Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 12d. 19:21

Dvigubi standartai: už ką moterys smerkiamos labiau nei vyrai?

Moterys smerkiamos labiau?
Fotolia nuotr. / Moterys smerkiamos labiau?

Visiems neįtiksi, tačiau susiformavę stereotipai gali net pačią ramiausią moterį išvesti iš kantrybės. O labiausiai erzina tai, kad kas leidžiama stipriosios lyties atstovams ir netgi priimama su lengva šypsenėle bei nuomone „Oi, taigi čia vyrai, ko iš jų norėti“, moterų atžvilgiu vertinama žymiai nepalankiau...

Na, tikrai visai kitaip. Dvigubi standartai gajūs jau labai seniai ir kažin ar įmanoma juos ištraukti iš stereotipų kupinos visuomenės gniaužtų... Taigi, jūsų dėmesiui Reddit tinklapyje įvardytos net penkios priežastys, dėl kurių moterys bus suvalgytos akimirksniu!

  1. Per daug seksualinių partnerių. Kazanovos žygiai apdainuojami raštuose, filmuose ir istorijoje, o štai moterys visuomet bus pavadintos paleistuvėmis (ar netgi riebesniu žodeliu). Mes, žinoma, neteigiame, kad jeigu nesuskaičiuojate savo partnerių ant rankos pirštų, apie tai reikėtų rėkti visam pasauliui ir džiūgauti, kokia jūs „kieta“. Tačiau pats faktas, kad vyrai šiuo atžvilgiu vadintinti eržilais ir jiems lipdoma puikaus šaunuolio etiketė, o moteris yra nerimta lengvabūdė, nėra teisingas... Gal abiem lytims reikėtų susimąstyti apie tai, kuo geriau monogamija nei poligamija?
  2. Netvarkingi namai. Netvarkinga moteris atrodo kaip ateivis visuomenėje, ar ne? Esame įpratę, kad jų buitis ir būstas blizga nuo akinančios švaros ir apskritai damos – namų židinio puoselėtojos. Užtat ir tempiame šią naštą ant kupros iki išnaktų švarindamos, šveisdamos, skalbdamos… O juk mes ir taip turime ką veikti – noras mėgautis gyvenimu tegu nenuskęsta nešvarių indų jūroje! Jeigu mylimasis išdrįs prieštarauti, kad per mažai dėmesio skiriate buičiai, tegu pabando joje dalyvauti pats. Bus puiki pamoka!
  3. Antsvoris ir netobula figūra. Įrodyta, kad moterys jaučia kur kas didesnį spaudimą numesti svorio ir atrodyti idealiai negu vyrai. Taigi, jeigu gatve eina koks pilvočius, tai jis stambus ir vyriško sudėjimo, o štai plus size ledi bus išvadinta riebalų kalnu... Aptarinėjami centimetrai ir kilogramai neigiamai veikia dailiosios lyties atstoves, taigi verčiau susilaikykite, brangūs vyručiai, nuo aštresnių pastebėjimų ir žvilgtelėkite į savo pilvo presą. Jis tikrai toks tobulas?
  4. Nenoras turėti vaikų. Pastaruoju metu šis klausimas kaitina aistras. Moteris, nenorinti turėtų atžalų, daugumai atrodo nenormali. Tačiau pamirštame vieną svarbų dalyką, kad kiekviena dama turi savo nuomonę šiuo klausimu, be to, gyvena savo gyvenimą ir geriausiai žino, ko jai reikia bei trūksta. Neverta klapsėti akimis, smerkti ar mojuoti rankomis dėl tokio sprendimo: vaikas turi augti mylinčioje šeimoje, todėl korektiška šiuo klausimu prikąsti liežuvį. O štai vyrai, kurie nenori vaikų, retai kada užkliūva aplinkiniams. Suprask – nenori, tai nenori. Čia gi jo reikalas…
  5. Atkaklumo ir tiesumo demonstravimas. Tokia moteris bus priimta kaip arogantiška, norinti vadovauti ar netgi agresyvi, o štai vyrukams tokios savybės tinka. Jie atsiskleis, kaip mokantys pakalbėti, siekti tikslų bei juos įgyvendinti, turintys vadovo instinktą. O moteris? Liks šalta kalė. Taip, taip, teisingai perskaitėte.

    Kur dar vyrams uždegama žalia šviesa, o moterys dėl tų pačių dalykų kalamos prie gėdos stulpo? Komentuokite, dalykitės!
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką