Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 2d. 15:00

„Kodėl sunku bendrauti su patinkančiu vaikinu?“. Santykių ekspertų komentaras

Pora.
Fotolia nuotr. / Pora.

Jausmai – sudėtingas dalykas. Be jų blogai, o juos atpažinti, atskirti meilę nuo susižavėjimo dar reikia mokytis ir mokytis. O jeigu vaikinas labai patinka... Ką daryti? Ji24.lt skaitytojos pateiktą situaciją narplioja santykių ekspertai Silvija ir Šarūnas Mažuoliai.

Sveiki. Norėjau jūsų paklausti kodėl sunku bendrauti su patinkančiu vaikinu? Su kitais vaikinais galiu flirtuoti, bendrauti, juoktis net pasakoti anekdotus, o su savo simpatija negaliu drąsiai kalbėtis įvairiomis temomis ar net gerai jaustis kai jis stovi šalia.

Kartais norisi net pabėgti, nes pasijuntu beviltiška. Gal su manimi yra kažkokia problema? Pagalvojus gerai, juk jis per galvą netrenks už tai, jeigu pasakysiu kažką ne taip. Tiesiog reikėtų surizikuoti ir tiek, bet sunku perlipti save.

P.S. Manau, jis taip pat jaučia šiokią tokią simpatija ir man, bet kartais pagalvoju, kad jis viską permąsto, ar tikrai jaučia man kažką, kai tik su juo nors truputį pabendrauju. Ką man daryti?


Atsako santykių ekspertai Silvija ir Šarūnas Mažuoliai.

Sveiki,

iššūkiai kyla ten, kur mums yra svarbu, ko iš tikro norime. Vienas iš būdų išvengti iššūkių yra gyventi „patogų“ gyvenimą – dirbti nemėgstamą darbą, gyventi su vyru, kuris šalia tik „dėl kvapo“, leisti laiką įprastose vietose, bendrauti su įprastais žmonėmis ir t. t. Tai yra niekada neišlipti iš komforto zonos.

Žinoma, lengva bendrauti ir flirtuoti su vaikinais, kurie Jums nerūpi. Ir lygiai taip pat natūralu, kad su Jums rūpinčiu vaikinu situacija staiga pasikeičia. O Jūs tikėjotės, kad patinkantis vaikinas Jums nerūpės, nekels jokių emocijų, bus vienas iš tūkstančio, kaip ir visi kiti? Tuomet tai būtų ne patinkantis vaikinas.

Gedmanto Kropio/„Laimos“ nuotr./Silvija ir Šarūnas Mažuoliai
Gedmanto Kropio/„Laimos“ nuotr./Silvija ir Šarūnas
Mažuoliai

Sutikote vaikiną, kuriam pajutote trauką. Kitiems vaikinams, su kuriais jaučiatės taip laisvai, kaip rašote, nejaučiat nieko, išskyrus draugiškumą, – jokios traukos, susidomėjimo, susižavėjimo. Ir štai atsirado vaikinas, kuris Jus domina kaip vyras, ir į paviršių iškilo viskas, ko negalėjote jausti su kitais vaikinais, – ne tik trauka, bet ir baimė, nevisavertiškumo jausmas, gėda, susikaustymas ir t. t.

Taip pat skaitykite: Santykių ekspertai pataria: kaip elgtis tarnybinio romano metu

Visa tai visada slypėjo jumyse, tačiau nebuvo susidariusi situacija tam pasireikšti. Tai kaip aukščio baimė – tik pirmą kartą užlipus kurs nors aukštai, žmogus gali sužinoti, ar turi ją, ar ne. Ar su Jumis kas nors ne taip? Ne. Viskas, ką jaučiate, yra žmogiškos patirties dalis. Būtų greičiau keista, jei žmogus, kuris traukia ir domina, nekeltų jokių emocijų. Tačiau tame yra ir savų pavojų, kadangi stiprios emocijos paprastai iškreipia realybės vaizdą.

Būtų greičiau keista, jei žmogus, kuris traukia ir domina, nekeltų jokių emocijų. Tačiau tame yra ir savų pavojų, kadangi stiprios emocijos paprastai iškreipia realybės vaizdą.

Vienas iš didžiausių pavojų yra tas, kad kai horizonte, tarp masės nedominančių žmonių, pasirodo tas, kuris sukelia trauką, pradedame itin stipriai fokusuotis į tą žmogų. Jis tampa išskirtiniu ir ne tik ta prasme, kad jam jaučiame trauką, o kitiems ne, – jis tampa ypatingu mūsų sąmonėje.

Pradeda kilti visos svajonės, fantazijos, viltys, kurias puoselėjome apie santykius, antrąją pusę, romantinį partnerį. Visa šitą puokštę nuostabių dalykų pradedame „klijuoti“ žmogui, kuriam jaučiame trauką, ir realybės vaizdas stipriai išsikreipia.

Traukiantį žmogų matome gražesnį, geresnį, ypatingesnį, nuostabesnį negu jis greičiausiai yra iš tikro. Vengiame matyti jo minusų, tačiau savus jo fone pradedame matyti kuo puikiausiai. Nesąmoningai sudieviname dominantį žmogų ir šalia pradedame jausti menkesniais už jį.

Dar vienas psichikos fokusas – stengtis kiek įmanoma ilgiau išlaikyti šitą dievišką įvaizdį ir mėgautis idėja, kad Žemės paviršiumi vaikšto tokia nuostabesnė už kitus būtybė. Todėl vengiame bendravimo, vengiame matyti jo minusus, nenorime, kad jis taptų tokiu pat paprastu mirtinguoju, kaip visi.

Taip pat skaitykite: Tikra istorija. „Viskas prasidėjo nuo tobulos nakties paplūdimyje...“

Dominantį žmogų laikome per ištiestos rankos atstumą ar dar toliau, kad neišnyktų susižavėjimo jausmas. Dalis merginų dėl šios priežasties įsimyli kino ar scenos žvaigždes – pamatyti tikrą žmogų kitapus fantazijų šydo taip nelieka praktiškai jokios tikimybės, ir galima mėgautis aistringos, tegul ir nepasiekiamos, meilės jausmais kad ir visą gyvenimą.

Kartais juokavimas yra tik socialinė kaukė, kuri yra labai žavi ir patogi bendraujant su žmonėmis, tačiau neleidžia atsiskleisti esybės daliai, kuri yra švelni, šilta, jautri, kukli.

Dominantis žmogus gali atverti poreikį artimam bendravimui. Su kitais vaikinais Jūs vargu ar bendraujate labai artimai, išsiverkiate ant peties, esat jų guodžiama, globojama. Rašote apie juokavimus ir flirtavimą, kas yra ganėtinai paviršutiniškas bendravimas.

Ir štai pasirodo žmogus, kuris gali tapti kandidatu į kažką daugiau, kažką artimiau. Pastebėkite, galbūt Jūs bandote su juo bendrauti taip, kaip su visais, tačiau iš tikro norėtumėte bendrauti visai kitaip. Galbūt jis sujudina visai kitą Jūsų esybės dalį, ir juokavimas bei flirtavimas šalia jo Jums tampa nenatūraliu dalyku.

Kadangi Jūsų nematome, nežinome koks Jūsų charakteris, kas Jums natūralu, o kas – ne, pateikiame tik galimus variantus. Kartais juokavimas yra tik socialinė kaukė, kuri yra labai žavi ir patogi bendraujant su žmonėmis, tačiau neleidžia atsiskleisti esybės daliai, kuri yra švelni, šilta, jautri, kukli. Jei tai panašu į Jus, gali būti, kad kaip tik tokią Jūsų dalį sukelia patinkantis vaikinas, ir dėl to Jums sunku su juo bendrauti taip, kaip su visais – paviršutiniškas bendravimas Jūsų tiesiog netenkina.

Taip pat skaitykite: Santykių ekspertai pataria: kaip atpažinti meilę, o ne aistrą ir susižavėjimą?

Kad ir ką jaustumėte šiam vaikinui, tai yra Jumyse kylantys jausmai, kurie su juo neturi daug bendro. Jis yra kaip katalizatorius, sukeliantis Jumyse eilę emocijų bei potyrių. Kad ir ką jaustumėte, turėkite galvoje, kad tai nereiškia, jog su juo galimi laimingi santykiai. Labai sunku pasakyti, kodėl juo susižavėjote – gal pajutote fizinę trauką, gal sužavėjo charakteris, gal jo stipri energija, kuri Jus traukia, gal jis ką nors primena, ir sutapatinote su maloniais prisiminimais.

Fotolia nuotr./Jis ir Ji
Fotolia nuotr./Jis ir Ji

Bet kokiu atveju turėkite galvoje, kad Jumyse kylantys potyriai nieko nesako apie šį vaikiną, jo charakterį, jųdviejų suderinamumą ir t. t. Žinoma, tai nereiškia, kad turite laikytis nuo jo atokiau.

Laikymasis atokiau, kuomet jųdviejų neskiria didelis atstumas ir tenka dažnai matytis, greičiau sustiprins potyrius nei juos užgesins, o Jūs tokiu būdu pabėgsite nuo situacijos užuot ją patyrusi ir išgyvenusi iki galo.

Ką daryti? Bendraukite toliau, stebėkite save ir panorėkite iš tikro jį pažinti. Pasakykite sau, kad norite pamatyti, koks šis vaikinas yra iš tikro – ne tik jo gražiausias savybes, bet ir trūkumus, kurių turi kiekvienas žmogus.

Panorėkite sužinoti tiesą apie jį ir apie save – ar tai romantiškas susižavėjimas, ar jis yra tikrai vertas dėmesio vyras ir šaunus žmogus.

Jis Jums taip pat yra puiki galimybė pamatyti savo pačios savivertės spragas, kurios trukdo realiai vertinti situaciją ir jaustis adekvačiai. O perlipti per savo baimes galima tik darant drąsius žingsnius, ir šito niekas negali išmokyti. Geriausiu atveju paieškokite straipsnių ar knygų apie drąsą, kurios įkvėptų. Įkvėpimas kuriam laikui suteikia energijos padaryti tai, ką pačiai padaryti sunku.

Sėkmės Jums!


DĖMESIO! Jums su partneriu kyla sunkumų, kurie kartina jūsų santykius? O gal neduoda ramybės kokie komplikuoti širdies reikalai (tarkime, nesiseka rasti antrosios pusės, užmegzti santykių, nesugebate atsikratyti pavydo ir pan.)? Drąsiai siųskite klausimą mums el. paštu ji24.lt@ji24.lt. Santykių ekspertai Šarūnas ir Silvija Mažuoliai mielai atsakys į įdomiausius laiškus.

P. S. LABAI PRAŠOME KLAUSIMUS RAŠYTI TIK LIETUVIŠKOMIS RAIDĖMIS!

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką