Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip „teisingai“ mylėti vyrą

Pora
„Shutterstock“ nuotr. / Pora
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyro ir moters santykių subtilybės sukelia nemažai prieštaringų nuomonių. Ir apskritai ar galime sakyti, kad yra „teisinga“ ir „neteisinga“ meilė? Juk kiekvienas savaip supranta šį jausmą, ką jau kalbėti apie tai, kad ribas santykiuose taip pat nustatome patys.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Meilė dovanoja didžiulį gyvenimo džiaugsmą kiekvienam iš mūsų, tačiau labai dažnai mūsų vidinės baimės ir neišspręstos problemos visa tai paverčia į kaltinimus, barnius, kančias ir santykių aiškinimąsi. Patarimų mums gali duoti kiekvienas, tačiau kaip jų paisyti, jeigu nesusitvarkome su savimi?

Ir jeigu jūs negerbiate savo vyro, vidiniame jūsų pasaulyje jis paprasčiausiai nevertinamas, tad kad ir kaip stengsitės, rezultato taip ir nesulauksite.

Puiku atrasti savo silpnąsias vietas, įsijausti į savo vidų, aiškiai suprasti, ką jūs galvojate apie save ir savo išrinktąjį. Žinokite, kad ne taip svarbu jūsų išorinis elgesys, kadangi kur kas didesnį vaidmenį atlieka kiekvieno jūsų vidinė būsena. Vyrai pirmiausia įvertina tai, kaip ir kokiais jie jaučiasi šalia moters. Nuo to ir priklauso – norės jie būti šalia ar ne. 

Ir jeigu antroji pusė jaučiasi tikru vyru šalia moters, tuomet tikrai stengsis daryti viską, kas įmanoma, kad santykiai klestėtų. Tas pats galioja ir moterims – jų jausena ne ką mažiau svarbi. Tačiau tuo turime pasirūpinti pačios. Teisingai mylėti – lygu rūpintis savo vidine savijauta. Nuo ko pradėti?

 • Santykių su vyru nepaverskite būtinybe ar prievole, neleiskite santykiams prarasti gyvenimo džiaugsmo ir įkvėpimo

Jeigu dirbate ne viename darbe, grįžtate į namus, o jūsų tyko krūva namų ruošos, tuomet apie kokius džiaugsmingus santykius gali eiti kalba? Pirmiausia, ką turite padaryti – neleisti sau išsekti, pavargti, nepamiršti miego privalumų. Taip prarandate energiją, nuotaiką, tad natūralu, jog visa tai veikia ir jūsų antrąją pusę. 

 • Rūpintis savimi ir savo vidine būsena – tai girdėti save ir savo troškimus

Vyrai pirmiausia įvertina tai, kaip ir kokiais jie jaučiasi šalia moters. Nuo to ir priklauso – norės jie būti šalia ar ne. 

Mes norime padėti kitiems, suteikti gerą nuotaiką aplinkiniams, tačiau pamirštame save. Žinoma, puiku, jeigu rūpestis kitais jums dovanoja tik džiaugsmą ir laimę, tačiau gali būti ir atvirkščiai, ir šalia to slinkti nuobodulys, išsekimas, neįvertinimas. Taigi nepamirškite šiame beprotiškame pasaulyje gyventi ir dėl savęs.

Nustatyti tam tikras ribas, teisingai paskirstyti darbus ir užduotis šeimoje, išmokti sakyti NE, jausti savo asmeninės erdvės ribas, kurias privalu išlaikyti ir iš išorės, ir viduje. 

Taip pat skaitykite: Santuokinio sekso privalumai ir galimi pavojai

 • Teisingai mylėti – tai ne perdėtai demonstruoti meilę. Nereikia dusinti vyro ir reikalauti kas akimirką jo meilės įrodymų bei dėmesio

Moteris turi rūpintis savo vidiniu pasauliu tam, kad jaustų harmoniją ir ramybę. Jeigu jus apima baimė būti paliktai, tapti nereikalingai, jus gąsdina vienatvė, nematote ateities ir gyvenimo be vyro, tai norite to ar ne, gadinsite ir savo gyvenimą, ir santykius su vyru.

Mylėti – tai visų pirma neprarasti savęs santykiuose, nesistengti su savo vyru tapti vieniu, atimant savo ir jo laisvę, erdvę. Džiaukitės gyvenimu ir nepamirškite to, ką mėgstate, palaikykite ryšius su savo draugais ir artimaisiais, neatsisakykite mylimų hobių, negalvokite, kad tik vyras yra visas jūsų gyvenimas.

Fotolia nuotr./Pora
Fotolia nuotr./Pora
 • Mylėti – tai rūpintis savo vidine būsena ir mokėti gauti malonumą iš proceso

Teisingai mylėti – lygu rūpintis savo vidine savijauta. 

Pavyzdžiui, gaminate valgyti. Ar šis procesas jums malonus? O gal ruošiate maistą tik tam, kad to reikia? Mokykitės jausti malonumą iš visko, ką jūs darote. Nepamirškite pabūti vienumoje bent 10–20 minučių. Meditacija, kvėpavimo pratimai ir visa kita, kas jums padeda atsipalaiduoti tegu tampa kasdienybe. Tik taip palaikaisyte degančią savo ir santykių ugnį. 

 • Teisingai mylėti – tolygu mokėti bendrauti

Sunku tai padaryti, kai emocijos ima viršų, kai esate įsitempę, įskaudinti, susijaudinę, susikrimtę. Todėl itin svarbu susidoroti su tuo, kas buvo praeityje, išsilaisvinti iš negatyvių, trukdančių gyventi dalykų, įtūžio, pykčio. Visa tai gniuždo, jūs negalite savęs kontroliuoti, teisingai pasirinkti ir ramiai gyventi.

Taip pat skaitykite: Kritika santykiuose: ką tai sako apie jus ir jūsų gyvenimo draugą?

Kada jums skaudu, dažniausiai skausmą bandote sukelti kitiems, šiuo atveju vyrui, o taip deginate tiltus į vienas kito supratimą. Bendraudama geriau išsakykite, kaip jaučiatės, įgarsinkite savo jausmus, įvardykite priežastis, kodėl jaučiatės vienaip ar kitaip, ir pasakykite garsiai, ką galima padaryti, kad viskas pasikeistų. 

 • Kai kalbate su vyru, atkreipkite dėmesį į savo intonaciją, mimiką

Kartais nė pačios to nepajusdamos, galite siųsti atitinkamus ženklus, signalus, kurie atskleidžia, ką galvojate apie savo vyrą. Požiūris, santykis su savo vyru susiklosto ne tik dėl to, kad kartu gyvenate ar susitikinėjate. Didelę įtaką čia vaidina ir tai, kokias nuostatas įteigė mama, kokie santykiai vyravo šeimoje, kaip mama žvelgė į tėtį ir apskritai į vyrus.

Vida Press nuotr./Laiminga pora lovoje
Vida Press nuotr./Laiminga pora lovoje
 • Išmokite būti atvira, sakyti tiesiai, ką galvojate apie jausmus, išgyvenimus, norus

Vyrai nesupranta to, ką moterys pateikia užuominomis. Be to, savimi pasitikinti moteris niekada nežais kvailų žaidimų, tikėdamasi, kad vyras perskaitys jos mintis. Labai dažnai damos dėl nepasitikėjimo savimi bei kompleksų nemoka prašyti to, ko joms reikia. Mąstoma, kad vyras apie viską turi susigaudyti pats...

Kai moteris prašo nuoširdžiai ir nieko nelaukia mainais, vyras supranta savo svarbumą ir reikalingumą, o būtent tai ir palaiko jo ego. 

Pamirštamas faktas – „kalbėk ir būsi išgirstas“.  Tik turėkite kantrybės, kadangi kiekvienas vyras skirtingu greičiu suvokia prašymo svarbą. Vieniems jų reikia kelių dienų, kitiems – gal kelių mėnesių.

Kai moteris prašo nuoširdžiai ir nieko nelaukia mainais, vyras supranta savo svarbumą ir reikalingumą, o būtent tai ir palaiko jo ego. 

 • Būkite dėkinga, nuoširdi, džiaukitės tuo, ką daro jūsų vyras, įvertinkite jo poelgius, o ne baksnokite į trūkumus

Gyvendamos šalia vyrų dažnai pradedame su jais jaustis taip, lyg jie būtų mūsų nuosavybė ir visa kas vyksta – savaime suprantamas dalykas. Pamirštame padėkoti, įsisukusios į rutiną net bendravimą paverčiame kone dalykiniu, nepastebime smulkmenų, neįvertiname mylimojo pastangų.

Kodėl dažnai su svetimais žmonėmis mes bendraujame kur kas artimiau ir maloniau nei su tuo, kuris visada šalia? Atsakykite sau į klausimą ir paieškokite problemos sprendimo būdų.

Taip pat skaitykite: Iš vyrų lūpų paleistos frazės, kurių nenorėtų girdėti nė viena moteris

 • Išmokite pykčių ir barnių su vyru nepasakoti draugėms ar mamai

Kodėl dažnai su svetimais žmonėmis mes bendraujame kur kas artimiau ir maloniau nei su tuo, kuris visada šalia? 

Dažniausiai emocijų pagautos prikalbame to, ko nenorime net atsiminti. Pykčiai dažnai užsimiršta, tačiau tai, ką išsakėme artimiesiems, lieka. Pasakodamos vienas ar kitas detales jūs kenkiate ir sau – galiausiai pati išsirinkote, su kuo gyvenate.

Antra, kalbomis menkinate savo vyro autoritetą, nustatote jo ir savo artimuosius priešais jį, taigi, kertate šaką ant kurios sėdite. Ir sunkiausiomis minutėmis, kai santykiai pradeda klibėti ir siūbuoja it skęstantis laivas, kas gi jums padės? Tie, kuriems skundėtės, gali tik numoti ranka bei tartelėti – „ir kam jis tau toks reikalingas?“

 • Teisingai mylėti – tai visų pirma, gerbti savo vyrą

Kiekvienas žmogus turi tam tikras savybes, pasiekimus už ką galima jį gerbti, tačiau viskas priklauso nuo to, kaip jūs jį matote. Gerbti vyrą – reiškia, kad turite gerbti jo asmeninės erdvės ribas ir jo norus. Vyrai itin jautriai reaguoja į bet kokį spaudimą, pradėdami demonstruoti savo užsispyrimą. Išmokusios pagarbiai išsakyti savo norus ir troškimus, laimėsite kur kas daugiau. 

 • Mylėti – tai tikėti savo vyru ir jo galimybėmis

Tikėkite jo potencialu! O jeigu nematote, kuo reikėtų tikėti ir džiaugtis, tuomet geriau gal nekurkite santykių, kadangi jie kažkada vis tiek baigsis katastrofa. Palaikymas bet kokioje situacijoje yra būtent tai, ką įvertins bet kuris vyras. 

Žinoma, tokios teisingos nuostatos turėtų sklisti ir iš vyro savo moteriai. Klausimas jums: ar galite pasistengti dėl santykių ir geresnio gyvenimo, labiau džiuginančio buvimo? Gal vis dėlto nėra nieko neįmanomo?

Fotolia nuotr./Seksualus vyras
Fotolia nuotr./Seksualus vyras
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką