Dabar populiaru
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

5 gyvenimiškos permainos, kurios įneša daugiau aistros į miegamąjį

N-18
Intymi akimirka.
Fotolia nuotr. / Intymi akimirka.
Šaltinis: 15min
0
A A

Mūsų gyvenime pilna įvairių siurprizų ir netikėtų posūkių. Poros tuokiasi, kraustosi, keičia profesijas, sutinka naujus partnerius – visa tai gali paveikti intymų gyvenimą. Štai kelios situacijos.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Sužadėtuvės įnešė gaivaus vėjo į mūsų santykius“

Skrydžių palydovė Anna (38 metų) 5 metus draugavo su savo dabartiniu vyru, o kai šis pasipiršo, ji be jokių abejonių ištarė: „Taip!“

Ji net nesitikėjo, kad sprendimas susituokti pakurstys didesnę aistrą. „Mes ir anksčiau reguliariai mylėdavomės, tačiau po sužadėtuvių mūsų seksualiniame gyvenime atsirado nauja, labai intymi, romantiška pusė. Dabar mums nėra skirtumo, kur tai daryti, – miegamajame ar svetainėje. Padaugėjo oralinio sekso.

Jei turime svečių, puolame viens į kito glėbį, vos svečiai po viešnagės uždaro mūsų namų duris. Seksas mums nebe rutina, jis vis dažniau yra spontaniškas.

Atrodo, kad būtume iš naujo įsimylėję, o man grįžo tas stebuklingas jausmas, lyg pilve skraidytų drugeliai.“

Kaip tai veikia?

Dėl drugelių pilve, viskas ne taip poetiška – tiesiog juos „paleido“ smegenų biocheminiai procesai. Psichiatras Grantas H.Brenneris aiškina, kad perėjimas į naują santykių lygmenį gilina partnerių tarpusavio ryšį. Kartu tai pakelia tokių medžiagų kaip oksitocino (meilės hormono) ir dopamino (malonumo hormono) lygį.

Žinoma, ne tik sužadėtuvės sukelia tokį nuostabų efektą. Bet koks žingsnis, kuris stiprina poros santykius, ir netgi frazė „Aš tave myliu“, ištarta pirmąjį kartą, turi tos pačios magiškos galios.

„Aš tapau pati sau viršininkė ir tai mane įkvėpė būti aktyvesnei lovoje“

Kai Anželai (43 metų) pabodo dirbti kitiems, ji išėjo iš darbo, kad galėtų sukurti savo verslą, nors draugai tvirtino, kad ji išsikraustė iš proto.

Praėjo treji metai. Anželos verslas, įsuktas drauge su vyru, klesti. Tai juos suartino ir padovanojo moteriai visišką pasitikėjimą savimi lovoje.

„Dabar aš tikrai labiau pasitikiu savimi, kai įeinu į patalpą, pilną žmonių – lygiai taip pat aš jaučiuosi ir miegamajame, palankiai žvelgiu į savo kūną ir seksualumą. Lyderio savybės, kurios man padeda derėtis, bendrauti ir pasirašyti palankias mūsų verslui sutartis, atsispindi ir intymiame gyvenime.“

Kaip tai veikia?

Taip nutinka dėl žmogiškojo ego pamaloninimo. „Kai žmonėms sekasi, jie ima labiau pasitikėti savimi, o tai stimuliuoja ir jų libido“, – teigia sekso terapeutas Neilas Cannonas.

Jei jaučiatės tvirtai stovintys ant kojų, ir kitose gyvenimo srityse, įskaitant seksą, liausitės kompleksavę.

„Net jeigu darbe ir nesate viršininkas, visuomet galima pažaisti vaidmenų žaidimus ir šiek tiek pavadovauti miegamajame“, – pataria N.Cannonas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Tikra istorija. „Smerkiau kolegę dėl romano, o vėliau ir pati tapau meiluže“

„Mes pradėjome palaikyti santykius per atstumą ir seksas tapo gerokai karštesnis“

Rita (40 metų) – komercijos direktorė ir kariškio žmona. Darbas pakeitė jų gyvenimą – moteris jau nebesitrenkia paskui vyrą į tolimus kraštus ir sutuoktiniai, žinoma, labiau pasiilgsta vienas kito.

Atrodo, kad būtume iš naujo įsimylėję, o man grįžo tas stebuklingas jausmas, lyg pilve skraidytų drugeliai

Tačiau kai jie susitinka, būna tikra šventė. „Kai mes išvydome vienas kitą po ilgo išsiskyrimo, mūsų seksas buvo neįtikimas, laukinis, be jokių rėmų“, – prisimena Rita.

Dabar jie nebežino, kas yra gyvenimiška rutina. „Kas kartą, kai susitinkame, mūsų suartėjimas būna labai erotiškas ir emocingas. Įkvepiame vienas kito odos kvapo, kartu maudomės duše… Seksas mums nebe būtinybė, pareiga, visuomet išlieka pojūčių šviežumas, naujumas.“

Kaip tai veikia?

Įsimylėjėliai, kuriuos skiria kilometrai, ima atviriau reikšti savo jausmus ir linkę idealizuoti savo partnerį. „Kasdieniai dirgikliai – numestos kojinės, neplauti indai – jų gyvenime jau neegzistuoja“, – teigia Ericas Harrisonas savo knygoje apie seksą.

Jei jūs gyvenate drauge, kartais praleisti laiką atskirai yra naudinga – net jei kuris nors iš sutuoktinių išvyko savaitgaliui pas giminaičius.

„Mes tapome tėvais. Mūsų nuostabai, po šio įvykio seksas tapo geresnis“

Kai prieš dvejus metus socialinė darbuotoja Camilla (33 metų) pastojo, ji pagalvojo, kad dabar jau orgazmas bus likęs praeityje – kaip ir jos šėliojimas su draugėmis iki paryčių jaunystės laikais.

„Manoma, kad vaiko atsiradimas sugriauna poros intymų gyvenimą“, – sako moteris. Tačiau iš tikrųjų, kai vaikas nuolat sukinėjasi šalia ir galimybių užsiimti spontanišku seksu sumažėja, tai gali būti tik privalumas. Camilla su vyru išmoko rasti laiko, vietos ir galimybių seksui.

„Žiūri, mažylis užmigo, tai ir skuodi į miegamąjį „greituko“. Žinoma, vaiko atsiradimas „dovanoja“ bemiegių naktų, nuovargis ir romantika būna sunkiai suderinami. Tačiau drauge atsiranda ir intriga – slapstytis nuo vaiko ir gaudyti momentus seksui“, – teigia Camilla.

Kaip tai veikia?

Jei vyksta permainos gyvenime ir sėkmingai drauge viską įgyvendinate (buto remontas ar kūdikio gimimas), tai tas džiaugsmingas emocijas vienas kitam dovanojate ir lovoje.

„Bendras jaudulys, džiaugsmas gimus kūdikiui jus suartina, tampate vienas kitam brangesni, o tai gali dovanoti ir ypatingą intymumo jausmą“, – tvirtina gydytojas G.H.Brenneris.

Be to, esate priversti elgtis kaip du mokyklinukai ir slapstytis, kad pasibučiuotumėte tamsiausiame mokyklos kampe.

„Aš pagaliau atsikračiau neapykantos savo kūnui ir mėgaujuosi nuostabiu seksu“

Rinkodaros specialistė Anna (39 metų) sirgo anoreksija. Lūžis įvyko po toksiškų santykių su fitneso fanatiku, kuris iš moters visiškai išmušė pasitikėjimą savimi.

Mokslininkai įrodė: kai imate palankiau žvelgti į savo kūną, geriau jį vertinti, tampate aistringesnė.

Tada ji viską metė, kad išmoktų save priimti tokią, kokia yra, ir atsikratytų įsitikinimo, kad „ji neverta meilės, kol neatsikratys bent 5 kilogramų“ (taip mąstydavo, kad ir kiek sverdavo).

Ir kai Anna svėrė daugiau nei bet kuriuo gyvenimo momentu (ir jautėsi laimingiausia), ji susipažino su vyru. Nuo to momento jos seksualinis gyvenimas apvirto aukštyn kojom. „Jaučiuosi esanti deivė“, – sako moteris.

Kai Anna buvo nuolat nepatenkinta savo kūnu, jai buvo sunku patirti orgazmą. Dabar ji nepatiria jokių sunkumų, nes nebesijaudina, kaip atrodo lovoje.

Kaip tai veikia?

Tai taikoma ne tik moterims, kurios turi virškinimo sistemos sutrikimų. Su išvaizda susiję kompleksai kenkia seksualiniam gyvenimui. Mokslininkai įrodė: kai imate palankiau žvelgti į savo kūną, geriau jį vertinti, tampate aistringesnė. Todėl visai natūralu, kad sunku mėgautis seksu, jei nuolat galvojate apie įsikalbėtus trūkumus.

Jeigu jums nepavyksta atsikratyti nevisavertiškumo jausmo, pamėginkite pakeisti požiūrį. „Susitelkite į tas savo kūno dalis, kurios jums iš tiesų patinka, – pataria gydytojas N.Cannonas. – Jūsų partneris įsimylėjo jus tokią, kokia esate. Seksualumas – tai ne kojų ilgis, talijos ar krūtinės apimtis, o žmogiški santykiai.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką