Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugpjūčio 27d. 20:45

Ką turite padaryti iki 30-ties, kad būdami 50-ties jaustumėtės puikiai

Laiminga moteris
123RF.com nuotr. / Laiminga moteris
Internetinė svetainė „Quora“ atliko tyrimą ir apklausė 50 metų ir vyresnius žmones, kokių naudingų patarimų jie duotų dabartiniams 30-mečiams, kad vėliau netektų gailėtis. Patarimai buvo labai paprasti, bet tuo pačiu teisingi ir išmintingi.

1. Meskite rūkyti. „Jeigu galėčiau susigąžinti laiką atgal, be jokios abejonės, būčiau metusi rūkyti,“ – rašė viena apklausos dalyvių. Rūkyti brangu, tabako dūmai nemaloniai kvepia, o ką jau kalbėti apie sveikatos problemas. Gal pats laikas atsikratyti šio žalingo įpročio?

2. Naudokite apsauginį kremą nuo saulės. Jeigu, sulaukę 50-ties, nenorite turėti daug raukšlių, sausos, plonos ir šerpetojančios odos, keliaudami prie ežero ar paplūdimio, nepamirškite apsauginio kremo nuo saulės.

3. Pradėkite taupyti pinigus. Taip, tai nuobodus, banalus ir neįdomus patarimas, bet labai teisingas. Būdamas 30-ties, žmogus beveik visada turi šiek tiek atliekamų pinigų, kuriuos būtų galima pataupyti. Pradėkite taupyti jau dabar ir, laikui bėgant, turėsite visai padorių santaupų, kurių tikrai prireiks.

Fotolia nuotr./Kodėl niekaip nepavyksta pasiekti finansinio stabilumo?
Fotolia nuotr./Kodėl niekaip nepavyksta pasiekti finansinio stabilumo?

4. Palaikykite arba atkurkite gerus santykius su artimaisiais. Net jeigu jūs dabar manote, kad jūsų santykiai su artimaisiais yra labai keblūs ir jūs nemėgstate vienas kito, turite išmokti susigyventi bei sutarti su jais. Šeimos ryšiai yra labai svarbūs. Vėliau jūs suprasite, kad šeima yra pats didžiausias turtas.

Taip pat skaitykite: Meilės paieškos: 3 sudėtingų vyrų tipai

5. Saugokite prisiminimus, o ne daiktus. Jūs – tai jūsų gyvenimo patirtis. Labai liūdna vieną dieną prabusti 50-ties ir suvokti, kad išskyrus materialius dalykus jūs daugiau nieko neturite. Gerų prisiminimų negalima pamesti ar išmesti, jie visada turės didžiulę vertę.

6. Išmokite duoti. Darykite gerus darbus. Duokite kitiems tai, kas atneša jiems džiaugsmą. Darykite tai nuoširdžiai ir nieko nelaukite mainais. Pamatysite, kaip jūsų širdis prisipildys meilės.

7. Sportuokite. Patikėkite, tai iš tiesų svarbu. Jeigu propaguosite sveiką gyvenimo būdą dabar, tai būdami 50-ties irgi nepritūksite energijos. Darykite įvairius pratimus. Stebėkite savo svorį ir kūno būseną.

„Fotolia“ nuotr./Mergina su šokdyne
„Fotolia“ nuotr./Mergina su šokdyne

8. Išmokite mėgautis tuo, ką turite. Laimė yra daug svarbesnė negu šlovė ar sėkmė. Nesiskųskite, verčiau vertinkite tai, ką turite, ir pasijusite tikrai laimingu žmogumi.

Taip pat skaitykite: Kuo laimingos poros skiriasi nuo nelaimingų?

Patikėkite, laikas po 30-ties metų šuoliuoja milžiniškais žingsniais.

9. Neatidėliokite svajonių ir darbų ateičiai. Norite nusipirkti namą? Parašyti knygą? Gauti antrąjį aukštąjį išsilavinimą ar pakeisti profesiją? O gal norite išmokti groti gitara? Pradėti savo verslą ir dirbti sau? Tuomet pradėkite jau dabar. Nesakykite, kad grįšite prie to vėliau. Patikėkite, laikas po 30-ties metų šuoliuoja milžiniškais žingsniais.

10. Laikykitės dienos režimo. Išsimiegokite. Miegas – šventas reikalas, todėl visada išsimiegokite. Gulkitės ir kelkitės tuo pačiu metu. Atsikratykite nemigos.

11. Rūpinkitės savo dantimis. Su metais dantų problemų vis daugėja. Jų gydymas atima ne tik daug pinigų, bet ir laiko. Todėl netempkite gumos iki paskutiniųjų, kai suskaus dantį ir reikės kreiptis į odontologą. Rūpinkitės dantimis jau dabar.

Taip pat skaitykite: 10 maisto produktų, kurie natūraliai balina dantis

12. Būkite smalsūs. Išeikite iš namų ir padarykite ką nors beprotiško. Ieškokite nuotykių. Pasiimkite kartu artimą žmogų, pasidarykite daug nuotraukų. Šie prisiminimai šildys jus senatvėje.

13. Nevalgykite nesveiko maisto. Per visą savo gyvenimą jūs galite uždirbti daug pinigų ir išleisti juos taip, kaip tik norite. Bet sveikatos nenupirksite už jokius pasaulio pingus. Atsisakykite greitojo maisto ir kitų nesveikų produktų jau dabar.

Shutterstock nuotr./Greitasis maistas
Shutterstock nuotr./Greitasis maistas

14. Per metus perskaitykite bent 10 gerų knygų. Jūsų smegenys visą laiką turi dirbti ir tobulėti. Todėl nustokite eikvoti laiką prie televizoriaus, išmaniojo telefono ar kompiuterinių žaidimų. Verčiau paimkite į rankas gerą, tikrą, popierinę knygą.

15. Išmokite medituoti. Tai atims iš jūsų visai nedaug laiko, o gyvenimo pokyčiai bus stulbinantys. Yra daugybė mokslinių tyrimų, kurie tai patvirtins.

Taip pat skaitykite: 10 labiausiai atpalaiduojančių dainų pasaulyje

16. Keliaukite. Kiek įmanoma daugiau. Kelionės ir nauji atradimai keičia mus. Kelionės atsako į daugybę mums svarbių klausimų, jos įkvėpia ir padaro mus drąsesnius. Kelionė – tai dalykas, kuris privers pasijusti išties gyvu ir laisvu žmogumi.

17. Nustokite lyginti save su kuo nors kitu. Patikėkite, kai jums bus 50 metų, jums bus visiškai tas pats, kokį įspūdį jus darote kitiems. Būkite stiprūs ir pradėkite savo gyvenimo kelionę.

18. Rašykite dienoraštį. Jūs pamiršite daugumą jums brangių prisiminimų. Užsirašykite juos ir būtinai saugokite nuotraukas.

Taip pat skaitykite: Lietuviško gyvenimo ir verslo ypatumai Singapūre

19. Saugokite savo draugus. Būkite šalia tų žmonių, su kuriais jaučiatės gerai, kurie jums yra geras pavyzdys, kurie jums iš tiesų patinka ir įkvėpia. Juokitės kartu su jais ir kvailiokite. Mėgaukitės gyvenimu.

„Shuterstock“ nuotr./Draugės
„Shuterstock“ nuotr./Draugės

20. Raskite savo vietą. Taip, šiais laikais tai nėra paprasta. Bet pasistenkite padaryti viską, kad visada turėtumėte kur sugrįžti. Kad jums ten būtų gera ir kas nors jūsų lauktų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

25:57
07:19
00:29

15min metų knygų rinkimai

Naujas testas

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką