Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 8d. 16:00

„Ar įmanoma pamilti vaikiną bendraujant su juo tik telefonu?“ Santykių ekspertų komentaras

Mergina kalba telefonu
„Shutterstock“ nuotr. / Mergina kalba telefonu

Šiais technologijų laikais dažnas bendraujame telefonu, internetu, elektroniniais laiškais ar per socialinius tinklus. Tik ar toks bendravimas gali pakeisti pasimatymus realybėje? Ar įmanoma bendraujant vien telefonu pamilti realybėje niekuomet nematytą žmogų? Į šiuos portalo skaitytojos klausimus atsako santykių ekspertai.

Sveiki,

mano situacija gana sudėtinga, būdama 16 metų pradėjau bendrauti telefonu su vaikinu, tik pradėjus bendrauti žodžiai liete liejosi, su juo jausdavausi atsipalaidavusi ir savimi. Pradėjome draugauti, po metų jį palikau, tiesiog paskambinau ir pasakiau, kad turiu kitą ir, neleidusi tarti jam nė žodelio, išjungiau telefoną, pradėjau draugauti su realiu vaikinu, su kuriuo susitikdavom ir kalbėdavom akis į akį.

Per tą laiką draugavau su keletu vaikinų, tačiau nė su vienu nebuvo tokio bendravimo, kaip su juo, galėdavom laisviau kalbėti įvairiomis temomis, matyt, todėl, kad bendraudavome telefonu. Draugaudama su kitais, vis kartais prisimindavau jį, jaučiausi kalta jį taip palikusi. Po 6 metų tam vaikinui ėmiau ir parašiau, tiesiog norėdama atsiprašyti už tai, kaip viskas išėjo. Pradėjome bendrauti, atgijo jausmai jam... Taip bendraujame jau daugiau kaip metus, tačiau esame tik draugai.

Pastebėjau, kad mums bendraujant retkarčiais kažkokie jausmai iškildavo į paviršių (tarkime, apsidžiaugdavau, net susijaudindavau išgirdusi jo balsą, pati nepastebėdama imdavau šypsotis jo klausydama arba net negirdėdavau, ką jis kalba, nes klausydavausi jo balso, būdavo, kad pakalbėjusi su juo jausdavausi laiminga visą likusią dieną).

Maniau, kad tai susižavėjimas, todėl bandžiau tuos jausmus nustumti ir nekreipti į juos dėmesio, tačiau jie pradėjo kilti į paviršių ir galiausiai supratau, jog esu jį įsimylėjusi.

Negaliu suvokti, kaip aš galiu mylėti žmogų, kurio nesu mačiusi realybėje (tik nuotraukoje) ir su kuriuo nesu gyvai bendravusi. Šį mėnesį pasikeičiau savo telefono numerį ir antrą kartą vėl nuo jo pabėgau, išsigandau mane užplūdusių jausmų, su kuriais nebegalėjau kovoti. Kadangi nežinojau, ką daryti, tiesiog išnykau iš jo gyvenimo. Šiuo metu jaučiuosi labai pasimetusi savo jausmuose. Kai su juo nebendrauju, jaučiu, kad kažko trūksta, pasigendu mūsų nuoširdžių pokalbių apie viską, pasiilgstu jo paties, tačiau nebegaliu daugiau bendrauti per atstumą.

Tokia draugystė neturi ateities, be to, jis yra mano buvęs ir antrą kartą į tą pačią balą nenoriu bristi... Nesitikiu, kad atsakysite, tiesiog norėjau su kuo nors pasidalyti savo situacija, niekam negaliu to pasakoti, nes likčiau nesuprasta.


Atsako santykių ekspertai Silvija ir Šarūnas Mažuoliai.

Sveiki,

santykiai ir taip neretai būna gana komplikuoti ta prasme, kad žmonės pasimeta savo jausmuose, emocijose, nebeskiria, ar myli, ar yra priklausomi ir panašiai. Bendravimas telefonu ar susirašinėjant dar pavojingesnis, nes prisirišti prie malonaus bendravimo lengva, ypač moteriai. Lengva ir sumaišyti malonumą bendrauti su jausmais ir santykiais. Kadangi mūsų visuomenės žmonės yra ganėtinai uždari, daug kam sunku rasti bent vieną, su kuriuo būtų galima nuoširdžiai pasikalbėti ir būti priimtiems, todėl bet koks artimesnis bendravimas gali greitai tapti kone priklausomybe.

Tai, ko pasiilgstate, yra ne jis – jo Jūs net nepažįstate. Pokalbiai gali pasakyti šį tą apie žmogų, bet labai nedaug. Jūs tiesiog pasiilgstate artimo bendravimo, kurio Jums verta tiesiog ieškoti toliau. Dabar bent jau žinote, ko norite: žmogaus, su kuriuo galėtumėte atvirai bendrauti ir būti savimi, jaustis priimta tokia, kokia esate. Kaip jau minėjome, ne taip ir daug žmonių, mokančių išklausyti, būti atvirais ir priimti be teisimo, tad būkite kantri ir nenuleiskite rankų. Tai, kad tokių vaikinų nedaug, nereiškia, kad jų nėra iš viso. Dalį jų tereikia paskatinti, išmokyti atsiverti.

Įdomu, kad net ir po kelerių metų vėl atnaujinę bendravimą nesutarėte susitikti. Suprantama, kad būnant šešiolikos, tą padaryti gali būti sudėtingiau, tačiau dabar, jei yra noras, galite rasti galimybę susitikti gyvai.

Jis nėra Jūsų buvęs, kadangi kalbėjimas telefonu nėra santykiai. Tai viso labo bendravimas telefonu, kad ir koks artimas bei malonus jis gali atrodyti. Be vienas kito pajautimo matantis gyvai, pasimatymų, vaikino rūpesčio Jumis, be poras ištinkančių iššūkių, be realių gyvenimo situacijų santykiai neegzistuoja.

Taip pat skaitykite: „Kodėl nuolat įsimyliu užimtus vyrus?“ Santykių ekspertų komentaras

Jei vaikiną Jūs dominate, jis ras būdų, kaip atvažiuoti iki Jūsų ir susitikti, pamatyti vienas kitą gyvai. Taip galite netikėtai pajusti, kad ne tik bendravimas telefonu yra malonus, tačiau ir būnant šalia vienas kito kyla šiltas artumo jausmas. Pagalvokite, ko norite Jūs.

Jei šis vaikinas Jus domina, kodėl net dabar, po tiek metų, jau būdama suaugusi, bėgate užuot prašiusi susitikti ir pažiūrėti, kas iš to išeis? Esant šešiolikos toks sprendimas suprantamas, tačiau Jūs jau ne paauglė, praėjo 6 metai, laikas keisti bendravimo ir elgesio dinamiką.

Artimas bendravimas neatsiejamas nuo baimės prarasti, prisirišimo, sutrikimo ir panašių jausmų.

Jei norite užbaigti šitą istoriją ar bent jau pažiūrėti, kur ji gali nuvesti, – pasakykite jam, kad bendravimo per atstumą Jums nebeužtenka ir jei jis nori bendrauti toliau, gali atvažiuoti pas Jus ir pakviesti Jus susitikti. Žinoma tai reiškia, kad reikės eiti per baimes, per kylančius jausmus, sutrikimą, nerimą ir panašiai. Deja, bet kokių artimesnių santykių galimybė kels tokius jausmus, kurių Jūs bijote. Artimas bendravimas neatsiejamas nuo baimės prarasti, prisirišimo, sutrikimo ir panašių jausmų. Vienintelis būdas to išvengti – bendrauti su tais vaikinais, kurie per daug nedomina ir kurių nebijote prarasti. Tokiu atveju nereikės bijoti kylančių jausmų, bet taip pat nejusite bendravimo artumo.

Nerekomenduojame tęsti bendravimo tik telefonu. Jei susitikti nenorite arba jis neskubės to daryti, tuomet geriau viską nutraukti, kadangi toks bendravimas tik pririša, bet jame nėra nieko pakankamai tikro. Pati puikiai suvokiate, kad tokie santykiai neturi ateities.

Įsimylėjimas ir susižavėjimas nedaug kuo skiriasi. Tame daug vaizduotės, paremtos vienu kitu faktu apie malonias akimirkas. Ką judu tikrai turite ir turėjote, tai atvirą bendravimą, kas yra dovana ir už tai galima būti tik dėkingai, tačiau daugiau tame nieko, kas kalbėtų apie porą ir santykius, nėra.

Taip pat skaitykite: „Kaip siekti patinkančios merginos?“ Santykių ekspertų komentaras

Susitikę judu galite net nepatikti vienas kitam. Pakeiskite savo suvokimą apie tai, kad judu buvote pora, į artimesnį tiesai – judu artimai ir maloniai bendraudavote, ir tai buvo gera. Žodis „pora“ sąmonėje apima tuos aspektus, kurių pas jus nebuvo – apsikabinimai, prisilietimai, vienas kito jautimas, geras laikas kartu, bendra istorija, kurią pora kuria draugaudama. Kuomet galvojate apie jį, automatiškai galvojate ir apie visa tai – apkabinimus, bučinius, švelnumą, malonumą būti kartu. Tačiau faktas lieka faktu, susitikusi gatvėje, gali būti, kad net nepažintumėte to žmogaus, kurį galvojate, jog pamilote.

Jo veidą matėte nuotraukoje, tačiau kaip eisena, kūno sudėjimas, tik jam būdinga stovėsena, gestikuliacija? Net balso tembras gyvai yra šiek tiek kitoks nei telefonu. Jei norite viso šito – paprašykite, kad jis pakviestų susitikti gyvai, ir fantazijas perkelsite bent kiek arčiau realybės.

Jei nepatiksite vienas kitam, bent jau galėsite judėti toliau ir liausitės svajoti apie tą, kurį susikūrėte vaizduotėje. Jei patiksite, galbūt tai bus tas žmogus, su kuriuo galite kurti artimus santykius ir būti laiminga. Ko galite bijoti, tai prarasti tą įsivaizduojamą vaikiną, kuris taip Jus žavi, nes jaučiate, kad realybė nebus tokia romantiška. Tai Jūsų pasirinkimas – arba bijoti pamatyti tiesą, arba pažiūrėti, kuo baigsis šita istorija, ir judėti toliau.

Sėkmės Jums!


DĖMESIO! Jums su partneriu kyla sunkumų, kurie kartina jūsų santykius? O gal neduoda ramybės kokie komplikuoti širdies reikalai (tarkime, nesiseka rasti antrosios pusės, užmegzti santykių ir pan.)? Drąsiai siųskite klausimą mums el. paštu ji24.lt@zlg.lt. Santykių ekspertai Šarūnas ir Silvija Mažuoliai mielai atsakys.

P. S. LABAI PRAŠOME KLAUSIMUS RAŠYTI TIK LIETUVIŠKOMIS RAIDĖMIS!

Temos: 2 Santykiai Meilė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Nuo kosmoso iki kalėdinės pasakos: pažvelkite, kaip darbo aplinką puošia sostinės įmonės

Verslas

Žygaičių kaimynystėje – pirmasis ir vienintelis gyvūnų krematoriumas

Kultūra

Kodėl rūpintojėlis slepiasi už vyčio?

Sportas

Vilniaus futbolo atstovas apie padėtį LFF: kol tylu, tol visiems gerai

Gyvenimas

Sužadėtuvių žiedų tendencijos, kurios dominuos 2019-aisiais

„Atsarginiai“: brolių Lavrinovičių staigmena, J.Valančiūno atostogos ir geriausi NBA visų laikų duetai

Gyvenimas

Medžio drožėjas Raimundas Blažaitis savo kūrinius paskleidė po visą pasaulį

Vardai

Evai Longoriai Tomo Cruise'o namai nepatiko: parduoda iš aktoriaus įsigytą vilą

Kalėdinis „Eurovaistinės“ bėgimas 2018

Kultūra

Žurnalo Kaunui kūrėjai lipo plytomis, uodė kvapus ir ieškojo miesto pėdsakų

Gyvenimas

Kalėdų džiaugsmas: kaip papuošti namus ir įnešti į juos šventinės nuotaikos?

Vardai

Inetos Stasiulytės ir Deivido Meškausko namuose sužibo eglė: po žaliaskare – pirmagimė Marija

Maistas

Kepame meduolius ir imbierinius sausainius: 10 pačių įvairiausių receptų

Vardai

Su seserimis ir pussesere uždainavęs R.Kirilkinas: „Galbūt daugiau to niekada nebepakartosime“

Kultūra

Europos kino apdovanojimuose triumfavo P.Pawlikowskio „Šaltasis karas“

Gazas

Viena rečiausių „Porsche“ mašinų pasaulyje kvepia kava

Vardai

54 kilogramus numetusi R.Antonovienė nepaliauja stebinti: pakeitė šukuoseną ir pasiputlino lūpas

Sportas

Škotijoje – žaibiškas Vykinto Slivkos įvartis į Glazgo „Celtic“ vartus

Aktualu

Klimato kaitos konferencija Katovicuose: trys pagrindiniai rezultatai

24sek

Niujorke nuklydusios žvaigždės išpažintis – po pirmojo mačo vakarėlis su 60 žmonių

Naujienos

Verslas

Nuo kosmoso iki kalėdinės pasakos: pažvelkite, kaip darbo aplinką puošia sostinės įmonės

Verslas

Žygaičių kaimynystėje – pirmasis ir vienintelis gyvūnų krematoriumas

Kultūra

Kodėl rūpintojėlis slepiasi už vyčio?

Sportas

Vilniaus futbolo atstovas apie padėtį LFF: kol tylu, tol visiems gerai

Gyvenimas

Sužadėtuvių žiedų tendencijos, kurios dominuos 2019-aisiais

„Atsarginiai“: brolių Lavrinovičių staigmena, J.Valančiūno atostogos ir geriausi NBA visų laikų duetai

Gyvenimas

Medžio drožėjas Raimundas Blažaitis savo kūrinius paskleidė po visą pasaulį

Vardai

Evai Longoriai Tomo Cruise'o namai nepatiko: parduoda iš aktoriaus įsigytą vilą

Kalėdinis „Eurovaistinės“ bėgimas 2018

Kultūra

Žurnalo Kaunui kūrėjai lipo plytomis, uodė kvapus ir ieškojo miesto pėdsakų

Gyvenimas

Kalėdų džiaugsmas: kaip papuošti namus ir įnešti į juos šventinės nuotaikos?

Vardai

Inetos Stasiulytės ir Deivido Meškausko namuose sužibo eglė: po žaliaskare – pirmagimė Marija

Maistas

Kepame meduolius ir imbierinius sausainius: 10 pačių įvairiausių receptų

Vardai

Su seserimis ir pussesere uždainavęs R.Kirilkinas: „Galbūt daugiau to niekada nebepakartosime“

Kultūra

Europos kino apdovanojimuose triumfavo P.Pawlikowskio „Šaltasis karas“

Gazas

Viena rečiausių „Porsche“ mašinų pasaulyje kvepia kava

Vardai

54 kilogramus numetusi R.Antonovienė nepaliauja stebinti: pakeitė šukuoseną ir pasiputlino lūpas

Aktualu

Salomė Zurabišvili prisaikdinta Sakartvelo prezidente

Sportas

Škotijoje – žaibiškas Vykinto Slivkos įvartis į Glazgo „Celtic“ vartus

Aktualu

Klimato kaitos konferencija Katovicuose: trys pagrindiniai rezultatai

Vardai

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką