Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 10d. 09:00

Kodėl normalu, kad vyrai po pirmųjų pažinties mėnesių atšąla

Pora virtuvėje
123RF.com nuotr. / Pora virtuvėje

Dar neseniai visą savo laisvalaikį jis leisdavo su jumis, o dabar nuolat turi skubių reikalų ir jūs matotės rečiau. Labai dažnai moterys tokį vyrų elgesį vertina kaip santykių atšalimą, tačiau priežastis gali būti visai kita.

Vyrai linkę sutelkti dėmesį tik į vieną užduotį

„Pirmuosius mūsų pažinties mėnesius jaučiau, kad jis manimi susižavėjęs, – pasakoja Viktorija. – Nuolat nustebindavo mane maloniais siurprizais ir nekantriai laukdavo kito pasimatymo. O dabar jis paskendęs darbuose, mes susitinkame rečiau. Tačiau kai tiesiai paklausiau, ar jis nori tęsti santykius, atsakė, kad niekas nepasikeitė. Tiesiog šiuo metu jam įtemptas laikotarpis.“

Pasak kognityvinės psichologijos specialistės, šeimos psichologės Marinos Miaus, vyrai linkę sutelkti dėmesį tik į vieną užduotį, kuri tuo metu jiems yra svarbiausia. Tai užprogramuota jų prigimtyje.

„Tai nereiškia, kad moteris jam neberūpi. Tiesiog jis nusprendė, kad jūsų santykiams niekas negresia, todėl jo dėmesį pasiglemžė kitas, šiuo metu labiau aktualus tikslas. O moteris tai vertina kaip netikėtą atšalimą, praranda pasitikėjimą ir ima klausinėti, ar ji vis dar vyrui brangi.

Kyla noras nubausti partnerį, todėl neretai, užuot pasikalbėjusi su partneriu apie tai, kaip jaučiasi, ji ima elgtis kaip pasyvus agresorius ir stengiasi jam atkeršyti demonstratyviu nekreipimu į jį dėmesio“, – portalui psychologies.ru teigė specialistė.

Negaudama dėmesio, moteris vyrą baudžia

Dėl to situacija, pasak jos, tampa dar painesnė. Žmonės vienas kitam, kaip ir anksčiau, yra brangūs, tačiau nesupranta vienas kito elgesio motyvacijos. Todėl abiem pusėms kyla klausimas: „Kodėl tu su manimi taip elgiesi?“ Dažniausiai šis klausimas taip ir neišsakomas, o pačių susigalvotas atsakymas gali sugriauti santykius.

„Jeigu vyras sėkmingas, jis paprastai kupinas energijos ir pasiruošęs ja dalintis, – sakė ekspertė. – Problemos prasideda, kai jo „vyriškosios misijos“ kelyje (daugelis vyrų savo profesinę veiklą mato kaip misiją) atsiranda kliūčių. Tuomet visa jo energija nukreipiama į jų pašalinimą.“

Skirtingai nei moterys, vyrai retai kada mato savo misiją šeimoje ir santykiuose. Santykiai jiems – džiaugsmas ir malonumas, kuris neturi atitraukti nuo svarbiausio dalyko. Vyrui jūs galite būti brangiausia, ką jis turi gyvenime, tačiau kai jis pasinėręs į dalykinių reikalų sprendimą, jūs galite to nejausti.

Ką daryti?

Galima pradėti nekęsti vyrų ir išbraukti juos iš savo gyvenimo. O galima priimti tai kaip faktą ir panaudoti šią duotybę santykiams sutvirtinti.

„Jeigu jam priekaištaujate ir baudžiate jį demonstratyviai neskirdamos jam dėmesio, jis gauna signalą: jūs ne jo pusėje ir santykiai su jumis atima jam daug emocinių jėgų, o jis kaip tik stengiasi taupyti savo jėgas ir susitelkti į darbinę veiklą. Jei norite darnių santykių, leiskite jam pajusti, kad su jumis jis visada gali būti savimi ir jūs visada esate pasiruošusi jį išklausyti“, – patarė psichologė.

Kaip pradėti pokalbį?

Nors vyrai turi poreikį dalintis išgyvenimais, jiems nelengva apie juos kalbėti. Būtina kantrybė ir subtilūs klausimai, kurie parodytų jūsų susidomėjimą.

Nepertraukite ir neskubinkite, nesistenkite žarstyti patarimų ir padėti praktiškai išspręsti situaciją. Leiskite jam pačiam susitvarkyti su sunkumais, neabejokite jo vyriškumu. Tik suteikite jam progą pasakyti jums viską, ką jis mano esant reikalinga pasakyti.

Apie ką kalbėti?

Jūsų pašnekovas greičiausiai papasakos situaciją neliesdamas išgyvenimų. „Vyrams sunku pradėti kalbėti apie jausmus, – pabrėžė M.Miaus. – Pamėginkite klausti užuolankomis ir vis dažniau kartokite žodį „svarbus“: „Kaip tu jauteisi per tą svarbų pokalbį su viršininku?“ Jeigu ištariate šį žodį kontekste, kuriame kalbama apie jam rūpimą problemą, jis ima vertinti jus kaip artimą sąjungininką, kuris supranta, kad tai, kas vyksta, yra svarbu“.

Po pokalbio suteikite vyrui galimybę pabūti vienam. Tai būtina, kad jis susivoktų savyje ir rastų išeitį iš susidariusios situacijos. „Jeigu jis galės tikėtis jūsų supratimo, sugrįš, – teigė psichologė, – ir pasistengs, kad jūs pajustumėte, kokia svarbi jam esate ir kaip jis vertina jūsų palaikymą.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką