Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 26d. 20:30

Psichoterapeutas Andrius Kaluginas: apie ką nutyli vyrai, arba kodėl vyrą galima paveikti tik manipuliacijomis

Moterims skirtoje konferencijoje „Veikli“ psichologas psichoterapeutas, knygos apie moterų ir vyrų psichologinius kompleksus autorius Andrius Kaluginas atskleidė, kuo skiriasi vyrų ir moterų mąstymas ir kaip moteris gali paveikti vyrą, kad jis pateisintų jos lūkesčius.

Vyrams labai svarbu, kad jie būtų pripažinti – darbe, šeimoje, tarp draugų. Moterims pripažinimas nėra svarbus, jos labiau bijo būti atstumtos.

Kita vyrų baimė susijusi su nepripažinimu. Vyrams labai svarbu, kad jie būtų pripažinti – darbe, šeimoje, tarp draugų. Moterims pripažinimas nėra svarbus, jos labiau bijo būti atstumtos. Taip pat vyrui kelia baimę moters reakcijos į jo elgesį, nes jis nežino, kaip moteris reaguos. Todėl vyras bijo prisipažinti savo partnerei, kad nevalingai akimis palydėjo gražią praeivę ar vakare ketina eiti su draugais išgerti alaus. Įdomu tai, kad vyrai neretai perdeda galimas moters reakcijas, užuot ryžęsi tiesiai paklausti.

Štai vienas A. Kalugino klientas prisipažino, kad visą savaitę buvo siaubingai įsitempęs, nes stengėsi nuspėti žmonos lūkesčius ir juos įgyvendinti, o pasirodė, kad ji neturėjo tų lūkesčių.

Plinta naujas vyrų kompleksas – intymofobija

Psichoterapeutas pastebi, kad vyrai, turintys pastovią seksualinę partnerę, su ja, skirtingai nei su kitomis moterimis ar kolegomis, nekalba apie lovos reikalus. Geriausiu atveju vyras paklaus, ar jai buvo gera, ši patvirtins, ir jis palaimingai užmigs, nes vis tiek nesugeba atskirti tikro orgazmo nuo imituojamo.

Psichoterapeuto kabinete vyrai prisipažįsta: „Aš seniai norėjau jai pasakyti, kad taip mylėtis man nepatinka“. Kaip seniai? Septyniolika metų… Gyvenime jie nenori kalbėti apie dalykus, kurie liečia jų seksualinį ir emocinį pasaulį. Seksas vyrams – malonus, paprastas dalykas, toks pat, kaip pavalgyti, vairuoti, pažaisti su vaiku. Vyrų seksualumas susijęs su fiziologija, todėl ir masturbacija prilygsta lytiniam aktui. Moterims masturbacijos neužtenka, joms reikia aistros, jausmų, kvapų, dėmesio.

„Dar vyrai tyli apie savo kompleksus. Aš jų suskaičiavau 48. Įdomu, kad teko sutikti daug vyrų, kurie bijo būti palaikyti gėjais, todėl ima elgtis brutaliai, užsiaugina barzdą ir pan. Kiti vyrai bijo prisipažinti, kad jiems patinka būti po moters padu. Tai nuoširdūs, švelnūs vyrai, kurie kaifuoja nešdami moteriai gėles, šampaną, jiems patinka, kai moteris viską organizuoja, bet niekada to nepasakys.

Moterims masturbacijos neužtenka, joms reikia aistros, jausmų, kvapų, dėmesio.

Gana naujas kompleksas – intymofobija. Šie vyrai bijo artimo emocinio ryšio su partnere, todėl neretai jie tiesiog jas keičia, medžioja moteris. Ir tokių vyrų labai daug. Anot A. Kalugino, jie penkerius metus, įjungę „durniaus pavarą“, nesipirš, nepasiūlys gyventi kartu, kurti šeimos, nors mato, kad moteris to tikisi. Jie kartais atneša dovanų, pasako gražų žodį, bet tuo viskas ir pasibaigia.

Taip pat skaitykite: Psichologas Tomas Lagūnavičius: „Šeima – brangus malonumas. Savikaina siekia pusę milijono“

Atpažinti intymofobą galima pastebėjus dvi tendencijas. Pirmoji, kai nuo pat pirmos pažinties dienos vyras labai daug, energingai ir, regis, nuoširdžiai, kalba apie jausmus – moteriai, buvusiajai, mamai, bet kam, kaip jis nori susituokti, kaip myli vaikus… Tokiu būdu jis tiesiog manipuoliuoja, kad suviliotų moterį. Paprastai vyrai taip greitai savo jausmų neatskleidžia. Antroji tendencija, kai jūs tris mėnesius intensyviai bendraujate, taip pat ir seksualiai, bet vyras visiškai nekalba apie emocijas ir jausmus. Žinokite, kad jis niekada neapsispręs jūsų vesti, jis nenori įsipareigoti“, – įspėjo psichoterapeutas.

Kas vyrus labiausiai veda iš proto

Dar viena silpna vyrų vieta – šiuo metu populiarios diskusijos apie lygias vyrų ir moterų teises šeimoje. Pasak pranešėjo, tai pripažinti vyrui yra nepakeliama našta. Todėl jis siūlo šeimoje, ypač iškilus krizei, vienam iš partnerių pabandyti kapituliuoti. Tai nereiškia nusileisti, tik kelioms savaitėms pereiti į kito partnerio mąstymo sistemą. Paprastai lankstesnės šiuo atžvilgiu yra moterys ir kai joms tai pavyksta, vyrai jaučiasi labai gerai, tarsi karaliai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

24:16
02:03
02:59

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką