Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 sausio 19d. 15:40

Kaip moterys nužudo savo mylimųjų vyriškumą

Moteris rėkia ant vyro
Fotolia nuotr. / Moteris rėkia ant vyro
Šeiminiame gyvenime neretai galima susidurti su problema, apie kurią nėra malonu kalbėtis. Dauguma moterų skundžiasi, kad jų vyrai su laiku tampa mažiau vyriški, kad jų niekas nedomina, jie geria alų ir pūpso ant sofos. Moterys net pamiršta, už ką gi pačios kažkada pamilo vyrą ir pasirinko būtent jį. Kur staiga dingo tas buvęs tobulas vyras? O gal ne staiga?

Ar reikia jį prisijaukinti?

Įsivaizduokite tam tikrą moters ir vyro bendravimo situaciją: santykių pradžioje, kai moteris sutinka vyrą, ją žavi jo energija ir vyriškumas. Ji didžiuojasi, kai vyras drąsiai lekia motociklu. Ją įkvepia jo pergalės. Moteris su pasimėgavimu pasakoja draugėms, kad jos vyras dalyvauja lenktynėse ir užima prizines vietas.

Moterims patinka, kai asistuojantis vyras tvirtai reiškia savo nuomonę: „Ten neik, ir taškas!“ Viduje gali sukilti tam tikras pasipriešinimas, bet kai vyras įsakmiu balsu tėškia, moteris nusiramina: taip, aš apsaugota. Jis stiprus. Jis manimi rūpinasi. Jis tikras vyras.

To paties moterys tikisi ir šeiminiame gyvenime – vyras prisiims atsakomybę, trenks kumščiu į stalą, viską nuspręs pats ir nuramins pašėlusį protą. Moterys svajoja apie stiprų petį, pamiršdamos, kad tokiu atveju turės daug ko atsisakyti.

Taip pat skaitykite: Esminės intymaus gyvenimo klaidos

Tam tikra prasme vyras panašus į gamtos pasaulį: jis toks pats nesunaikinamas, nesuvaldomas, laukinis ir... pavojingas. Tokį ugnikalnį pavojinga provokuoti, be priežasties erzinti ir gniuždyti.

Kai vyras veda, jo pasaulis staiga pasikeičia

Yra nemažai vyrų, kuriuos santuoka kardinaliai pakeitė. Kai kurie vyrai žmonos prašymu ir iš meilės jai nutraukia visus ryšius su draugais. Jiems lieka tik keli žmonai tinkami variantai: savaitgalį, sodyboje ar žiūrint krepšinio varžybas išgerti su draugais alaus. Iš vyro gyvenimo dingsta jo aistra: alpinizmas, žygiai, motociklai. Anot moterų, tai jam, kaip vyrui ir kaip tėvui, per daug pavojinga.

Įsivaizduokime situaciją: žmonos ultimatumas vyrui yra griežtas: „Arba aš, arba tavo pomėgiai.“ Toliau seka argumentai, kad reikia pagaliau suaugti, galvoti apie šeimą. Iš meilės savo žmonai vyras sutinka su viskuo, jis nenori matyti jos ašarų ir nerimo.

Vyras tapo „naminis“, rūpestingas tėvas, bet giliai viduje labai nelaimingas. Jis bandė realizuoti savo vyriškumą auklėdamas sūnų: grūdinti jį, sportuoti su juo. Bet ir tai žmona uždraudė, motyvuodama tuo, kad sūnus dar per mažas.

Po kelerių metų žmona išėjo pas kitą. Pas pašėlusį motociklininką, lakstantį per miestą didžiuliu greičiu. Kitiems ji pasakojo apie išblėsusią aistrą, apie tai, kaip pasikeitė jos vyras, kad jo niekas nejaudina ir nedomina. Girdėtas ir matytas santykių finalas?

Kas padarė vyrą tokį?

Kas uždraudė jam būti vyru šioje šeimoje? Kas iš jo atėmė viską, kas palaikė jo vyriškumą? Po skyrybų vyras atsigavo ir tapo toks pat, kaip anksčiau. Jis ir vėl kopia į kalnus, užkariauja naujas viršūnes. Jis kupinas energijos, jo akys švyti. Kas įdomiausia, jis vėl patinka moterims. Tik dabar šeima jam yra kažkas baisaus – ji gali atimti iš jo jėgą ir vyriškumą.

Taip atsitinka labai dažnai. Po vedybų moteris bando prisijaukinti vyrą. Daro ji tai savo patogumui, kad nereikėtų jaudintis, kur jis ir ką veikia, kad juo nesižavėtų kitos moterys. Kuo vyras labiau „naminis“, tuo jis mažiau įdomus kitoms. Apskritai dar yra moterų, kurioms idealus vaizdas: vyras namuose (kuo daugiau laiko su šeima!) ir iš kažkur savaime nukrintantys pinigai.

Vyras, kaip ir liūtas uždarytas narvelyje, niekada netaps naminiu katinu.

„Naminiai“ vyrai

Patys vyrai sutinka tokie būti, nes jie nematė kitų šeimos pavyzdžių. Kai kuriuos iš jų augino vienišos mamos, kai kurie augo su tokiu pačiu „prijaukintu“ tėvu, netekusiu savo vyriškumo. Tokie vyrai nesupranta, kokią kainą moka už tai ir tokį savo elgesį vadina „ramiu šeimos gyvenimu“. Jie tai daro iš meilės ir noro matyti laimingas savo žmonas.

Bet siela viską prisimena ir ilgisi buvusios galios. Vyras, kaip ir liūtas uždarytas narvelyje, niekada netaps naminiu katinu. Jis tiesiog gali būti pažemintu ir išdresuotu liūtu. Ar matėte kada nors zoologijos sode liūdnas liūto akis? Tas pats vyksta širdyse vyrų, iš kurių atėmė galią.

Taip pat skaitykite: Vyrai atvirauja apie savo seksualines fantazijas

Turbūt neatsitiktinai dauguma vyrų, sulaukusių vidutinio amžiaus, bando atsikratyti šeimos jungo ir pasileidžia ieškoti nuotykių. Nusiperka galingą automobilį, užsiima ekstremalia veikla ir galiausiai palieka savo žmoną. O jeigu tai neįmanoma, pasineria į kompiuterinius žaidimus, kad pasijustų didvyriu bent ten.

Išeina, kad moteris nori ištekėti už Supermeno, kuris ją užkariavo savo drąsa ir žygdarbiais. O gyventi moteriai patogiau, pabrėžiama – „patogiau“, su „naminiu“ skuduru, kuris plauna indus ir grindis bei yra niekam neįdomus. Net pačiai žmonai... Už šį patogumą moterys sumoka savo laimės kaina.

Vyriška jėga reikalinga abiem

Kaip moteris besipriešintų, slapta ji svajoja, kad jos vyras vėl taptų toks, kaip anksčiau. Laisvas, laukinis, stiprus, pavojingas. Kad grįžęs namo jis taip stipriai ją apkabintų, jog užgniaužtų kvapą. Kad ginčo metu jis pasakytų savo tvirtą „ne“ ir nesileistų nuolankiai vedžiojamas už nosies. Kad jo akys degtų jėga ir aistra. Kad jo moteris vėl jį gerbtų.

Išeina, kad moteris nori ištekėti už Supermeno, kuris ją užkariavo savo drąsa ir žygdarbiais. O gyventi moteriai patogiau, pabrėžiama – „patogiau“, su „naminiu“ skuduru, kuris plauna indus ir grindis bei yra niekam neįdomus.

Problema ta, kad norint būti šalia tokio vyro, moteriai reikia pasikeisti. Tokio vyro negalima erzinti ir provokuoti, nepilti į ugnį žibalo, kai vyras pyksta.

Su vyriška jėga reikia elgtis atsargiai. Įsivaizduokite, kad jūs, moterys, dirbate chemijos gamykloje. Jūs turite tiksliai žinoti, ką su kuo galima maišyti, o ko ne. Priešingu atveju galite sukelti sprogimą. Jūs privalote mokėti visas instrukcijas, turite žinoti, kaip elgtis su cheminėmis medžiagomis ir su kolbomis.

Su vyrais lygiai taip pat. Tik problema ta, jog moterys neturi jokių instrukcijų ir eksperimentuoja. Čia kažkas sprogo, išsilydė ar susižeidėte pačios. Viskas būtų neblogai, jeigu atsimintumėte, kokie veiksmai sukelia tokius rezultatus.

Pavyzdžiui, negalima erzinti vyro, jeigu jis prastos nuotaikos. Dauguma moterų tai žino, bet ar jos vadovaujasi šia taisykle? Kokia moteris iš pradžių bando nuraminti vyrą ir pataisyti jo nuotaiką, o tik po to spręsti problemas? Nelabai daug tokių.

Taip pat skaitykite: Kodėl tuokiamės ne su tais žmonėmis?

Dažniausiai susierzinęs vyras gauna papildomą dozę žmonos priekaištų, apmaudo ir pykčio. Ir tada įvyksta sprogimas! Vyro jėgos proveržis svyruoja priklausomai nuo jo paties ir nuo to, kiek žibalo į ugnį papylė žmona. Atsiminkite, tokiu atveju, daugiau ar mažiau, visada susvyruoja santykiai ir atsiranda aukų.

Jeigu vyras pagaliau paėmė į rankas plaktuką ir vinį, netrukdykite jam, atsitraukite. Jūsų „ne ten“ ir „ne taip“ tik išves jį iš kantrybės ir nuves iki to, jog jis daugiau neįkals nei vienos vinies.

Ar vyrai pavojingi?

Taip, vyrai pavojingi. Bet moterys, bandydamos juos prisijaukinti ir sutramdyti, pačios išsikasa sau duobę. Nes nuo prisijaukinto „naminio“ skuduro jos nebenori vaikų. Tokiems vyrams nesinori gaminti, dėl jų, moterų manymu, neverta puoštis ir atrodyti gražiai. Toks vyras sukelia gailestį ir panieką, o ne meilę ir pagarbą.

Kai vyras nepraranda savo vyriškumo ir jėgos, moteriai nėra lengva. Ji turi išmokti bendrauti su tokiu vyru, kad jai pačiai būtų saugu. Ji priversta labiau nerimauti dėl jo ir visiškai juo pasitikėti. Taip pat ji turi suprasti, kad toks vyras yra labai patrauklus kitoms moterims. Todėl ji visada turi būti jam „-iausia“: pati gražiausia, švelniausia, labiausiai mylinti ir nenuspėjama.

Shutterstock nuotr./Vyras ir moteris virtuvėje
Shutterstock nuotr./Vyras ir moteris virtuvėje

Tai visiškai kitoks gyvenimas. Liautis jį kontroliuoti. Liautis tikrinti jo telefoną ir versti pareiti namo visada laiku. Nenurodinėti jam, su kuo bendrauti ir ką veikti. Nevertinti jo pomėgių pagal pavojingumo laipsnį. Vėl ir vėl sukelti jam aistrą gyvenimui.

Jeigu vyras nori, leiskite jam užsiimti triatlonu. Taip, jam teks bėgti, plaukti, minti dviratį. Ši sporto šaka reikalauja daug jėgų, ištvermės, laiko. Reikės treniruotis, pirkti įrangą, dalyvauti varžybose.

Taip, moteriai teks susitaikyti, kad vyro ilgai nebus namie, kad jis bus labai užsiėmęs ir pavargęs. Bet tai niekis, palyginti su tuo, kaip degs vyro akys, kai jis kalbės apie tai ir kažką darys. Kai nubėgs 10 km ar nuplauks pusantro kilometro. Tai padarys jį stipresnį ne tik fiziškai, bet ir morališkai.

Taip pat skaitykite: 4 būdai elegantiškai išsiskirti

Viena moteris labai bijojo, bet galiausiai pritarė pavojingam ir ekstremaliam vyro norui:  jis nusipirko motociklą. Po kelerių metų šis vyras iš paprasto darbininko tapo klestinčiu verslininku.

Neatimkite iš vyrų tikros vyriškos jėgos, kurią jūs pačios taip vertinate ir ilgitės.

Slidinėjimas, lenktynės, kopimas į kalnus, įvairūs žygdarbiai, pavojingi pomėgiai, bendravimas su kitais vyras – moterys nori apsaugoti nuo to vyrus, bet, atsiminkite mielosios, visa tai jiems suteikia jėgų, drąsos ir vyriškumo. Jėgų išlikti vyru. Drąsos prisiimti atsakomybę. Visada ir bet kokioje situacijoje. Neatimkite iš vyrų tikros vyriškos jėgos, kurią jūs pačios taip vertinate ir ilgitės.

Johnas Eldredge'as apie vyrus

Johnas Eldredge'as – amerikiečių rašytojas, kūriniuose nagrinėjęs vyriškumo ir tėvystės temas, knygoje „Laukinis širdyje“ (angl. „Wild at Heart“) rašė:

„Taip, vyrai yra pavojingi. Kaip ir skalpelis. Jis gali ir sužaloti, ir išgelbėti gyvybę. Jo nepadarysi saugesnio atšipindamas – jis saugus, kai atsiduria rankose to, kuris žino, ką daro.

Jeigu jūs kada nors stebėjote žirgus, tai turbūt žinote, kad eržilai gali sukelti daug problemų. Jie yra stiprūs, labai stiprūs ir gudrūs. Eržilams nepatinka vadelės, jie gali būti labai agresyvūs, ypač jeigu šalia yra kumelė. Eržilą sunku sutramdyti.

Jeigu norite, kad gyvūnas būtų ramus ir nepavojingas, išeitis paprasta: ji reikia iškastruoti. Kastratas yra žymiai nuolankesnis. Jūs galite jį vedžioti už nosies, jis darys viską, ką jam liepsite, nė kiek nesipriešindamas.

Bet su kastratu turėsite vieną problemą: jis nesugebės duoti gyvybės. Jis negali padaryti to, ką gali eržilas. Taip, eržilas pavojingas gyvūnas, bet jeigu jums reikia gyvybės, kurią jis gali suteikti, jums teks susitaikyti su tuo, kad jis pavojingas.“

Vertinkite vyrų vyriškumą. Padėkite jiems tapti stipresniems ir drąsesniems. Nieko baisaus, jeigu vyras neišplauna indų. Nusipirkite indaplovę arba pasamdykite namų tvarkytoją. Tegul vyrai užsiima vyriškais reikalais, kurių daugiau niekas nepadarys. Reikalais, kurie užpildo vyrus jėga ir energija.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką