Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2015 10 01, 21:00

5 efektyvūs žingsniai, kurie padės pamiršti mylimąjį

Ilgametę darbo patirtį turinti psichoterapeutė ir knygų autorė Jennice Vilhauer, sukūrusi psichoterapinio gydymo programą „Orientuotas į ateitį“, tikina, kad laimingai ateičiai trukdo tik neužgijusi nutrūkusių santykių žaizda.
Dužusi širdis
Dužusi širdis / „Fotolia“ nuotr.

Anot jos, visiškai nesvarbu, kaip tie santykiai pasibaigė, ar tai, kuri pusė dėl to buvo kalta, dažniausiai rezultatas būna tik vienas – gilus skausmas ir prarasto mylimojo ilgesys, kuris ir trukdo žengti į priekį bei mėgautis gyvenimu.

Ir nors visas žaizdas geriausiai užgydo laikas, Jennice Vilhauer portale „Psychology Today“ pateikia penkių žingsnių programą, kuri padės pamiršti buvusį mylimąjį ar mylimąją.

Pirmas žingsnis – jokio kontakto

Pasiryžkite tam bent jau kuriam laikui. Ne, jūs tikrai neturite likti draugais – tai tikrai nėra brandumo požymis. Brandi asmenybė būsite tik tuomet, jei žinosite, kaip tinkamai pasirūpinti savo emocine gerove, o kad tai padarytumėte, tiesiog privalote nutraukti visus ryšius su buvusiu savo mylimuoju ar mylimąja.

Daugelis žmonių, praradę jiems svarbius santykius, laikosi įsikibę idėjos, kad su buvusiu ar buvusiąja gali likti draugais, nes visiškai atsisakyti bendravimo su šiuo žmogumi jiems atrodo pernelyg sunku, tačiau tai padaryti jums būtina dėl savęs.

Susiklosčius aplinkybėms, kartais tokios draugystės būna išties įmanomos, tačiau turi praeiti nemažai laiko tam, kad spėtumėte pasveikti ir pamiršti patirtą skausmą bei nusivylimą. Po sunkaus išsiskyrimo labai svarbu būti savo paties geriausiu draugu ir nesinerti į situacijas, kurios gali sukelti tik dar daugiau nereikalingo skausmo. Kai jums skaudu, esate pažeidžiamas, todėl svarbu susikurti savas ribas ir apsisaugoti nuo galimos žalos.

Jei vis dėlto ryšių nutraukti negalite dėl bendrų vaikų, bendro darbo ar reikalų, tuomet bent jau atskirkite tikrą draugystę nuo paprasčiausio buvimo draugišku ar draugiška.

Antras žingsnis – paleiskite fantaziją

Kai jums skaudu, esate pažeidžiamas, todėl svarbu susikurti savas ribas ir apsisaugoti nuo galimos žalos.

Daugelis žmonių net nesupranta, kad didžioji išsiskyrimo skausmo dalis kyla visiškai ne dėl santykių, kuriuos jie prarado, o dėl to, kad neišsipildė jų lūkesčiai ir fantazijos. Bet kurie santykiai baigiasi ne be priežasties ir dažniausiai ji būna visiškai paprasta – vienos pusės ar abiejų pusių jie tiesiog netenkina.

Taip pat skaitykite: Asmeninio tobulėjimo trenerė R. Rimkevičienė: „Nebandykite įtikti kitiems. Susimąstykite, kaip įtikti sau“

Išsiskyrusieji pakankamai retai norėtų susigrąžinti lygiai tokius pat santykius, kuriuose jie buvo. Dažniausiai gedima tokių santykių, kokiais jie galėjo būti, jei tik tam tikros aplinkybės būtų susiklosčiusios kiek kitaip. Vis tik tiesa yra viena – tokie santykiai neegzistuoja. Ir šią tiesą būtina priimti.

Paleisti ilgus metus puoselėtas fantazijas yra nepaprastai skaudu – juk santykių pradžioje viskas atrodė puiku ir gražu, tačiau išsiskyrus svarbu atminti ne tik santykių pradžią, bet ir jų vystymąsi ir – svarbiausia – jų pabaigą.

Kadangi mūsų protas bando išgydyti sužeistą širdį, natūralu, kad pasibaigus santykiams, pamename tik gražiausias jų akimirkas. Pamirštame, kaip tą žmogų matėme santykiams artėjant į pabaigą, ir vis prisimename jį tų santykių pradžioje, dažnai pernelyg stipriai jį idealizuodami.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką