Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 15d. 09:03

Daugybė vyrų patiria seksualinį priekabiavimą darbe – tai kodėl jie tyli?

Seksualinis priekabiavimas darbe
„Scanpix“/„Picture-Alliance“ nuotr. / Seksualinis priekabiavimas darbe

#Metoo judėjimas – galinga jėga, padedanti geriau suprasti, kas yra seksualinis priekabiavimas, ypač darbo vietoje. Daugybė žmonių atvėrė savo žaizdas – pasidalijo seksualinio priekabiavimo patirtimis. Vis dėlto daugiausia iš prakalbusių buvo moterys, išskyrus keletą išimčių. Ar tai reiškia, kad vyrai sudaro seksualinio priekabiavimo aukų mažumą?

Kaip skelbia portalas theconversation.com, mokslininkų tyrimai patvirtina mintį, kad moterys dažniau susiduria su seksualiniu priekabiavimu darbo vietoje, nei vyrai. Vis dėlto seksualinio priekabiavimo prie vyrų atvejų taip pat pasitaiko, ir jų skaičius esą net auga.

Kai buvo išanalizuoti pranešimai apie seksualinį priekabiavimą JAV nuo 1997 iki 2011 m., dauguma atvejų buvo pranešta moterų. Vis dėlto atvejų, kai vyrai susiduria su seksualiniu priekabiavimu, daugėja – per šį laikotarpį šis skaičius išaugo 15 proc.

Panašaus termino studijoje, kurioje apklausta 522 darbuotojai, daugiau kaip 58 proc. moterų ir 37 proc. vyrų pranešė patyrę seksualinį priekabiavimą. Taigi tikėtina, kad skirtis šioje srityje nėra tokia didelė, kaip galima manyti.

Be to, seksualinis priekabiavimas prie vyrų nėra plačiai išstudijuotas. Gali būti, kad tokio priekabiavimo atvejų yra žymiai daugiau, nei oficialiai priskaičiuojama.

Daugybė vyrų pernelyg drovisi pranešti apie seksualinį priekabiavimą arba jie gali manyti, kad apie tai prabilti nevyriška.

Kita priežastis gali būti suvokimo skirtumai. Vyrai ir moterys gali skirtingai suvokti tai, kas yra seksualinis priekabiavimas.

Tai prasideda anksti

Seksualinis priekabiavimas prie vyrų pasitaiko švietimo įstaigose dažniau nei darbe. Yra įrodymų, kad tiek vidurinėse mokyklose, tiek aukštosiose mokyklose JAV berniukai gali susidurti su gana aukštu seksualinio priekabiavimo lygiu. Berniukai ypač gali tapti verbalinio seksualinio priekabiavimo aukomis.

Kiti tyrimai rodo, kad tiek vyrai, tiek moterys patyrė panašaus lygio (61 proc. ir 62 proc. atitinkamai) vieną ar daugiau seksualinio priekabiavimo formų universitete. Šios studijos atskleidžia, kad daugybė žmonių patiria seksualinį priekabiavimą dar prieš pradėdami dirbti.

Esminiai faktoriai

Tyrimas dėl kai kurių faktorių, kurie gali daryti įtakos vyrams, išgyvenantiems seksualinį priekabiavimą darbo vietoje, neseniai buvo atskleisti. Vienas iš svarbiausių dalykų yra tas, kad vyrai linkę išgyventi seksualinį priekabiavimą, jei jie nukrypsta nuo tradicinio vyriškumo arba yra feministai, nepaisant savo seksualinės orientacijos.

Taip pat atskleidžiama, kad feministinių pažiūrų demonstravimas apsaugo nuo kai kurių negatyvių seksualinio priekabiavimo efektų. Vyrai dažniau išgyvendavo seksualinį priekabiavimą, jeigu jie dirbo organizacijose, kuriose toleruojamas toks elgesys.

Įtaka psichinei sveikatai

Seksualinis priekabiavimas prie vyrų gali pakenkti jų psichinei sveikatai. Vyrai, prie kurių buvo seksualiai priekabiaujama, dažniau išgyveno nerimą, depresiją, priklausomybę nuo alkoholio.

Atrodo, kad seksualinis priekabiavimas yra klausimas, kuris svarbus tiek moterims, tiek vyrams. #Metoo judėjimas leido moterims atsiverti ir papasakoti savo patirtis bei pareikšti savo nuomones šiuo klausimu. Galbūt ir vyrams laikas tarti savo žodį?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką