Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 9d. 09:02

4-ojo maršruto troleibusas Mindaugui ir Anželikai tapo lemtingu: laukdami jo vilniečiai susitiko, jų istorija tęsiasi 6 metus

Pora susipažinusi Šilo tilto stotelėje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Anželiką Mindaugas pastebėjo belaukdamas troleibuso Šilo tilto stotelėje

„Netikiu likimu ir panašiais dalykais“, – juokdamasis pokalbį pradeda vilnietis Mindaugas Rakauskas. Vis dėlto likimas čia, matyt, prikišo savo ranką. Kitaip sunku būtų paaiškinti Mindaugo ir jo draugės Anželikos pažintį viešajame Vilniaus transporte. Jų istorija – gyvas įrodymas, jog miesto autobusai ir troleibusai bei viešojo transporto stotelės – socialinė erdvė, kurioje gimsta net ir meilės istorijos.

Pirmiausia ją pastebėjau stotelėje“

Mindaugas ir Anželika kartu jau šešerius metus. O jų istorija prasidėjo, kaip patys sako, „dar studijų laikais“.

„Aš studijavau kolegijoje, o Anželika – Vilniaus Gedimino technikos universitete. Abu važiuodavome į studijas iš tos pačios viešojo transporto stotelės, dažniausiai įlipdavome ir tą patį 4 numerio troleibusą“, – pasakojo Mindaugas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Pora susipažinusi Šilo tilto stotelėje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Pora susipažinusi Šilo tilto stotelėje

Jis puikiai prisimena, kada pastebėjo stotelėje troleibuso laukiančią merginą. „Atkreipiau dėmesį į tamsių plaukų panelę su paltuku. Vieną kartą, kitą kartą ją pastebėjau. Vėliau – jau ir troleibuse kartu važiuojančią dažnai mačiau“, – prisiminė vilnietis.

Jis neslėpė, jog ne iš karto išdrįso užkalbinti patikusią merginą. „Buvau nedrąsus, tačiau kartą sau pasakiau, kad, jeigu dar sykį pamatysiu ją stotelėje ar troleibuse, tai jau tikrai užkalbinsiu. Tačiau po tokio sprendimo kurį laiką jos nebesutikau! Matyt, pasikeitė jos paskaitų laikas, ir ji pradėjo važiuoti į universitetą kitu metu“, – apie prieš keletą metų nutikusius įvykius pasakojo Mindaugas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Pora susipažinusi Šilo tilto stotelėje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Pora susipažinusi Šilo tilto stotelėje

Vis dėlto vaikinas nepasidavė – jis prisipažino tuomet ėmęs „gaudyti“ troleibusus, kuriais galėtų važiuoti nepažįstamoji.

„Išbandžiau važiuoti 4-o maršruto troleibusu ir vienu laiku, ir kitu. Tačiau nesėkmingai. Buvau prisiekęs sau, kad sutikęs iškart užkalbinsiu – kad nedingtų“, – atviravo vilnietis.

Į pasimatymą – daugiau nei po pusmečio

Anželika su ja susipažinti norinčio vaikino nepastebėdavo – Mindaugas buvo apsisprendęs be reikalo neišsiduoti. Galiausiai vieną dieną vaikinas išvydo merginą troleibuse ir nutarė: dabar arba niekada.

„Kol juo važiavome, ant lapo užrašiau savo telefono numerį, ir prieš man reikalingą stotelę prisėdau prie jos ir paklausiau vardo. Pamenu, ji nebuvo labai patenkinta: buvo su ausinėmis – ar muzikos klausėsi, ar mokėsi. Tačiau aš ant to paties lapelio užrašiau jos vardą ir, kadangi man jau išlipti reikėjo, tiesiog padaviau jai lapelį ir išlipau“, – pasakojo Mindaugas.

Ant lapelio jis buvo užrašęs, jog Anželika jam patinka. Jei ir jai jis pasirodė įdomus, tegul parašo žinutę.

Prieš man reikalingą stotelę prisėdau prie jos ir paklausiau vardo.

Anželika prisiminė, jog tą rytą važiavo į paskaitą, kurioje turėjo rašyti kontrolinį darbą. Todėl važiuodama į aplinkinius nesidairė – susikaupusi kartojosi užduočių medžiagą.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Pora susipažinusi Šilo tilto stotelėje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Pora susipažinusi Šilo tilto stotelėje

„Pamenu, stotelėje prie Šilo tilto prisėdo vaikinas priešais mane. Pakėliau akis, pažiūrėjau į jį ir pagalvojau, kad simpatiškas. Man pradėjus toliau skaityti užrašus jis paklausė, kuo aš vardu. Kai pasakiau – užsirašė ir toliau sėdėjo. Likau nelabai supratusi, kas įvyko, todėl, prisimenu, paklausiau: „Gal tu vardus kolekcionuoji?“. Jis sumišo, o kitoje stotelėje padavęs man lapelį išlipo“, – prisiminimais pasidalino Anželika.

Paklausiau: „Gal tu vardus kolekcionuoji?“. Jis sumišo, o kitoje stotelėje padavęs man lapelį išlipo.

Apie šį įvykį ji papasakojo studijų draugėms – šios ragino merginą „pakankinti“ Mindaugą ir žinutę parašyti po dienos ar net kelių. Tačiau Anželika jam atrašė tą pačią dieną. Tiesa, pasinervinti Mindaugą vis dėlto privertė: „Žinutės laukiau pusdienį ir jau buvau nuleidęs rankas“, – neslėpė.

Pradėję susirašinėti jiedu tą pačią dieną susitiko mieste. Vis dėlto tai nebuvo draugystės pradžia. Mindaugas neslėpė, jog siekti Anželikos jam teko ilgai – daugiau nei pusmetį. Tik tuomet mergina apsisprendė, jog nori būti su atkakliu gerbėju, ir sutiko nueiti į tikrą pasimatymą.

„Mane iš tiesų sužavėjo jo atkaklumas. Žinoma, kai daugiau susipažįsti, atrandi kitų gerų savybių. Bet atkaklumas buvo labai svarbus“, – priežastį, kodėl po tiek laiko ryžosi nueiti į pasimatymą su Mindaugu, atskleidė Anželika.

Šiuo metu jie gyvena kartu Vilniuje. Ir nors troleibusu važinėja retai, apie viešąjį transportą atsiliepia tik teigiamai.

Puiki erdvė skaityti ir svajoti

Pasak Mindaugo, važiuojant autobusu ir troleibusu gali daryti nemažai dalykų, kurie vairuojant automobilį neįmanomi.

„Aš, pvz., miegodavau, jei kelionė būdavo tolima“, – juokiasi pašnekovas. Jo draugė, kaip ir nemaža dalis Vilniaus viešojo transporto keleivių, važiuodama mokydavosi, skaitydavo knygas.

„Kiek save pamenu, važiuodama visada skaitydavau. Studentams tai labai geras būdas prieš paskaitas prisiminti, pasikartoti užduotis, visą medžiagą. Be to, važiuojant autobusu ir troleibusu galima „atsijungti“ – pasvajoti“, – savo nuomone pasidalino Anželika.

SĮ „Susisiekimo paslaugos“ nuotr./Autobusas Vilniuje
SĮ „Susisiekimo paslaugos“ nuotr./Autobusas Vilniuje
SĮ „Susisiekimo paslaugos“ nuotr./Troleibusas Vilniuje
SĮ „Susisiekimo paslaugos“ nuotr./Troleibusas Vilniuje

Viešasis transportas – ir puiki proga pasiklausyti mėgstamos tinklalaidės, muzikos, prisiminti pomėgį piešti ar rašyti: juk tuo metu jums nereikia sekti gatvės eismo ir bent keliolika minučių (priklausomai nuo jūsų kelionės atstumo) turite tik sau. O tai šiame skubėjimo pasaulyje labai vertinga!

Keičiasi ir keleiviai. Jei anksčiau autobusuose ir troleibusuose dažniausiai tekdavo sutikti moksleivių, studentų ar senjorų, jau kuris laikas natūraliai jį savo kelionėms mieste renkasi ir daugiau žmonių, pvz., „kostiumuotų“ ofisų darbuotojų.

Kelionių kokybė keičiasi – nauji, patogesni autobusai, greitesnės kelionės

Kelionė viešuoju transportu šiuo metu kaip niekada patogi – prieš kelerius metus pradėjęs Vilnius tęsia viešojo transporto atnaujinimą: liepą įsigijo dar 50 naujų autobusų, dalis jų jau veža keleivius. Baigus šį atnaujinimo etapą mieste rudenį važiuos jau daugiau kaip 70 proc. naujų autobusų. Be jų šiuo metu Vilniuje keleivius veža 41 žemagrindis troleibusas, kurio kokybės privalumus pastebi tiek jaunimas, tiek komforto ir saugumo ieškantys senjorai.

Naujuosiuose troleibusuose įrengtos WIFI, 5 USB jungtys, saugumą užtikriną 2 vidaus ir 3 lauko kameros. Tiek troleibusuose, tiek autobusuose sostinės keleivių komfortą skirtingais metų laikais užtikrina kokybiška kondicionavimo sistema bei moderni LED apšvietimo sistema. Analogiškų transporto priemonių Vilnius ketina įsigyti ir daugiau – joms ir toliau bus keliami aukščiausi energijos efektyumo, kokybės bei komforto reikalavimai.

Nuo rugpjūčio 1 d. sugrįžus reikalavimui viešajame transporte dėvėti veido kaukes, Vilniaus autobusuose ir troleibusuose toliau tęsiamos ir kitos saugumo priemonės: dezinfekcijos, švaros, atstumo. Apie tai, kokių taisyklių privalo laikytis keleiviai nuolat informuojami įvairiais kanalais – stotelėse įrengtose švieslentėse, ekranuose, esančiuose viešajame transporte ir kt. Apie būtinybę saugoti save ir kitus keleiviams primena ir kontrolieriai.

„Sekame naujausią informaciją, atidžiai stebime keleivių srautus, ypač – piko metu, ir pagal galimybes koreguosime tvarkaraščius, transporto priemonių talpą, jei to prireiks. Keleivius raginame prisiminti, kad viešuoju transportu keliauti bus saugu, kai tuo pasirūpinsime patys – dėvėsime kaukes, laikysimės atstumo ne tik transporto priemonėje, bet ir viešojo transporto stotelėje, taip pat kitų atsargumo priemonių“, – sakė SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė.

Kaip ir kituose miestuose, šiuo laikotarpiu Vilniaus autobusuose ir troleibusuose popieriniai bilietai pas vairuotoją neparduodami. Tačiau alternatyvų tikrai yra – „Susisiekimo paslaugos“ siūlo keletą greitų ir patogių būdų įsigyti viešojo transporto bilietus kelionėms Vilniuje.

  • Nemokamos programėlės m.Ticket ar Trafi jūsų išmaniajame telefone. Bilietus galima įsigyti bet kada ir bet kur vos keliais paspaudimais, atsiskaitykite banko kortele.

  • Vilniečio kortelė. Ją įsigyti ar papildyti galima 281 fizinėje bilietų platinimo vietoje. Visų jų žemėlapis.

  • E-savitarna www.mano.vilniustransport.lt. Čia Vilniečio kortelę galima papildyti bilietais arba pageidaujama suma.

Liepos viduryje Vilnius pristatė visus judumo būdus sostinėje suvienijantį ženklą – JUDU. Jis skirtingas judumo paslaugas sostinėje palaipsniui sujungs „po vienu skėčiu“ JUDU šūkis „Po miestą paprastai“ nurodo filosofiją ir paskirtį vilniečiams – suvienyti ir patogesnėmis daryti visas esamas ir būsimas judumo sritis: viešąjį transportą, automobilių eismą, keliones dviračiais, paspirtukais ir kitus judumo būdus, kurie gims mieste.

Detaliau su Darnaus judumo mieste planu ir JUDU susipažinkite: www.judu.lt/vilnius, o kaip miestas juda ir judės darniau, sužinokite elektroniniame leidinyje.


Parengta pagal SĮ „Susisiekimo paslaugos“ užsakymą. Turinys apmokėtas.

Inicijuotas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

KARTU SU MAXIMA: VERTINAME LIETUVIŠKĄ KOKYBĘ

Video

09:59
01:16
01:18

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką