Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

10 įpročių, kurie vienija sėkmingus santykius palaikančias poras

Meilė
„Fotolia“ nuotr. / Meilė
Šaltinis: 15min
0
A A

Ar kada susimąstėte, kodėl kai kurie santykiai baigiasi dar net neprasidėję, o kiti tęsiasi metų metus ir sugeba išlaikyti net ir didžiausius gyvenimo nuosmukius?

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Į šį klausimą savo asmeniniame tinklalapyje alexismeads.com bando atsakyti Harvardo universitete psichologiją studijavusi ir šiuo metu garsi gyvenimo trenerė Alexis Meads. Remdamasi savo asmenine ir profesine patirtimi, ji pateikia 10 sėkmingus santykius palaikančių porų įpročių.

Jie moka paleisti praeitį ir neleidžia jai temdyti dabartinių jų santykių

Išsiskyrimų būna ir neretai jie būna skausmingi, tačiau niekuomet negalima leisti, kad praeitis trukdytų dabartiniams santykiams. Nė vienas iš mylimųjų nebus laimingas, jei nuolat prisimins ir galvos apie savo buvusiuosius. Sėkmingus santykius palaikantys žmonės sugeba savo buvusiems mylimiesiems palinkėti gero gyvenimo ir visam laikui juos užmiršti.

Jie supranta balansą tarp davimo ir gavimo

Tokios poros supranta, kad lygiaverčiuose santykiuose negali būti mylimojo, kuris nuolatos stengiasi ir atiduoda visą save, to paties niekuomet nesulaukdamas iš savo antrosios pusės. Daugelis moterų ar vyrų daro didelę klaidą aukodami pernelyg daug savęs ar kaip tik atvirkščiai – bijodami atsiduoti ir likti įskaudinti. Poroje stengtis privalo abu, mat sėkmingi santykiai nesivystys tik vieno iš mylimojo pastangomis.

Jie supranta, kada mylimajam reikia duoti erdvės

Tikriausiai pažįstate žmones, kurie susiradę mylimąją ar mylimąjį kuriam laikui tiesiog pradingsta, galbūt toks esate ir jūs. Tokie žmonės pamiršta visus draugus, šeimos narius ir netgi nustoja užsiimti anksčiau mėgstamomis veiklomis. Vis dėlto sveikiems santykiams kartais reikia nedidelės pertraukos tam, kad partneriai galėtų pailsėti vienas nuo kito.

Jie moka suprasti ir palaikyti vienas kitą

Kiekvienuose santykiuose svarbu, kad abu mylimieji jaustųsi išgirsti ir suprasti. Jei pora nemoka išsakyti savo jausmų ar bijo pasipasakoti savo mylimajam, tuomet santykiuose akivaizdžiai trūksta supratingumo ir palaikymo. Du vienas kitą mylintys žmonės turėtų žinoti, kad kartu jie yra nenugalima jėga, galinti įveikti net ir didžiausias gyvenimo negandas.

Jie supranta savo mylimojo meilės kalbą

Knygų seriją „Penkios meilės kalbos“ (angl. „The Five Love Languages“) išleidęs 35-erių metų darbo patirtį turintis garsus santykių ekspertas Gary Chapmanas tikina, kad santykiuose gali būti 5 būdai, kaip partneriai rodo savo meilę. Šie meilės kalbomis vadinami būdai yra tokie:

  • meilės tvirtinimas žodžiais;
  • meilės tvirtinimas fiziniais prisilietimais;
  • meilės tvirtinimas kokybiškai kartu praleistu laiku;
  • meilės tvirtinimas nuolatine pagalba;
  • meilės tvrtinimas dovanomis.

Anot santykių eksperto, labai svarbu, kad kiekvienas iš partnerių jau nuo pradžių suprastų savo mylimojo kalbą ir išmoktų ją vertinti.

Jie prajuokina vienas kitą

Retkarčiais geriausia pamiršti visus pykčius, sugriauti porą skiriančias sienas ir gerai pasijuokti. Jei vaikinas ar mergina sugeba jus prajuokinti net ir tuomet, kai esate dėl ko nors labai ant jo/jos supykęs ar supykusi, žinokite, kad tai gerų santykių pradžia. Juk po kelių sekundžių gardaus juoko visos problemos atrodys kur kas mažesnės!

Jie neprisikuria nereikalingų lūkesčių apie savo mylimąjį

Kiekvienas esame tik žmogus ir turime tiek privalumų, tiek trūkumų. Sėkmingos ir ilgai kartu išliekančios poros tai puikiai supranta, vienas kitą mylintys žmonės savo partnerius turi priimti tokius, kokie jie yra, nesitikėdami ir nesikurdami nereikalingų lūkesčių juos kada nors pakeisti.

Jie moka pasimokyti vienas iš kito ir augti kartu

Sėkmingus ir ilgalaikius santykius palaikančios poros visuomet sugeba pasimokyti vienas iš kito. Mylintis ir rūpestingas žmogus turėtų mokėti įkvėpti savo partnerį siekti jo užsibrėžtų tikslų ir palaikyti jį, kai tie tikslai klostosi ne taip, kaip norėtųsi.

Jie tikisi tik gerų dalykų

Ilgalaikiai ir laimingi santykiai tokiais taps tik tuomet, jei nuoširdžiai to norėsite ir sieksite, tačiau jei nuolat galvosite, kad jums lemta išsisirti, didelė tikimybė, jog galiausiai taip ir įvyks. Kai kuo nors ili tikime ir svajojame, pasikeičia ir mūsų veiksmai – tuomet stengiamės, kad šioms svajonėms būtų lemta išsipildyti. Ši taisyklė galioja tiek santykiuose, tiek ir gyvenime.

Ir svarbiausia – jie myli

Laimingos poros myli save, myli vienas kitą ir myli kitus. Tokios poros žino, kad būdami kartu jie gali jausti pilnatvę, jie nebijo likti įskaudinti, nes žino, kad tokia meilė gali trukti amžinai.

Taip pat skaitykite: 9 dalykai, apie kuriuos negalvoja laimingos poros

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką