Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 28d. 18:58

4 pavydo rūšys: dvi iš jų stiprina santykius

Santykiai
Vida Press nuotr. / Santykiai

Moterys ir vyrai pavydi skirtingai. Silpnosios lyties atstovėms labiau rūpi emocinė partnerio ištikimybė, o vyrai labiau nerimauja dėl seksualinės antrosios pusės neištikimybės. Mokslininkai išskiria keturias pavydo rūšis ir teigia, kad kai kurios iš jų netgi stiprina santykius, rašoma adme.ru.

1. Apsidraudžiantis pavydas

Tai klasikinis tirono ir aukos santykių pavyzdys. Pavyduolis stengiasi užkirsti kelią galimiems meilės ryšiams, kurdamas savo partneriui dirbtines kliūtis. Pavyzdžiui, vyras neišleidžia žmonos į vakarėlį, nes ten bus kitų vyrų, o žmona kontroliuoja vyrą, kad jis neužsilaikytų darbe ir tiesiu taikymu važiuotų namo.

Deja, paprastai apribojimai niekada neveikia, atvirkščiai, uždraustas vaisius tik dar labiau vilioja, todėl pavyduolio baimė anksčiau ar vėliau pasiteisina.

Apribojimai neveikia, atvirkščiai, uždraustas vaisius tik dar labiau vilioja.

2. Reaktyvus pavydas

Tai pati paprasčiausia ir suprantamiausia pavydo rūšis. Vyras arba žmona užmezga romaną, o antroji pusė apie tai sužino. Natūralu, kad žmogus jaučiasi įskaudintas, kyla pyktis ir daugybė kitų neigiamų emocijų.

Reaktyvus pavydas visada susijęs su reakcija į realius įvykius. Paprastai šioje situacijoje žmogus vertina esamus santykius ir nenori savo partnerio prarasti.

3. Retroaktyvus pavydas

Ši pavydo rūšis susijusi su nesveiku susidomėjimu partnerio praeitimi. Šią pavydo rūšį greičiausiai visi esame patyrę: jis pasireiškia sudirgimu, kai pagalvojame apie ankstesnius partnerio meilės nuotykius.

Tačiau kai spalvos sutirštinamos, tai tampa kaip paranoja: partnerio nuolat klausinėjama apie jo praeitį, tikrinama jo istorija socialiniuose tinkluose ir pan.

Šios pavydo rūšies šaknys slypi nepasitikėjime savimi. Ir kovoti su šiuo jausmu galima tik vienu būdu – keliant savo paties savivertę. Tam gali tikti bet kokie būdai – sportas, nauji pomėgiai arba tiesiog nauja šukuosena.

4. Įtarus pavydas

Ši pavydo rūšis orientuota ne į praeitį, bet į ateitį. Žmogus nuolat nerimauja dėl galimos savo partnerio neištikimybės, nors tokiam nerimui gali nebūti nė menkiausio pagrindo. Šioje situacijoje pavydą gali sukelti net atsitiktinė šypsena, skirta nepažįstam žmogui.

Tai labai neurotiška būsena, susijusi su vidiniu nerimu, nepasitikėjimu savimi ir nepakankamu pasitenkinimu santykiais.

Kuris pavydo tipas gali pasitarnauti poros santykiams?

Dažniausiai manoma, kad bet koks pavydas kenkia santykiams, tačiau mokslininkai, ištyrę 144 poras, išsiaiškino, kad:

  • Moters jaučiamas įtarus pavydas gali būti naudingas santykiams, kadangi tuomet įdedama daugiau pastangų, kad išsaugotų mylimą žmogų, stengiamasi atitikti jo reikalavimams.

  • Reaktyvus pavydas, kai pykstama ant išdavusio partnerio, dažnai būna sumišęs su tam tikrais įtaraus pavydo požymiais. Moteris, vedama šio jausmo, stengiasi tapti geidžiamesnė ir įdomesnė partneriui, o tai teigiamai veikia santykius. Vyrai retai taip elgiasi – jų nepasitikėjimas gali visiškai sugriauti esamą ryšį.

  • Tiek vyrams, tiek moterims gali būti naudingas reaktyvus pavydas, kadangi antrajai pusei parodoma, kaip smarkiai ji mylima. Tačiau tai naudinga tik tuo atveju, jeigu neištikimas partneris pakeis požiūrį į antrąją pusę, pradės rodyti jai daugiau dėmesio ir įrodys savo jausmus veiksmais.

Visais kitais atvejais svarbu išsiaiškinti, kur iš tiesų glūdi pavydo šaknys. Paprastai pavydą sukelia nepasitikėjimas savimi, baimė arba savininkiškumo jausmas. Tiesiog būtina suprasti, kad problemos priežastis – ne partneryje, o mumyse pačiuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką