Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

8 galimos priežastys, kodėl jūsų seksualinis gyvenimas suparalyžiuotas

Pasak mokslinių tyrimų, šiais laikais poros mylisi kur kas mažiau nei 1950-aisiais. Todėl jeigu manote, kad sekso štilis siaučia tik jūsų šeimoje, nenusiminkite – tiesa ta, jog dėl gyvenimo tėkmės pokyčių kinta ir mūsų seksualinis temperamentas.
Seksuali pora
Seksuali pora / Fotolia nuotr.
Temos: 2 Santykiai Seksas

Santykių ekspertė ir knygos 5 Simple Steps to Take Your Marriage from Good to Great autorė Terri Orbuch tikina, kad ramybė miegamajame nebūtinai reiškia, kad santykiuose kilo katastrofos nuojauta.

Dėl kokių priežasčių seksas nustumiamas į antrąjį planą ir kaip to išvengti, rašoma prevention.com.

Medikamentai blokuoja potraukį

Ironiška, tačiau kontraceptikai, kurias vartoja daugelis moterų, gali būti atsakingi už tai, jog potraukis seksui sumažėja iki minimumo. Apsauga nuo nėštumo „išjungia“ ir tuos ovuliacijos procesus, kurių metu moterys natūraliai nori labiau mylėtis. Panašiai gali veikti ir antidepresantai bei vaistai nuo rėmens.

Specialistė sako, kad neturėtumėte į tai numoti ranka: „Apsilankykite pas gydytoją ir paprašykite pagalbos sprendžiant sumažėjusio potraukio problemas“.

Gyvenimo tempas

Taip, kartais nutinka, kad dėl įtampos, darbo, streso, žvėriško tempo mes neprisimename kada buvome apsikabinę ilgiau nei kelias sekundes. „Suplanuokite savaitgalį tik dviese. Moterys kur kas labiau atsipalaiduoja pabėgusios nuo rutinos, vaikų, darbo, šeimos. Be to, tai paskatins jus išmėginti ko nors naujo, sustiprinti emocinį poros ryšį“, – tikina specialistė.

Vienas iš jūsų patiria daug streso

Jausdami spaudimą galite visiškai pamiršti, kas yra seksualinis potraukis. Specialistė pataria – išsiaiškinkite, iš kur kyla streso priežastys, ir savaitę laiko fiksuokite savo potyrius. Pavyzdžiui, tai gali būti sudėtingos situacijos darbe, kivirčai, privatumo ir laiko trūkumas... Tačiau identifikavę problemą ir atradę sprendimą, tarkime, jogą, masažą, pokalbius, jūs galėsite daugiau laiko skirti seksui.

Vaikų metas

Nėštumas ar vaiko gimimas kaip reikiant sujaukia moters hormonus. Vienos gali tapti labai aistringos, kitos apskritai pamiršti kelią į miegamąjį. Kaip teigia sekso terapeutė Gloria Brame, reikia laiko, kad visi prisitaikytų prie naujo gyvenimo būdo. Specialistės tikina, kad pati moteris gali jautis labiau mama, o ne sekso dievaitė, todėl patartina su partneriu aptarti ankstesnius sekso įpročius, taip pat – kalbėti apie seksą, kadangi tai sveika abiem partneriams. Arba – pasižymėkite sekso dienas kalendoriuje. Laukimas taip pat skatina geismą.

TAIP PAT SKAITYKITE: Menstruacijų ciklo sutrikimai: kada verta sunerimti? Konsultuoja ginekologė

Jūs slepiate savo fantazijas

Kai intymūs poreikiai nėra patenkinami, tuomet partneris gali užsisklęsti arba ieškoti būdų, kaip savo pojūčius įprasminti. Nebūtina atskleisti visko, kas jūsų galvoje, jeigu to nenorite, tačiau pasakyti, kas padėtų pasiekti orgazmą ir kas jus jaudina – būtina. „Jūs negalite tikėtis, kad partneris jus pažins, jeigu to jam neparodysite“, – sako G.Brame. O jeigu antrajai pusei nerūpi, kodėl nepasiekiate orgazmo, galbūt tuomet jūsų santykiai nėra tokie puikūs, kaip galvojate?

Jūs savęs nevertinate

Tai, kaip jūs save matote, turi didelę įtaką savijautai – jausitės seksualūs ar ne. Tačiau savo partneriui visuomet būsite patrauklūs ir seksualūs, kadangi jis įsimylėjo jus, o ne Holivudo žvaigždę. „Bendraukite ir kalbėkite apie tai, kaip jaučiatės. Pokalbis gali būti tai, ko reikia aistrai sužadinti“, – tikina G.Brame.

Vida Press nuotr./Pora lovoje
Vida Press nuotr./Pora lovoje

Jūs per daug pavargę

Šiuolaikinių porų bėda, kad jos visada jaučia nuovargį, todėl seksualinis gyvenimas išties nukenčia. Ką galite padaryti? „Turite atrasti balansą tarp poilsio, miego ir sekso“, – tikina seksologė ir santykių ekspertė Uta Demontis. Ji siūlo leisti sau nusnausti valandėlę prieš seksą arba atidėti malonumus rytui, kadangi tai gali dieną paversti tiesiog fantastiška.

TAIP PAT SKAITYKITE: Seksologas Viktoras Šapurovas: Tam tikri vyro įgeidžiai lovoje rodo jo polinkį į biseksualumą

Jūs vienas kitam nejaučiate potraukio

Tai bjauri problema, bet taip nutinka. „Jeigu pasiekėte tokį tašką, kad negalite net pagalvoti ir įsivaizduoti sekso su savo partneriu, greičiausiai laikas judėti į priekį“, – tikina G.Brame. Ji prideda ir tai, kad prieš nusprendžiant padėti tašką, būtų gerai apsilankyti pas specialistą ir išsiaiškinti, ar sekso potraukio štiliui neturi įtakos jūsų neišspręstos emocinės problemos.

„Tai padės jums išsiaiškinti, ar potraukio tikrai nebėra, ar jis slepiasi už pykčio ir nesusikalbėjimo“, – pastebi specialistė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius