Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ko moterims derėtų pasimokyti iš vyrų?

Vyras
„Shuterstock“ nuotr. / Vyras
Šaltinis: Žurnalas „JI“
0
A A

Iš moters tikimasi švelnumo, supratingumo, atlaidumo. Namuose galite būti silpna, emocionali, bet gyvenime norint pasiekti sėkmės to neužtenka. Nors „generolu su sijonu“ tapti nereikia, šio to iš vyrų pasimokyti vertėtų. Kuo jie mus lenkia?

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Moka valdyti savo emocijas

Ar gali jūsų kolega vyras išbėgti iš šefo kabineto apsipylęs ašaromis po to, kai anas jį apšaukė? Vargu... O moterims tai – norma. Žinoma, jūsų pagailės ir užjaus, bet tikrai nevertins rimtai. Jeigu konfliktas su vadovu, klientais, vyru ar draugėmis išmuša iš vėžių, kažin ar galite tikėtis darbe paaukštinimo ar svarbaus projekto. Esate nepatikimas žmogus, pasiduodantis emocijoms, kurioms kunkuliuojant, žinoma, ne darbai galvoje. Darbe reikia dirbti, todėl mokykitės suimti save į rankas.

Yra logiški ir nuoseklūs

Moterys dažniau vadovaujasi jausmais ir kaip argumentą gali pateikti teiginį, kad potencialus klientas ar partneris „sudaro gerą įspūdį“. O vyrai paprastai remiasi tik faktais. Juos labiau domina asmens reputacija ir kredito istorija nei solidi išvaizda, taktiškas ir mandagus elgesys. Štai jums ir mitas apie moterišką logiką, kuris iš tiesų nėra mitas... Atminkite, jūsų asmeniniai pojūčiai ir įspūdžiai – tai ne argumentai! Norite pasiekti savo – pateikite logiškas išvadas.

Labiau pasitiki savimi

Žinoma, vyrai taip pat turi kompleksų, tačiau gavę užduotį retai pagalvoja, kad nesusidoros. O štai moterims nuolat atrodo, kad yra nepakankamai protingos, sugebančios ir apskritai vertos tų pareigų. Deja, nepasitikėjimas savimi puikiai matomas ir vadovams, todėl jiems kur kas paprasčiau paskirti užduotį vyrui, nes jis nepradės mindžikuoti, o tiesiog imsis darbo ir atliks jį iki galo.

Neužstringa tarp klaidų

Nuo klaidų darbe neapsaugotas nė vienas, bet tik moterims būdinga ištisas savaites graužtis dėl to, kad kažkas nepavyko. Jos jaučia stiprų kaltės jausmą ir niekaip negali nusiraminti. Vyrai paprastai greitai užmiršta padarytą klaidą, pasimoko iš jos ir stengiasi daugiau nepakartoti. Tai neabejotinai turi įtakos darbo efektyvumui. Labai tikėtina, kad vadovas pasirinks vyrą, kuris adekvačiai vertina savo nesėkmę, o ne moterį, kuri dėl jos dar ilgai murkdysis savigraužoje ir nenumaldomam apgailestavime. Klaida nėra „stop“ ženklas. Mokykitės iš savo klaidų ir judėkite į priekį!

Nekuria scenarijų

Na, su tam tikromis išlygomis asmeniniame gyvenime. Bet darbe vyrų smegenys užimtos įvairiausiais reikalais arba ilsisi gavusios poilsio valandėlę. O štai moterys gali ištisą darbo dieną kankintis galvodamos, ką apie jas mano šefas ir kiti kolegos arba kas ir kokias intrigas mezga joms už nugaros. Viskas nebūtų taip blogai, jeigu panašių fantazijų pagrindu moterys nesiimtų neapgalvotų veiksmų, sprendimų ir nesukeltų konflikto ten, kur jo nėra.

Neeikvoja laiko antraeiliams dalykams

Moterys tiesiog dievina tvarkyti savo darbo stalą, spintas, dokumentus, bylas kompiuteryje... O vyrams viskas gali būti apversta aukštyn kojomis ir tai nesukelia sunkumų greitai surasti reikiamą informaciją. Tvarka darbo vietoje yra gerai, bet ji negali būti svarbesnė už patį darbą. Gėlėmis nukrautos palangės ir asmeninėmis nuotraukomis išpuoštas stalas reiškia, kad kiekvieno dokumento teks ieškoti tarp visų kitų, nors ir labai tvarkingai sudėtų dokumentų spintoje. Tai blaško dėmesį, atima papildomą laiką ir kainuoja pastangų.

Kalba be užuolankų

Vyrai nemėgsta užuominų ir juo labiau nekenčia jų šifruoti. Vidinis balsas jiems kužda, kad tas, kuris atvirai reiškia savo troškimus, gauna daugiau nei tas, kuris apie juos nutyli. Tad jeigu gimtadienio proga norite gauti raudoną rankinę, taip ir sakykite. Apsimetusi, kad nežinote, ko norite, kartu su tradicine gėlių puokšte rizikuojate gauti lygintuvą ar kokią statulėlę. Patikėkite, vyras apsidžiaugs sužinojęs, kad turite konkretų troškimą ir jam nereiks spėlioti, ko gi jo mieloji norėtų. Tiesa, norai turi atitikti galimybes, kitaip abiem bus nesmagu.

Nesiblaško

Neįkainojama savybė! Jeigu prie vyro prisiglausite, kai jis dirba kompiuteriu, visiško jo dėmesio nesitikėkite, nes net apkabinęs jus viena akimi žiūrės į monitorių. Efektyvios vadybos specialistai teigia, kad vienai užduočiai atlikti reikės daug mažiau laiko, jeigu ją įgyvendinti stengsimės tuoj pat, neatidėliodami.

Taip, mielosios, mūsų gebėjimas vienu metu daryti kelis darbus iškart ne visada teikia naudos: arba kažko neatliekame iki galo gerai, arba besiblaškydamos tarp veiklų išsieikvojame pačios. Lydimi sėkmės vyrai tai žino ir vadovaujasi principu „vienas darbas vienu metu“.

Griebia jautį už ragų

Aktyviai dirbdami, reguliariai sportuodami, dažnai bendraudami su draugais, vyrai neturi laiko situacijos analizei. Nori daryti – daryk! Ilgai negaunate darbo įvertinimo? Paskambinkite atsakingam asmeniui ir pasiteiraukite. Norite paaukštinimo? Parenkite savo darbų ataskaitą ir susitarkite dėl susitikimo su vadovu. Kažkas juk turi jam pranešti apie jūsų sėkmes ir ambicijas. Ir jeigu ne jūs, tai kas? Gal mintys ir materializuojasi, bet juk ne tiek!

Plačiau apie tai, ko galime pasimokyti iš vyrų, skaitykite 43-ajame savaitraščio „Ji“ numeryje!

Redakcijos archyvo nuotr./2014 m. spalio mėnesio žurnalo „Ji“ Nr. 43
Redakcijos archyvo nuotr./2014 m. spalio mėnesio žurnalo „Ji“ Nr. 43
Žurnalas „JI“
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką