Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 21d. 16:48

Kokiais atvejais moterys linkusios labiau rizikuoti – mylėtis be prezervatyvo?

Intymus poros gyvenimas
Shutterstock nuotr. / Intymus poros gyvenimas

Visi žino, kad jei palaikomi atsitiktiniais santykiai, geriau naudoti apsaugą. Ir vis dėlto daugybę žmonių kasmet prisidaro bėdų, pasinerdami į vienos nakties nuotykį ir nenaudodami jokių kontraceptinių priemonių. Kodėl? Guelfo universiteto mokslininkai apklausė 440 žmonių ir išsiaiškino, kada jie yra linkę pamiršti apsaugas, net jei ruošiasi permiegoti su ką tik sutiktu žmogumi.

Mokslininkai šiems žmonėms pateikė įvairius hipotetinius scenarijus, norėdami išsiaiškinti, kaip jie priimtų sprendimus dėl kontracepcijos, jei ketintų permiegoti su atsitiktiniu partneriu. Tai – labai svarbus klausimas, nes seksas be apsaugos priemonių dažnai turi pasekmių – užklumpa lytiškai plintančios ligos.

Mokslininkai sužinojo, kad vyrai dažnai yra linkę rizikuoti ir atsisakyti prezervatyvo. Jie retai galvoja apie pasekmes, tačiau moterys turi būdų juos paveikti.

123RF.com nuotr./Jauna pora
123RF.com nuotr./Jauna pora

Mokslininkai sužinojo, kad geriausiai vyrus įtikina „jokio prezervatyvo – jokio sekso“ taisyklė. Ją išgirdę jie noriai ieško apsaugos priemonių. Taip pat nemažai vyrų patys bijo lytiniu keliu plintančių ligų bei neplanuotų palikuonių. Moterų atveju būtent šios mintys ir dominuoja – dauguma jų visada teikia pirmenybę seksui su apsauga. Mokslininkai tai aiškina vyrų įsitikinimu, kad seksas su prezervatyvu yra ne toks malonus.

Visgi pasitaiko situacijų, kuomet, kaip teigia šis tyrimas, moterys yra linkusios neseniai sutiktiems vyrams labiau nuolaidžiauti dėl prezervatyvo naudojimo. Pasirodo, nuolatinio partnerio ieškančios moterys dažniau sutinka užsiimti nesaugiu seksu, jei tame vyre mato potencialų vaikiną. Tai yra gana keista, nes tokio sprendimo motyvai nėra žinomi – moterys įprastai to negali įvardinti.

Kita vertus, kai kurios moterys teigia, kad primindamos apie apsaugą nenori pasirodyti labai griežtos ir nemalonios. Kai kurios tyrimo dalyvės teigė, jog skatindamos vyrą naudoti prezervatyvą jos jaučiasi nepatogiai ir galimai griauna potencialius ilgalaikius santykius. Mokslininkai tai laiko didele problema.

Dėl lytiniu keliu plintančių ligų – antibiotikams atsparios bakterijos kelia labai didelį susirūpinimą. Mokslininkai iki šiol galvoja, ką daryti su šia problema. Mutavusios bakterijos nepasiduoda įprastam gydymui, todėl tenka taikyti radikalesnius metodus, kurie turi stipresnį šalutinį poveikį. Seksas be tinkamos apsaugos padeda sklisti šioms bakterijoms, ir su laiku epidemiją gali būti sunku suvaldyti.

Technologijos.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

10:09
09:00

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką