučia, kad, būdamos mamos, turėtų susitelkti į vaikus, o ne į savo malonumą“, – sako moteris.

Tačiau negalite pasirūpinti kažkuo kitu, jei nesirūpinate savimi. „Jei jaučiate gėdą dėl sekso ar dėl intymumo apskritai, ir ji pasireiškia ašarų pavidalu, reikia panagrinėti šį gėdos jausmą už miegamojo ribų ir išsiaiškinti, dėl ko šis jausmas kyla“, – papildo R.Wright.

Fotolia nuotr./Šokiruojančios intymios situacijos
Fotolia nuotr./Šokiruojančios intymios situacijos

Esate labai laiminga

Galbūt jau labai ilgai sekso neturėjote, o gal seksas niekada nebuvo toks malonus. „Jei niekada (arba labai retai) neturėjote malonumą suteikiančios seksualinės patirties, ašaros gali būti dėkingumo, laimės ir džiaugsmo išraiška“, – sako S.Nasserzadeh. Leiskite joms riedėti.

Prisimenate kažką labai nemalonaus

Galbūt esate seksualinės prievartos auka, o galbūt kažkada vos ja netapote ir manėte, kad tai pamiršote. Seksas jums tai primins. „Trauma taip giliai įsirėžia į mūsų atmintį, kad sunku tiksliai prisiminti, kas įvyko, tačiau kažkas (seksas) tai primins“, – sako L.McGuire. Sustabdykite sekso sesiją, jei jaučiate, kad jūsų kūnas ir protas atsiskiria, jei į paviršių iškyla skausmingi prisiminimai, arba jaučiatės praradusi kontrolę, pataria R.Wright.

Nesvarbu, suprantate ar ne ašarų priežastį, apsilankykite pas profesionalą, „jei verkiate dažnai ir negalite identifikuoti ašarų priežasties, arba net jei taip buvo tik kartą, tačiau su ašaromis atėjo staigus baimės jausmas“, – rekomenduoja L.McGuire.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Užsisakykite 15min naujienlaiškius