TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Ką moterys iš tiesų mano apie seksą?

N-18
Pora
Vida Press nuotr. / Pora
Šaltinis: psychologytoday.com
0
A A

Daugumai moterų seksas yra giliausia meilės ir ryšio forma, ir dauguma jų yra labai orientuotos į seksą. Nors jo orgazmas ateina greičiau, jos, dažniausiai, yra daug galingesnis ir dėl neįtikimų galimybių ji gali patirti kelis orgazmus iš eilės.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Tačiau būdai, kuriais moterys patiria ir išreiškia savo seksualumą, dažnai skiriasi nuo jų partnerių. Tinklaraštyje psychologytoday.com Laurie J Watson pateikia kelis dažniausius skirtumus tarp vyrų ir moterų.

Seksas prasideda galvoje. Vyrai dažnai nusivilia, kad moteris savo kūnu to netrokšta taip, kaip jis. Tačiau hormonų atžvilgiu, jos kūnas yra visiškai kitoks. Testosteronas abiejų lyčių atstovams sukelia fizinį geismą, tačiau geismas yra skirtingo lygio – vyrų hormonų sukeliamas geismas yra garsus rėkimas, o moterų – retkarčiais pasitaikantis kuždesys.

Moterį užveda fantazijos, prisiminimai ir karšto bei audringo sekso įsivaizdavimas.

Moterį užveda fantazijos, prisiminimai ir karšto bei audringo sekso įsivaizdavimas. Kai ji yra kuo nors susižavėjusi ar ką nors įsimylėjusi, nuolat galvoja apie buvimą kartu, jos seksualinis apetitas yra labai stiprus ir ji labai greitai susijaudina.

Seksas reiškia būti geidžiamai. Sekso tyrėja Meredith Chivers sako, kad „buvimas geidžiamoms moterims yra orgazmas“. Nors matydamos (kai kurios moterys akimis myli labiau nei kitos) patrauklų vyrą moterys gali susijaudinti, jo reakcija į ją – „Įdomu, ar aš jam patraukli?“ – yra tarsi žaibas jos smegenims.

123RF.com nuotr./Pora
123RF.com nuotr./Pora

Žinojimas, kad vyras jos trokšta, sužadina jos vaizduotę ir įžiebia seksualines mintis. Lygiai kaip vyrai tikisi, kad po vestuvių bus daug sekso, moterys taip pat tikisi, kad tęsis romantika, kuri leis jai jaustis užtikrintai, kad ji vis dar yra geidžiama.

Seksas yra labai painus. Dauguma moterų mėgsta seksą, tačiau geismą labai lengvai gali nuslopinti nuovargis, pagieža ir menopauzės skausmai. Tiesą pasakius, be didžiulio testosterono kiekio, kuris yra vyrų seksualinis variklis, pagrindinė moterų užduotis yra išjungti vidinius „stabdžius“, kaip teigia sekso terapeutė Emily Nagoski.

Tie stabdžiai būna įvairūs: skalbimas, vaikų priežiūra, darbas, vidiniai balsai, sakantys jai „ne“ dėl jos istorijos ar religijos. Moterys dažnai eina į lovą pasiruošusios patirti gerus pojūčius, tačiau dar ne visai norinčios ar geidžiančios sekso – jas reikia sujaudinti. O kartais pasiekti aukščiausią tašką būna sudėtinga (kai kurioms moteris prireikia net 45 minučių).

Reguliarus orgazmas moterims ne toks paprastas kaip vyrams, tačiau to reikia, kad jos ir toliau jaustų geismą. Taigi nors vyrai mėgsta įvairovę, moterims gali norėtis išbandytų pozų ir įprastos rutinos, nes tai joms suteikia daugiau garantijos, kad patirs malonumą – o tai leidžia atsipalaiduoti ir mėgautis akimirka.

Nors vyrai mėgsta įvairovę, moterims gali norėtis išbandytų pozų ir įprastos rutinos, nes tai joms suteikia daugiau garantijos, kad patirs malonumą.

Seksas yra kontekstinis. Nors dauguma moterų išmoksta patirti orgazmą pasitelkdamos masturbaciją, yra nemažai tokių, kurios savo seksualinį gyvenimą pradeda turėdamos draugą arba vienos nakties nuotykiu. Pirmas intymus prisilietimas gali būti suteiktas kito žmogaus, o beveik visi vyrai savo seksualinį gyvenimą pradeda nuo masturbacijos.

Seksualinis geismas iš esmės yra pati primityviausia pažeidžiamumo forma – noras, kad partneris mus paliestų ir suteiktų malonumą, reiškia patirti poreikį. Neretai santykiuose įvykstantys pakilimai ir nuopuoliai priverčia moteris užblokuoti geismą ir apsaugoti savo širdį taip, kaip vyrai negali dėl savo biologijos.

Jos poreikis jaustis emociškai saugiai prieš seksualinį momentą negali būti perdėtas. Romantika ir viliojimas yra būdai, kuriais tiek vyrai, tiek moterys gali kartu sukurti kontekstą seksui, o šis moteriai padeda atsiriboti nuo dienos rūpesčių ir darbų, kuriuos reikia padaryti, sąrašo, ir perkelia ją ten, kur ji yra pažeidžiama.

Seksas yra meilės aspektas. Seksas, pokalbiai, laikas kartu, darbas, namų valdymas ir komandinė šeimos veikla, vertinimo pojūtis, šventės, dovanos – visa tai moteriai įžiebia meilę; seksas yra visumos dalis, ne apibrėžiantis veiksnys. Mylėtis galima pradėti dėl santykiuose jaučiamos šilumos, tačiau tai nebūtinai yra tos šilumos šaltinis.

Seksas yra būdas, kuriuo ji suteikia meilę. Mes tikrai nesakome, kad moterys privalo mylėtis, kai jos to nenori, tačiau kartais matydama partnerio sekso poreikį, nepaisant savo pačios noro ar nenoro, ji gali norėti tą poreikį patenkinti.

Jei jų santykiai yra bent kiek šilti ir geranoriški, šis pasiūlymas yra tikra meilės dovana. Žinoma, partnerio primygtinis reikalavimas „bet aš noriu, kad tu norėtum!“ gali ją suerzinti ir sumenkinti jos pastangas, nes tokiu pareiškimu jis nepaiso jos meilės motyvo ir reikalauja, kad lytinis potraukis būtų tikrasis, jei ne vienintelis, jos variklis.

Kadangi troškimą moteris dažniausiai jaučia tada, kai yra susijaudinusi, ji dažnai džiaugiasi, kad pradėjo mylėtis. Kai kurioms moterims seksualinė sueitis būna be galo maloni, net jei orgazmo jos nepatiria. Paprastai prieš seksą partneriams norisi gerai suprasti vienas kitą. Dažnu atveju būtent seksas tai ir leidžia padaryti.

Tiek vyrams, tiek moterims reikia jausti stiprų ryšį su partneriu, norint jaustis laimingiems. Tačiau dažniausiai mūsų pradžios taškai būna skirtingi. Emocinis intymumas, suderintas su seksualiniu intymumu, yra ta kombinacija, kuri sukuria aistringą santuoką arba partnerystę.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Seksas Moteris
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką