-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ar sekmadieniais jus užklumpa nerimas? 9 būdai jį įveikti

Ar sekmadieniais jus užklumpa nerimas? Nesitaikykite su juo. Išmokite įveikti sekmadienio nerimą ir mėgautis savaitgaliu. Peržvelkite šiuos būdus. Pritaikę savo gyvenime bent kelis iš jų, galėsite sekmadienius sutikti su daug geresne nuotaika ir lengvomis mintimis.
Nerimas.
Nerimas. / Shutterstock nuotr.

1. Įvardinkite priežastis. Siekiant atsikratyti varginančio sekmadienio nerimo, pirmiausia, turėtumėte aiškiai žinoti, kodėl nerimaujate. Klauskite savęs, kas jus labiausiai trikdo, ko iš tiesų bijote, ką jums tai sako, kas turėtų būti kitaip, kad nejaustumėte tai, ką jaučiate? Būkite atviri su savimi.

2. Stebėkite savo mintis. Pastebėję neigiamas, sukeliančias nemalonų jaudulį, sąmoningai keiskite jas pozityviomis, t.y. ieškokite nors ir menkiausių pozityvių, raminančių dalykų. Pavyzdžiui, pagavę save galvojant, kad nenorite į darbą, prisiminkite, kas jums darbe lengvai sekasi, ką galite atlikti be jokios įtampos.

3. Raskite motyvuojančių perliukų. Priminkite sau, dėl ko jūs dirbate tai, ką dirbate. Kas jus įkvepia, kas motyvuoja šiame darbe? Kuo galite didžiuotis? Ką jau pasiekėte? Tikėtina, jog kiekvienas rastas atsakymas įkvėps laukti, o ne bijoti pirmadienio.

4. Sudarykite pirmadienio darbų sąrašą. Geriausia, jei jį sudarysite dar penktadienį. Tačiau, jei dėl kažkokių priežasčių to nepadarėte, kad mažiau nerimautumėte visą dieną, atlikite tai bent sekmadienio rytą. Užduočių išdėstymas popieriuje mažina stresą. Taip lengviau atsikratysite rūpesčių ir nerimastingų minčių apie būsimą pirmadienį.

5. Išrašykite minčių chaosą. Vienas iš būdų padedantis įveikti stresą ir nerimastingas mintis – rašymas. Skirkite keletą minučių sekmadienio rytą ar dieną ir išrašykite visas mintis, keliančias jaudulį. Palengvės ir užplūs daugiau gerų emocijų.

6. Sukurkite sekmadienio ritualą. Nerimą palengvina žinojimas, kad sekmadienio vakare laukia maloni rutina. Susikurkite tokią, kuri jus džiugintų. Gal tai galėtų būti mėgstamo pyrago kepimas ir filmas namuose su šeima? O gal atsipalaidavimas kvapnioje vonioje ir knygos skaitymas? Svarbu, jog šio ritualo lauktumėte kiekvieną sekmadienį – nuotaika iš karto bus geresnė, o protas – ramesnis.

7. Įjunkite poilsio režimą. Neplanuokite profesinių darbų savaitgaliui. Neskaitykite ir juo labiau neatsakinėkite į darbinius elektroninius laiškus bei žinutes. Tai poilsio laikas. O būsimus kitos savaitės darbus suplanuokite dar penktadienio popietę. Taip mažiau nerimausite laisvadieniais – jau žinosite, kas laukia kitą savaitę.

8. Aktyviai leiskite sekmadienį. Kovojant su nerimu labai svarbu nesėdėti namuose ant sofos. Judėjimas – puikiausias slogios nuotaikos priešnuodis. Todėl sekmadienis yra tinkama diena žygiams gamtoje, sportui, pasivaikščiojimams ar bent mankštai namuose. Jei vis tik susiklosto nepalankios aplinkybės aktyviai išvykai, tai bent namuose užsiimkite mėgstama veikla ar savo pomėgiais – piešimu, skaitymu, sodininkyste, mezgimu ir t.t.

9. Palepinkite save pirmadienio rytą. Kas jus džiugina? Ir ko nedarote kasdien? Kvapni ryto kava jaukioje kavinukėje. Pasivaikščiojimas prieš darbą stebint bundantį miestą. O gal ir atpalaiduojantis masažas pirmadienio rytą. Tinka tai, kas pirmadienio rytą paverstų malonia savaitės pradžia. Jei nepavyksta suplanuoti tokio ryto, suplanuokite bet kokį kitą pirmadienio malonumą – pietus su bičiuliu, keramikos užsiėmimą po darbo ar kelių įtraukiančio serialo dalių peržiūras po vakarienės.

Nepaisant to, kiek daug žmonių sekmadieniais užplūsta nerimas, nebūtina susitaikyti su tuo ir jums. Nekaupkite nerimo iš anksto. Svarbiausia, būkite aktyvūs ir imkitės atsakomybės, kad šie baisumai jūsų neužvaldytų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius