Dabar populiaru
Publikuota: 2018 balandžio 23d. 07:15

22 požymiai, kad kolegos slapčia jūsų nekenčia

Santykiai darbe
123rf.com nuotr. / Santykiai darbe

Asmeniniame gyvenime lengva atsisakyti žmonių, kurie mūsų nemėgsta. Tačiau jei jūsų labai nemėgsta darbe, tai gali sukelti didesnių problemų, rašo uk.businessinsider.com.

Lynn Taylor, nacionalinė darboviečių ekspertė ir knygos „Tame Your Terrible Office Tyrant: How to Manage Childish Boss Behaviour and Thrive in Your Job“ autorė sakė: „Dauguma kolegų atvirai nerodys, jog jūsų nemėgsta, kad nesukeltų nemalonumų ar nepakenktų savo pačių karjerai. Galbūt jie apsunkins jums gyvenimą, tačiau stengsis nesiafišuoti. Tačiau yra subtilūs ženklai, kad jie toli gražu nesirūpina jūsų interesais.“

L.Taylor sako, kad reikia žinoti tuos ženklus, kad galėtumėte juos atpažinti ir viską pakeisti, kol dar ne vėlu. „Žinoma, sudėtinga biure būti visų mėgiamam“, – sakė moteris.

Tačiau visada turėtumėte stengtis būti jautrūs savo bendradarbių poreikiams, išlikti energingi ir draugiški, atvirai bendrauti ir suteikti kolegoms šansą.

„Tų, kurie taip daro, ateityje laukia sėkminga karjera, – sakė ji. – Be to, kai darbovietėje turime stiprius, sveikus santykius, būsime efektyvesni ir daugiau pasieksime.“

Michaelis Kerras, tarptautinis verslo pranešėjas ir knygos „The Humor Advantage“ autorius, tam pritaria.

„Kai jūsų kolegos jus mėgsta, viskas palengvėja, – sakė vyras. – Žmonės jums padeda ir palaiko, kai jums to labiausiai reikia, daug lengviau galite prašyti paslaugų ir jas gauti, žmonės patys siūlysis padėti, kai jums to reikės, bei jie daug lengviau su jumis bendradarbiaus, net tarp skirtingų skyrių.“

Kai esate mėgiamas, gerėja jūsų nuotaika, o dėl to tampate produktyvesni, susikaupę, kūrybingi bei sėkmingi viskame, ko tik imatės, sakė jis.

Štai 22 subtilūs požymiai, kad jūsų kolegos slapčia jūsų nekenčia. Tačiau turėkite omeny – galbūt tiesiog neteisingai suprantate jų kūno kalbą arba kalbėjimo toną – darbo vieta tikrai nėra apsaugota nuo nesusipratimų, ir nė vienas nemokame skaityti minčių.

1. Jūsų nuojauta jums sako, kad jie jūsų nemėgsta

Jei nujaučiate, kad jūsų bendradarbiai jūsų nemėgsta, galbūt jums taip tik atrodo, o galbūt būtent taip ir yra. Jei jie elgiasi su jumis kitaip, nei su visais kitais, greičiausiai nesate jų mėgstamiausias žmogus.

Pasikliaukite savo nuojauta ir stebėkite kitus požymius, jei šiuo klausimu jūsų nuojauta neduoda jums ramybės.

2. Kai jūs šalia, jie nesišypso

Nekalbame apie nuotaikų svyravimus ir kažkieno blogą dieną. Jei jūsų kolegos sąmoningai stengiasi nesišypsoti, kai esate šalia – kažkas negerai.

3. Jie nepalaiko akių kontakto su jumis

Sunku žiūrėti kažkam į akis, kai nemėgsti ar negerbi to žmogaus, sako L.Taylor. Jei pastebite, kad kolegos, kalbėdami su jumis, vengia akių kontakto, greičiausiai būtent dėl to.

„Jie bijo, kad jų akyse pamatysite priešiškumą, todėl lengviausias būdas yra nusukti akis arba, kiek įmanoma, vengti jūsų draugijos“, – sakė L.Taylor.

Vida Press nuotr./Kolegos
Vida Press nuotr./Kolegos

4. Jie nuolat į jus spokso

Priešingai, ilgas intensyvus spoksojimas taip pat gali būti nemandagamuno, agresijos ar priešiškumo požymis, praneša CNN.

Akių kontakto vengimas ar priešiškas spoksojimas priklauso nuo žmogaus asmenybės ir nuo to, ar jis nebijo pasirodyti agresyvus.

Tačiau gali būti, kad spoksantysis yra tiesiog socialiai nerangus ar užsisvajojęs spokso į vieną tašką.

TAIP PAT SKAITYKITE: Noriu pokyčių! Specialistas – apie sportuoti pradedančių žmonių klaidas: kaip teisingai pasirinkti treniruotės rūšį

5. Jie jūsų vengia

Kat Boogard, tinklapio themuse.com rašytoja, pateikė stulbinantį pavyzdį, kaip toli kažkas gali nueiti, kad išvengtų nemėgstamo kolegos draugijos: „Kai lifto laukiate tik judu, o jis nusprendžia lipti laiptais – 14 aukštų.“

Jei pastebite, kad kolegos, pamatę, jog laukiate lifto, renkasi lipti laiptais, arba jie laukia, kol grįšite iš poilsio kambario, kad patys ten eitų – jie greičiausiai jūsų vengia.

6. Jie nepripažįsta jūsų buvimo

Jei bendradarbiai nesako „Labas rytas“, kai atvykstate, arba „Gero vakaro“ kai išeina, greičiausiai jie bando jums parodyti, kad jie jūsų nemėgsta, sakė L.Taylor.

7. Jie skleidžia gandus

Tai vaikiškas ir visiškai neprofesionalus, tačiau darbovietėje dažnai pasitaikantis elgesys: kažkas jūsų nemėgsta, todėl jie paskleidžia gandus.

Vida Press nuotr./Apkalbos
Vida Press nuotr./Apkalbos

8. Su jumis jie bendrauja glaustai

Jei paklausiate „Kaip sekasi“, o jie visada atsako „gerai“, arba jų elektroniniai laiškai iš karto eina tiesiai prie reikalo be tokių draugiškumų, kaip „Labas“ – tai gali būti vienas iš požymių, kad jie nėra jūsų fanai.

„Jei savo bendravimu jie primena paniurusį paauglį, tai tikrai didelis ženklas“, – sakė M. Kerras.

9. Jie skleidžia negatyvią kūno kalbą

Nesvarbu, tai subtilus akių vartymas ar užsidariusiojo poza (ant krūtinės sukryžiuotos rankos), ar jie nepakelia akių nuo kompiuterio ekrano, kai įeinate į biurą – jūsų bendradarbių kūno kalba dažnai atksleis jų jausmus jums, sakė M.Kerras.

10. Jie bendrauja su jumis elektroninių paštu, net jei sėdite visai šalia

Jei jūsų bendradarbiai jūsų nemėgsta, jie tikrai bandys riboti bendravimą akis į akį. Jei pastebite, kad bendravimas pereina į elektroninę erdvę, tai ženklas.

11. Jie niekada neklausia apie jūsų asmeninį gyvenimą

Jei pastebite, kad kolegos tarpusavyje kalba apie vaikus ir hobius, tačiau kalbėdami su jumis niekada nepaliečia tų temų, jiems greičiausiai tiesiog neįdomus jūsų gyvenimas, sako M.Kerras.

TAIP PAT SKAITYKITE: Psichologė apie meilužes: „Į santykius su vedusiais vyrais dažniausiai įsipainioja dviejų tipų moterys“

12. Jie niekada nekviečia jūsų kartu

Jei niekada negaunate kvietimo prisijungti pietums, kartu po darbo nueiti į barą ar pasitarti dėl projekto prie puodelio kavos, jūsų kolegos bando jums kai ką pasakyti.

Vida Press nuotr./Kolegės geria kavą
Vida Press nuotr./Kolegės geria kavą

13. Jie nuolat su jumis nesutinka

Nuolatinis jūsų idėjų atmetimas yra požymis, kad jūs jiems nepatinkate. „Jei jaučiate, kad kažkas atmeta kiekvieną jūsų mintį, jums net nespėjus pabaigti sakinio, dažniausiai taip būna dėl to, kad jie jūsų taip stipriai nemėgsta ir priešinasi viskam, ką siūlote, net tuomet, kai tai išties puiki idėja“, – sako M.Kerras.

14. Jie net neįtraukia jūsų į biuro pajuokavimus

„Juokavimas yra pagrindinis būdas „užcementuoti“ santykius bet kokioje darbovietėje, ir jei jūsų nepriima į vidinį pokštavimo ratą, tai ženklas, kad šalia jūsų jie nesijaučia pakankamai patogiai, kad priimtų jus į savo „komandą“, – sakė M.Kerras.

15. Jie prisiima nuopelnus už jūsų idėjas

L.Taylor sako, kad tokie bendradarbiai tikriausiai tiesiog ieško šlovės. Tačiau jei jie neriasi iš kailio, kad pasisavintų visus jūsų nuopelnus, tikriausiai jie bando jus išguiti.

16. Jie dedasi viršininkais

Kartais kolegos, norintys pasiglemžti jūsų poziciją, vaidins bosą, net kai jie neturi jokių įgaliojimų, sako L.Taylor.

17. Jie sukuria grupeles, primenančias mokyklos laikus

Jei jaučiatės tarsi filme „Naujokė“ ir jūsų nepakviečia prisijungti prie kurios nors biuro grupelės, tikriausiai, jūsų kolegos jūsų labai nemėgsta.

18. Yra didelių pasitikėjimo problemų

Jei jūsų perdėtai klausinėja apie jūsų motyvus arba jūsų bendradarbiai dalinasi tik ta informacija, kurią jums būtina žinoti, jie bando pakenkti jūsų karjerai, sakė L.Taylor.

19. Jie skatina jus palikti kompaniją

Jei nesuveikia „metimas po traukiniu“, jūsų kolegos gali bandyti atsikratyti jūsų kitais būdais.

Jei jie pradeda siuntinėti jums kitų kompanijų skelbimus, pasiūlo padėti susisiekti su kita kompanija arba sako, kad kitoje aplinkoje būsite „laimingesni“ ir „sėkmingesni“ – nors jaučiatės puikiai ir klestite ten, kur esate – taip yra tikrai ne todėl, kad jie rūpinasi jūsų gerbūviu. Greičiausiai jie jūsų tiesiog nemėgsta ir nori, kad kuo greičiau dingtumėte.

„Scanpix“ nuotr./Moteris biure
„Scanpix“ nuotr./Moteris biure

20. Jie „meta jus po traukiniu“

Ar jūsų bendradarbiai kaltina jus, kai kažkas nutinka ne taip? Ar jie skundžia jus, kai pasakote ar padarote kažką, kas prieštarauja kompanijos politikai? Ar jie bėga pranešti viršininkui kiekvieną kartą, kai padarote klaidą? Tokiu atveju – jie bando jumis atsikratyti.

21. Jie niekada nesuteikia pirmenybės jums ar jūsų darbui

Dar vienas požymis, kad jūsų kolegos jūsų nemėgsta: jie niekada nesuteikia pirmenybės jūsų problemoms ir nesielgia su jumis taip, kaip su kitais kolegomis“, – sakė M.Kerras.

22. Šalia jūsų jie nuolat pradeda gintis

„Jei kolegos dažnai ir iš karto ima gintis, kai esate šalia, tai gali rodyti, kad jie jumis nepasitiki ir greičiausiai jūsų labai nemėgsta“, – sakė M.Kerras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:29
26:48
01:44

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką