Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 26d. 21:00

Ekspertas: netekėjusios ir vaikų neturinčios moterys yra pačios laimingiausios

Keliaujanti moteris
123RF.com nuotr. / Keliaujanti moteris

Pasirodo, atskleista laimės paslaptis, ir apie tai, kas mus, moteris, padaro laimingas, galima daug pasakyti. Pasak Paulo Dolano, Londono Ekonomikos mokyklos elgesio mokslo profesoriaus, pasiskelbusio „laimės ekspertu“, jei norite būti laimingos, reikia laikytis tam tikrų dalykų ir tam tikrų dalykų vengti, rašo femalista.com.

Jis yra knygos „Happiness by Design“ autorius, ir joje teigia, kad tikroji laimės paslaptis slypi mūsų elgesyje. P.Dolanas atliko ilgą tyrimą, tiriantį žmogaus laimės priežastis ir pasekmes, ir naujausias jo tyrimas rodo, kad laimingiausia žmonių grupė yra vienišos, vaikų neturinčios moterys.

Profesorius P.Dolanas teigia, kad raktas į laimę yra antrosios pusės nebuvimas, tačiau, susituokę žmonės vis tiek teigė, kad yra laimingiausi, kai jų antroji pusė yra kambaryje.

Jo tyrimas taip pat parodė, kad susituokusių žmonių laimės lygis buvo didesnis nei tų, kurie antrosios pusės neturi, tačiau tik tuo atveju, kai sutuoktiniai buvo viename kambaryje. Pogrupis, kurio bendras laimės lygis buvo aukščiausias, buvo vienišos, vaikų neturinčios moterys.

Nors profesorius ir pripažino, kad vaikai kai kuriems yra „nuostabi patirtis“, jis pažymėjo, kad tai „neskirta visiems“, ir daugeliui moterų gali sukelti daug kančios. Profesorius mano, kad savo gyvenimą gyvename pagal scenarijų ir paverčiame jį „istorijomis“, net kai tos istorijos nesuteikia mums laimės.

Pavyzdžiui, moterims dažnai sako, kad jos turi susituokti ir susilaukti vaikų, nes tradiciškai taip elgiasi visos moterys. Tačiau tai nereiškia, kad tai suteiks laimės visoms, ir kai kurioms iš moterų reikia nuklysti nuo scenarijaus.

Profesorius mano, kad gyvenimą gyvename pagal scenarijų ir paverčiame jį „istorijomis“, net kai tos istorijos nesuteikia mums laimės.

P.Dolanas mano, kad pats laikas žmonėms laužyti šiuos nusistovėjusius statusus ir lūkesčius bei priimti faktą, kad jei nenori tuoktis ir susilaukti vaikų, gyvenime yra kitų dalykų.

Profesorius teigia, kad turėtumėme aktyviai ieškoti patirčių, kurios suteikia mums prasmę ir malonumą, o laimę galime surasti kasdieniuose dalykuose, tokiuose kaip juokas, geradarystė, dėkingumas, atvirumas naujoms patirtims, pokalbiai apie viską. Laimė – tai gyvenimas kiekviena diena.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką