Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Didžiausia intymaus gyvenimo klaida, kurią jūs galbūt darote

Intymus poros gyvenimas
Shutterstock nuotr. / Intymus poros gyvenimas
Šaltinis: 15min
1
Skaitysiu vėliau
A A

Klaidų darome visi įvairiose gyvenimo srityse. Šis tekstas apie tai, ko nepasakote partneriui ir kas gali jus įstumti į bėdą. Kai kalba pasisuka apie lovos reikalus, čia svarbu atvirumas ir saugumas. Spekuliacijoms ir spaudimui vietos čia nėra.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Taigi – situacija. Kurį laiką susitikinėjate su vaikinu, puikiai leidžiate laiką, jis suplanuoja kiekvieną jūsų pasimatymą, gerai sutaria su jūsų draugais, o seksas yra tiesiog nuostabus... Kuomet santykiai pereina į rimtesnius, daugiau su niekuo kitu nebesusitikinėjate, staiga vieną naktį jis nebesinaudoja prezervatyvu, o jūs irgi nepagalvojate apie apsaugą.

Kaip rašo „Women's Health“, „Trojan“ prezervatyvų kompanijos atliktas tyrimas išaiškino, jog dauguma žmonių nuo 18 iki 34 metų liovėsi naudotis kontracepcijos priemonėmis, kuomet susitikinėjo su vienu partneriu du mėnesius. Tik pusė apklaustųjų teigė pasitarę dėl apsaugos su antrąja puse ir tik 21 proc. porų diskutavo, jog reikėtų pasitikrinti, ar nėra užsikrėtę lytiškai plintančiomis ligomis, prieš nuspręsdami intymiai gyventi be apsaugos.

Tyrime dalyvavo 1000 heteroseksualių asmenų, kurie neturėjo partnerio ar buvo ką tik pradėję naujus santykius (draugavo apie 2 metus) ir nenorėjo susilaukti vaikų. Visgi 80 proc. apklaustųjų teigė, jog prezervatyvo naudojimas jiems yra svarbus, o 41 proc. respondentų teigė, jog paskutinis pasimylėjimas buvo be apsaugos.

Taigi, kur slypi problema? Esame protingi žmonės ir suprantame, kad lytiškai plintančios ligos yra labai realus dalykas. Visgi prezervatyvų atsisakymas daugumai žmonių, kurie neseniai pradėjo santykius (ypač tokius, kurie iš neįpareigojančio sekso virsta daug rimtesniais), gali reikšti santykių išskirtinumą ir rimtumą. „Ei, manai, kad mums nebereikia prezervatyvų? Aš irgi taip galvoju“, – mąsto poros.

Visgi, jei nusprendžiate, kad mylėsitės be prezervatyvo, tai neturėtų būti tiesiog nebylus susitarimas. Juk lytiškai plintančios ligos nėra suvaldomos pasitikėjimu ir šiltais jausmais. Santykių ekspertas Matthew Hussey sako, jog neturėtume iškeisti saugumo į patogumą. Žinoma, tai ganėtinai sudėtinga situacija, o lengviausias problemos sprendimas yra tiesiog nutylėjimas.

Vis dėlto dėl savo sveikatos paskaitykite Matthew Hussey patarimus, kaip kalbėtis su partneriu apie seksualinį gyvenimą.

Nusistatykite prioritetus

Pirmiausia turite žinoti savo principus, nes kitaip būsite labiau linkę klausytis kitų ir išduoti savo įsitikinimus. Kiekvieno žmogaus įsitikinimai yra skirtingi, tačiau neturintiems vieno partnerio asmenims Hussey rekomenduoja auksinę taisyklę: jei mylėsitės, naudokitės prezervatyvais iki tol, kol atrasite tą vienintelį/-ę ir abu pasitikrinsite, ar nesergate jokia lytiškai plintančia liga. Dauguma žmonių, tiek vyrai, tiek moterys, linkę manyti, jog mylėjimasis su prezervatyvu reiškia nepasitikėjimą.

Tačiau Matthew įsitikinęs, jog nereikėtų pasiduoti šiltiems jausmams santykių pradžioje, o atkreipti dėmesį į tyrimus. Kai įsimyli, nori tikėti, kad partneris yra tinkams ir sveikas. Pagaliau – siūlymas pasitikrinti jam gali atrodyti kaip įžeidimas. Visgi pasitikėjimas su lytiškai plintančiomis ligomis neturi nieko bendra. Net jeigu partneris tiki pats ir tikina jus, kad yra „švarus“, už jo buvusius partnerius (ar partneres), jų seksualinį elgesį atsakyti negali netgi jis, tiesa?

Nediskutuokite apie tai, kai norite mylėtis

Esate nuogi, ir jis klausia, ar jums tikrai reikia mylėtis su prezervatyvu. Tokioje situacijoje tikrai nedera kalbėtis apie tai, ar naudositės apsauga, ar ne. Geriausia būtų sakyti savo partneriui: „Jaučiuosi žymiai geriau naudodama(s) prezervatyvą, tačiau tai tikrai nėra susiję su tavimi.“ Hussey sako, jog reikėtų akcentuoti, jog naudojatės prezervatyvu dėl savęs, o ne dėl kito asmens, tuomet neatrodys, kad nepasitikite kitu žmogumi. Dar reikėtų pridurti: „Galėsime pasikalbėti apie tai kitą sykį, tačiau dabar aš tikrai noriu su tavimi pasimylėti, todėl šįkart naudokimės prezervatyvu.“

Esmė ta, kad reikia pasikalbėti apie tai vėliau, sąžiningai pasakyti, ką vienas kitam jaučiate. Jei iš tiesų nesate pasiruošę mylėtis be prezervatyvo, galbūt tai yra tik jūsų įsitikinimas, kad taip patogiau ir tai nėra susiję su partneriu. Jei norite atsikratyti prezervatyvų ir nei vienas iš jūsų nesimylite su kitais partneriais, tuomet pasikalbėkite apie lytiškai plintančių ligų tyrimus. Tai būtų tikrai jūsų santykius sutvirtinantis dalykas.

Šalin drovumą ir nepatogumą

Hussey pataria sakyti savo partneriui, kad jus sujaudintų maunamas prezervatyvas, paprašyti, kad jis jus pamokytų. Tai jaudina, nes tai leidžia vyrui valdyti situaciją, o vėliau, kai išmoksite, jis leis jums jaustis valdove. Nebijokite laikyti prezervatyvų miegamojo spintelės stalčiuje. Pamirškite įsitikinimą, jog vyrai laikys jus pasileidusia, jei pati turėsite pasirūpinti apsauga. Atvirkščiai – tai atsakomybė už savo ir jo lytinę sveikatą. Jei jaudinatės dėl to, ką jis pagalvos, galbūt nesate nusiteikusi rimtiems santykiams. Jei gyvenate aktyvų seksualinį gyvenimą, argi nebūtų gerai visuomet turėti prezervatyvų savo miegamajame?

Teisybė – jei pradėjote naujus santykius ir viskas atrodo tobula, tuomet tikrai norėsis atsisakyti apsaugos. Taigi, išbraukite pagundą iš šios lygties ir būkite pasiruošę ginti savo principus. Tai tikrai jus padarys daug patrauklesniu žmogumi. Kas gali būti seksualiau už moters savigarbą?

Kaip sakoma, atsarga gėdos nedaro. Jau geriau pasisaugoti, nei sugadinti galimus tobulus santykius. O jeigu partneris spaudžia, sako, kad nepatiria tokio malonumo, kaip būtų „be gumytės“, kad nejaučia jūsų ir taip gerai nesusijaudina, tuomet sukluskite. Tai gali būti ir šantažas. Kalbėkitės atvirai ir ieškokite būdų, kaip gyventi lytinį gyvenimą maloniai ir svarbiausia – saugiai.

 

Komentarai: 1
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką