Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dažniausios santykių klaidos, kurias daro moterys

Pora lovoje.
Shutterstock nuotr. / Pora lovoje.
Šaltinis: „Edita“
0
A A

Santykių ekspertams Šarūnui ir Silvijai Mažuoliams teko gvildenti pačias įvairiausias problemas, su kuriomis susiduria poros.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Taigi šiame straipsnyje jie nori atkreipti kiekvienos iš jūsų dėmesį į dažniausiai moterų daromas santykių klaidas. Pasitikrinkite, ar jums jos nebūdingos.

Nemokate „kurstyti namų židinio“

„Moteris santykiams turi daug daugiau įtakos nei vyras. Ne veltui sakoma, kad ji kursto namų židinį ir palaiko keturis namų kampus. Daugelis šiuos posakius priima tiesiogiai – esą moteris tai turėtų daryti daug dirbdama ir apšokinėdama visą šeimą.

Iš tikrųjų kalbama apie visai kitokio židinio kurstymą. Tai moteriai suteikta galia palaikyti darną bei šilumą santykiuose, be kurių net ir prabangiausi namai bus šalti ir nejaukūs.

Vyro įtaka santykiams toli gražu ne tokia didelė. O štai moteris savo rankomis gali tiek pastatyti kažką nuostabaus, o savo išrinktąjį paversti riteriu blizgančiais šarvais, tiek sugriauti viską iki pamatų. Svarbiausia suprasti, koks elgesys santykiuose yra kuriantis, o koks – griaunantis“, – sako santykių ekspertai.

Įtikėjimas, kad palaikyti keturis kampus reiškia nesibaigiančią namų ruošą – viena dažniausių klaidų, kurias daro moterys. Tikėdamos (sąmoningai ar ne), kad vyro meilę ir dėmesį reikia užsidirbti, dailiosios lyties atstovės be perstojo pluša, kol galų gale tampa patogiomis namų šeimininkėmis, o ne žydinčiomis moterimis.

Pamirštate rūpintis savimi

Darbštumas – puiki moters savybė, bet perlenkus lazdą pakvimpa santykių problemomis. Patikėkite, vesdamas žavią, savimi besirūpinančią, žydinčią moterį, vyras neplanuoja, kad po poros metų ji virs suvargusia namų tarnaite.

Taigi labai svarbu bėgant nuolatiniame buities darbų rate rasti šiek tiek laiko sau. Net jei vyrui reikia blizgančių namų ir tobulos vakarienės, moteris būtiniausiai privalo tausoti savo energiją, kuri yra kur kas reikalingesnė santykiams nei namų ruošai.

Gedmanto Kropio/„Laimos“ nuotr./Silvija ir Šarūnas Mažuoliai
Gedmanto Kropio/„Laimos“ nuotr./Silvija ir Šarūnas Mažuoliai

Svarbu – malonus bendravimas

Malonus elgesys su vyru yra iššūkis, su kuriuo ne visos moterys sugeba susitvarkyti. Moters psichika yra 5–6 kartus stipresnė už vyro ir šiurkštus jos ištartas žodis kaip ietis perveria vyrą. Taigi vienas didžiausių iššūkių šeimoje moteriai – malonus elgesys visą gyvenimą ir visais atvejais.

Taip pat skaitykite: Ženklai, kurie išduoda, jog vyro jausmai atšalo

Išmintingos ar santykių psichologiją studijavusios moterys žino, kad ir nepasitenkinimą galima išsakyti taip, jog vyras nebūtų sužeistas, bet padarytų reikiamas išvadas. Kaip tik dėl to svarbu, kad moteris nepervargtų ir pasirūpintų savimi, pasilepintų.

Pervargusi moteris nebeturi jėgų gražiai elgtis nei su vyru, nei su vaikais. Apskritai yra daug priežasčių, dėl ko moteris šiurkščiai elgiasi su vyru. Kai kurios tokio elgesio išmoksta iš savo mamų, kitas būti atžariomis skatina baimės, įsitikinimas, kad tik šiurkštumu galima priversti kitą žmogų daryti deramas išvadas.

Žinoma, pakeisti senus elgesio modelius nelengva, bet jei iš tikrųjų norisi gražių santykių, nesunku atrasti ir tinkamų būdų. Tarkim, šiek tiek pastudijuoti santykių psichologiją, padirbėti su savimi, išsivalyti susikaupusias nuoskaudas, baimes ir paleisti vieną kitą įsitikinimą.

Gimus vaikui, nepamirškite, kad turite vyrą

Gimęs kūdikis labai dažnai pasiima visą moters dėmesį. Jis tampa svarbiausiu asmeniu šeimoje ir tai yra viena dažnesnių poros santykių krizių ar net skyrybų priežasčių.

„Shutterstock“ nuotr./Pora
„Shutterstock“ nuotr./Pora

Moteris instinktyviai pradeda rūpintis vien tik vaikeliu. Jei ji taip ir negrįžta atgal į visaverčius santykius su vyru, ilgainiui prasideda problemos. Vyrui labai svarbu jaustis reikalingam. Pajutęs, kad yra išstumiamas iš santykių ir tampa tik pinigų tiekėju šeimai, neretas pradeda po truputį atsitraukti.

Nemažai dėl šio priežasties šeimą palikusių vyrų myli savo vaikus ir remia juos finansiškai, bet gyvena su tomis moterimis, kurioms yra reikalingi.

Vyro nelaikykite ekstrasensu

Dar viena gana dažna klaida, kuri moteriai gali kainuoti santuoką, – jos norai. Paprastai moteriai tiek iš santykių, tiek iš gyvenimo reikia daugiau nei vyrui. Ir dėl to kyla tam tikrų sunkumų. Moteris tikisi, kad vyras pats supras, kada ir ko jai reikia ir suteiks tai. Dažnai ji netgi pati tiksliai nežino, ko nori, bet vyras, jos manymu, tikrai turėtų žinoti.

Moterys dažnai daro klaidą – apie savo poreikius pasako per daug abstrakčiai, laukdamos, kol vyras pats padarys deramas išvadas.

Nesulaukusi iš partnerio to, ko nori, moteris tampa pikta ir jaučiasi nuskriausta. Tuo metu vyras net neįtaria, kad tokie procesai vyksta moters galvoje, nes reta moteris apie tai papasakoja.

Netgi tos, kurios papasakoja, dažnai daro klaidą – apie savo poreikius pasako per daug abstrakčiai, laukdamos, kol vyras pats padarys deramas išvadas.

Taip pat skaitykite: Netikėti dalykai, kuriuos moterys dievina vyruose

Tinkamiausias ir sveikiausias tiek moteriai, tiek vyrui tokios situacijos sprendimas – labai tiksliai išsakyti vyrui savo pageidavimus, o vėliau nepamiršti nuolat apie juos priminti.

Aišku, vyrai ne iš karto puola padaryti, ko yra prašomi ir jokiu būdu nedarys, jei yra verčiami arba moteris prašo pernelyg pretenzingai ir įsakmiai. Tik konkretumas, švelnumas, kantrybė bei padėka už įgyvendintą norą skatins vyrą toliau taip elgtis ir daryti savo moterį laimingą.

„Edita“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką