Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 12d. 21:00

Asmeninio augimo mokymų centro įkūrėjai: „Santykiuose svarbu atsisakyti savo ego“

Mokytojai Rimvydas Židžiūnas ir Andrė Amiya Pabarčiūtė.
Asmeninio archyvo nuotr. / Mokytojai Rimvydas Židžiūnas ir Andrė Amiya Pabarčiūtė.

„Lietuvoje labai madinga tobulėti karjeros srityje, o labiausiai apleista sfera – asmeninis gyvenimas. Lietuviai dažnai gyvena taip, kaip išmoko iš savo tėvų, tėvai iš savo tėvų ir taip toliau. Todėl jie ne visada turi tinkamą pavyzdį“, – teigia asmeninio augimo mokymų centro „SoulACTION“ įkūrėjas, emocinio ir dvasinio intelekto mokymų pradininkas Lietuvoje Rimvydas Židžiūnas.

Jo tvirtinimu, mes dažnai apsimetame tokiais kokiais nesame. Apsimetame gerais, tramdome savo jausmus prieš svetimus, kurių nemylime, tačiau grįžę namo nebesivaldome ir visą susikaupusį pyktį išliejame ant paties brangiausio, mylimiausio žmogaus – antrosios pusės.

Toks elgesys ardo poras. Idealu, jeigu poroje abiem gera kartu. Būtent tokią jauseną reikia sukurti, puoselėti ir auginti, kitu atveju, buvimas kartu truks labai trumpai.

Naujai įkurto mokymo centro partnerė ir gyvenimo draugė Andrė Amiya Pabarčiūtė antrina: „Gera ir prasminga vienas kitam padėti skleistis, kurti kartu. Net mokome ir mokomės kartu. Kartu atvėrėme ir mokymų centrą „SoulACTION“. Tai mūsų kaip poros ir kaip individų realios patirties esencija. Nenuostabu, kad vieni iš mūsų mokymų yra skirti poroms“.

Moteris, kuri skleidžia teigiamas emocijas, keičia pasaulį

Jei nori būti laimingas, turi nustoti save lyginti su kitais. Suvokti savo duotybes, pašaukimą turi stebėdamas save ir savo veiklos rezultatus.

„Žmonės dažnai neteisingai supranta: esu blogas, todėl turiu save perdaryti. Nesąmonė, – užtikrintai sako A.Pabarčiūtė. – Didelis džiaugsmas, kai supranti, jog nereikia savęs paversti kažkokiu šabloniškai geru. Turi tiesiog pažinti savo duotybes, prigimtį, ją priimti savyje ir atskleisti gyvenime. Natūraliai pažinimo savęs procesas paverčia tave geresniu, nes tiesiog esi laimingesnis, ramesnis, labiau atsipalaidavęs ir kūrybiškas.“

Štai ji pati, paleidusi įprastines nuostatas, koks turi būti jos kelias, pradėjusi lavinti emocinį intelektą, ne tik patobulėjo kaip dainininkė, bet ir išmoko būti lydere: „Po daugelio metų muzikos studijų ir praktikos mano balso diapozonas neregėtai prasiplėtė, įgavau labai specifines galimybes dainuoti, neregėtai išaugo kūrybinis potencialas, atėjo pasitikėjimas savimi, ėmiau kurti pati savo unikalius projektus, realizavau savo svajones, sukūriau laimingus santykius.

Atradau dar vieną talentą, kad aš galiu mokyti žmones – pasirodo, galiu ir lyderiauti, ir vesti grupes, nors anksčiau buvau introvertiška. Būtent dėl išlavinto emocinio intelekto išmokau viešai bendrauti, skaityti paskaitas, vesti seminarus, ir tai tiesiog pakeitė gyvenimą“, – kalba charizmatiška moteris.

„Emocinis intelektas moteriai būtinas, kad ji išmoktų reguliuoti savo emocijas, ne kontroliuoti, o nusiraminti, surasti savo vidinį centrą ir išmokti būti tose emocijose, kurios ją atskleidžia. Jeigu moteris skleidžia daugiau teigiamų, o ne neigiamų emocijų – ji gali daryti labai didelį poveikį aplinkai ir įnešti spalvų į asmeninį gyvenimą“, – teigia ji.

Gerų santykių receptas – dažnas lietimasis

Pasak lektorių, moksliškai įrodyta, jog įsimylėjimo jausmas trunka 1,2 m., o nustojus vykti chemijai, vyrai pradeda justi seksualinio potraukio sumažėjimą, moterys – emocinį atšalimą. Kai kurie vyrai pradeda stebėti kitas moteris, tačiau ne viskas prarasta, galima savo santykius atnaujinti.

Rimvydas ir Andrė dalijasi dviem patarimais. Pirmasis – nustoti tikėtis, kad jūsų partneris jums užtikrins laimės jausmą. Verta atsisakyti šio įsitikinimo bei pagalvoti, kaip padaryti jį laimingu, kaip padėti jam tobulėti, ir tuomet jis atsilygins tuo pačiu.

Antrasis – lieskitės kuo daugiau. Kiekvieną dieną švelniai lieskite savo žmogų nesavanaudiškai, su meile, ir jau po savaitės pajausite, kaip jūsų jausmai sustiprėjo. Tai veikia, kadangi lytėjimas stiprina emocinį kontaktą.

Dvasiniuose santykiuose svarbu atsisakyti savo ego, norint geriau įsiklausyti į partnerio poreikius ir norus. Tada sukuriama „Meilės erdvė“, kurioje nėra „Aš tau – tu man“, o natūraliai stengiamasi vienas kitam padėti neprašant už tai jokio atlygio.

„Svarbu suprasti, kad santykių puoselėjimas – tai irgi darbas, reikalaujantis pastangų, tačiau šitaip galite amžinai išlaikyti būseną „Įsimylėjimas“ nepaskęstant rutinoje. Ir svarbiausia nepamirškite – kuo daugiau lieskitės!“, – emocingai pasakoja lektorių pora.

Asmeninio archyvo nuotr./Mokytojai Rimvydas Židžiūnas ir Andrė Amiya Pabarčiūtė.
Asmeninio archyvo nuotr./Mokytojai Rimvydas Židžiūnas ir Andrė Amiya Pabarčiūtė.

Darbas, kuris patinka, teikia laimę

„Be santykių poroje ir meilės jausmo, labai svarbu gyvenime daryti tai, kas traukia, patinka, – tvirtina R.Židžiūnas. – Tik tuomet jausiesi laimingas. Yra keletas žmogaus gyvenimo modelių – vieni mano, kad bus laimingiausi, kai turės daug pinigų, valdžią, apie juos visi šnekės. Tik tada jie bus patenkinti savo gyvenimu, nes žmogui nuo mažens formuojamas toks mitas.

Čia galima rasti paralelių su Darvino teorija: jei esi galingiausias ir geriausias, tau seksis. Tačiau kai žmonės visko pasiekia, supranta, kad laimė neateina automatiškai, reikia dar išmokti būti laimingam. Tie, kurie uždirba daugiausia, yra žymiausi ar įtakingiausi, nebūtinai yra laimingiausi.“

Pasak jo, kitas gyvenimo modelis – humanistinis. Mes gyvename ne tam, kad ką nors pasiektume, o tam, kad būtume laimingi, atskleistume ir realizuotume save. Ir tam, kad būtume tokie, nebūtina ką nors pasiekti ar įsigyti. Kartais užtenka žinoti savo norus ir duotybes bei pasirinkti tokį gyvenimo būdą, kuris suteikia galimybę visa tai realizuoti.

Konkurencija – laimės priešas

Mokytojo teigimu, tame kelyje mums labai dažnai trukdo žmogiškoji konkurencija. Dirbi, jautiesi laimingas ir patenkintas, tačiau matai žmones, kurie turi daugiau, ir pradedi lyginti save su jais. Vėl įsilieji į nuolatinį bėgimą paskui nežinia ką.

Ir tai yra užkrečiama, žmonės negali atsisakyti savęs lyginimo su kitais, todėl niekad nebūna patenkinti savimi, nes visada randa žmogų, kuris yra gražesnis, turtingesnis, laimingesnis. Tad jei nori būti laimingas, turi nustoti save lyginti su kitais. Suvokti savo duotybes, pašaukimą turi stebėdamas save ir savo veiklos rezultatus. Tik tuomet gyvenimas bus toks, kokio nori tu, o ne kuriamas lyginant save su kitais.

Jei dirbi ten, kur tau patinka, visada uždirbsi pinigų!

„Jeigu darai tai, kas tau patinka, esi kupinas entuziazmo, turi tobulėti šioje srityje ir tapti geriausiu specialistu. Nes jei tampi tikras profesionalas, tobulėji, iš to visada uždirbsi pinigų. Kai pradėjau rengti mokymus, man prireikė net 10 metų, kad pasiekčiau aukščiausio meistriškumo savo sferoje“, – teigia Rimvydas.

Pasak poros, gyvenimo šeimininkas yra tas, kuris yra savęs šeimininkas. Jis žino savo norus, talentus, svajones, duotybes ir moka tuo naudotis. Žmogus turi tikėti savimi, nes jo viduje yra visi atsakymai į klausimus, ką jis turi daryti ir kaip gyventi. Tereikia išmokti juos girdėti ir jais patikėti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

24sek

Kevino Pangoso sugrįžimas: „Žalgiris“ – „Barcelona“

Aktualu

Padovanoti filmui sukurtą laivą Vilniaus administracijos direktorius pasiūlė per anksti

Gyvenimas

Alkoholikas Povilas: „Gimus sūnui, švenčiau tris paras“

Pasaulis kišenėje

Lietuvio kelionė Tibete: patekimas į uždraustus vienuolynus ir 5 tūkst. km aukštis

Kultūra

O koks tu, kai nevaidini? Liubomiras Laucevičius

Gazas

Reidas Panevėžyje: iš 154 patikrintų eismo dalyvių protokolą gavo tik dviratininkas

15min tema Aktualu

Ir lietuviams aktualūs „Brexit“ scenarijai: mūsų diplomatų uraganas Londone nestebina

Vardai

Po skyrybų dramos Sigitas Martinavičius Balyje vedė Editą Rupeikaitę: nuotaka švenčia ne tik vestuves

15min iš Ploješčio Interviu Sportas

Prieš dvikovą Rumunijoje E.Jankauskas palietė psichologiją: „Šiame lygyje reikia būti tvirtesniems“

Gyvenimas

Būdavo dienų, kai Kristina net nebijodavo mirti: žmonėms tai atrodo paprastas galvos skausmas

Aktualu

Nemunas Lietuvos gyvenime: upei iš biudžeto buvo skiriama įspūdinga suma

Vardai

Mauricijuje medų kopinėję Skaisgiriai liko sužavėti rojų primenančių vaizdų, kurie – lyg atvirutės

Verslas

Nauji autobusai ir troleibusai į Vilnių vėluoja – gamintojams gresia baudos

Gazas

Į kelius vėl grįžta mirtis: renkasi pėsčiuosius be atšvaitų

Aktualu

Greitkelyje Vilnius–Kaunas susidūrė 5 automobiliai, sužeisti 2 žmonės, susidarė spūstis

Vardai

Stanislavas Stavickis-Stano: „Aš sergu vėžiu, bet pasveiksiu“

Sportas

Nuteistas E.Petrauskas: „Jei toks Lietuvoje teisingumas, tai kam nešu šiai šaliai medalius?“

Aktualu

Kitais metais į Estiją atvyks belgų šarvuočių dalinys

Pasaulis kišenėje

Aplankykite Vilkyškius: vofeliai, kafija ir kitos Mažosios Lietuvos įdomybės

Aktualu

Čekijos premjeras kaltinamas Kryme pagrobęs liudyti dėl korupcijos turėjusį sūnų

Naujienos

24sek

Prakeiksmas namuose tęsiasi: „Žalgiris“ po pratęsimo krito prieš „Barcelona“

Aktualu

Padovanoti filmui sukurtą laivą Vilniaus administracijos direktorius pasiūlė per anksti

Gyvenimas

Alkoholikas Povilas: „Gimus sūnui, švenčiau tris paras“

Pasaulis kišenėje

Lietuvio kelionė Tibete: patekimas į uždraustus vienuolynus ir 5 tūkst. km aukštis

Aktualu

Vykstant kovai dėl „Brexit“ sutarties įtakingi ministrai išreiškė paramą Th.May

Kultūra

O koks tu, kai nevaidini? Liubomiras Laucevičius

Mokslas.IT

Stiklo sudėties pagrindas – sprogusių žvaigždžių liekanos, nustatė astrofizikai

15min tema Aktualu

Ir lietuviams aktualūs „Brexit“ scenarijai: mūsų diplomatų uraganas Londone nestebina

Vardai

Po skyrybų dramos Sigitas Martinavičius Balyje vedė Editą Rupeikaitę: nuotaka švenčia ne tik vestuves

15min iš Ploješčio Interviu Sportas

Prieš dvikovą Rumunijoje E.Jankauskas palietė psichologiją: „Šiame lygyje reikia būti tvirtesniems“

Gyvenimas

Būdavo dienų, kai Kristina net nebijodavo mirti: žmonėms tai atrodo paprastas galvos skausmas

Aktualu

Nemunas Lietuvos gyvenime: upei iš biudžeto buvo skiriama įspūdinga suma

Vardai

Mauricijuje medų kopinėję Skaisgiriai liko sužavėti rojų primenančių vaizdų, kurie – lyg atvirutės

Verslas

Nauji autobusai ir troleibusai į Vilnių vėluoja – gamintojams gresia baudos

Gazas

Į kelius vėl grįžta mirtis: renkasi pėsčiuosius be atšvaitų

Vardai

Stanislavas Stavickis-Stano: „Aš sergu vėžiu, bet pasveiksiu“

Sportas

Nuteistas E.Petrauskas: „Jei toks Lietuvoje teisingumas, tai kam nešu šiai šaliai medalius?“

Gazas

Reidas Panevėžyje: iš 154 patikrintų eismo dalyvių protokolą gavo tik dviratininkas

Aktualu

Greitkelyje Vilnius–Kaunas susidūrė 5 automobiliai, sužeisti 2 žmonės, susidarė spūstis

Aktualu

Kitais metais į Estiją atvyks belgų šarvuočių dalinys

Vardai

Ypatingos

07:40
07:22

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Mamos prieš meningokoką

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką