-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Santykių ekspertai pataria: kaip kurti santykius moteriai, kuriai per 40?

Vienas iš skausmingų faktorių, kišančių koją ne tik vyresnio amžiaus moterimis, bet ir jaunoms – įsitikinimas, kad nėra vyrų. Visi padorūs seniai vedę, o likę vieni veltėdžiai priklausomi nuo alkoholio.
Vieniša moteris
Vieniša moteris / „Shutterstock“ nuotr.

Vyrams ir taip netrūksta šiurkščių žodžių iš moterų lūpų, tačiau toli gražu ne visi vyrai jų nusipelnė. Deja, moterys, turėdamos tokius įsitikinimus, kasa duobę pačios sau. Gražius santykius galima sukurti tik atvira širdimi, o jei galvoje burzgia visos vyrų giminės pasmerkimas, kokia gali būti širdis ir koks atvirumas?

Žengdami savo gyvenimo keliu, sutinkame įvairių žmonių, tarp jų pasitaiko pakankamas kiekis ne pačių maloniausių. Tačiau yra toks posakis – nemaukite visų ant to paties kurpaliaus.

Moterų yra lygiai taip visokių ir, deja, su pakankamu jų kiekiu retas vyras nori kurti santykius dėl sunkaus jų charakterio, nemokėjimo maloniai bendrauti, didelių reikalavimų ir gebėjimo visais įmanomais būdais varyti visus aplink save iš proto. Tad būkime žiaurūs, bet teisingi – ne tik į vyrus reikia atsigręžti, bet ir į save.

Gedmanto Kropio/„Laimos“ nuotr./Silvija ir Šarūnas Mažuoliai
Gedmanto Kropio/„Laimos“ nuotr./Silvija ir Šarūnas Mažuoliai

Yra skaudi taisyklė, kad žmogus pritraukia tik savęs vertą partnerį. Ne viena moteris Lietuvoje yra ne tik pikta ant vyrų ir su žalingais įsitikinimais, bet ir per laiką išsiugdžiusi tokių charakterio savybių, kurios netinka šeiminiam gyvenimui.

Tvirtas pasitikėjimas savimi, pora aukštųjų išsilavinimų, savas verslas, turimos ar kažkada turėtos vadovaujamos pareigos, tikslus žinojimas, kaip reikia ar nereikia elgtis, kas teisinga, o kas ne, puikiai padeda bet kuriai moteriai išgyventi. Deja, kaip tik pas jas kažkodėl ir ateina tie, kurie ir alkoholio nevengia, ir dirbti patingi, ir į kitas dairosi. O ką jiems daugiau veikti? Tvirtai moteriai vyro nereikia, o jis – na, lyg ir vyras, bet, kaip sakoma, tik dėl kvapo.

Taip pat skaitykite: „Mergina mane nuolat žemina“. Santykių ekspertų komentaras

Potencialiai puikus vyras jaučiasi kaip ne savame kailyje šalia labai tvirtos bei savarankiškos moters. Ne viena moteris pamiršo, kas yra tikroji moteriška tvirtybė ir ėmėsi daryti geriausia, ką sugebėjo – ugdyti savyje vyrišką tvirtybę, kuri ne vienai, ir jaunai ir vyresnei moteriai, stipriai pakiša koją asmeniniame gyvenime.

Sunkus charakteris yra kitas skausmingas dalies moterų užgyventas kraitis. Lankstumas, gebėjimas suprasti, priimti, rasti kompromisus yra būtinos savybės santykiuose. Jei moteris, įspraudusi rankas į šonus, tvirtu tonu teigia, kad jau jos gyvenime tai bus tik taip ir taip, joks save gerbiantis vyras nepasmerks savęs būti auklėjamu ir muštruojamu pagal kažkieno kito gyvenimo taisykles.

Nauji santykiai gali reikšti ir atsinaujinusį skausmą vėl prisimenant viską, kas nutiko per gyvenimą, tad tenka rinktis: ar rizikuoti ir turėti laimę su kitu žmogumi nepaisant to, kad gali skaudėti, ar kurti savo gyvenimą vienai.

Vienas iš įsitikinimų, tariamai neleidžiančių vyresnėms moterims sukurti santykių, yra tas, kad visi vyrai ieško tik jaunesnių. Tikra tiesa, kad dalis vyrų žiūri į jaunesnes. Taip pat tiesa, kad dalis jų nežiūri.

Dalis moterų lygiai taip pat žvejoja jaunesnius vyrus, tik apie tai nėra viešai paplitusio įsitikinimo. Taisyklė yra tokia – į kur žiūrėsite, tą ir matysite.

Moterys, tvirtai įsitikinusios, kad visi vyrai ieško tik jaunesnių, tik tokius vyrus ir matys. Tokie jau mes esame, turėdami kokį nors įsitikinimą žūtbūt ieškome jam patvirtinimų, ignoruodami atvejus, neatitinkančius įsivaizduojamos taisyklės.

Įsitikinimas, kad nėra vyrų, kurie kurtų santykius su vyresne nei 40 metų moterimi, gali būti dar ir tam tikra prasme patogus. Lengviau keikti vyrus nei rizikuoti kurti santykius, mokytis sugyventi, eiti į nepatogias situacijas, kurių nori nenori nutinka gyvenant su kitu žmogumi.

Beje, dalis moterų lygiai taip pat neskuba bendrauti su vyresniais vyrais. Jei moteriai per keturiasdešimt, ne kiekviena žiūrės į vyrą, kuriam per penkiasdešimt ar arti šešiasdešimties. Pripažinkite, juk lygiai taip pat norisi jaunesnio, tvirtesnio, kur čia su pensininku prasidėsi... O juk kaip tik jis gali pasirodyti nuostabiausias žmogus, įžengęs į jūsų gyvenimą.

Ne viena moteris yra skaudžiai nukentėjusi savo gyvenime nuo santykių, mačiusi ne pačių gražiausių pavyzdžių aplinkoje. Nepaisant santykių noro, baimė, kuo viskas gali baigtis, tampa tvirtu stabdžiu dar kartą atverti širdį ir vėl patikėti kitu žmogumi. Daliai užtenka paprasto bendravimo, kad tik vyras būtų namuose. Kitos ieško ne tik vyro, bet ir draugo, partnerio, kažko, su kuo būtų galima sukurti artimą ryšį.

Ne taip paprasta atverti sugijusias žaizdas ir įsileisti naują žmogų į savo gyvenimą ir į savo širdį. Deja, sielos žaizdos gyja tik iš naujo atvertos ir šiek tiek pakraujavusios. Nauji santykiai gali reikšti ir atsinaujinusį skausmą vėl prisimenant viską, kas nutiko per gyvenimą, tad tenka rinktis: ar rizikuoti ir turėti laimę su kitu žmogumi nepaisant to, kad gali skaudėti, ar kurti savo gyvenimą vienai.

Elementari priežastis, kodėl gali būti sunku surasti savą žmogų, yra vietovė, kurioje moteris gyvena. Jaunesni žmonės paprastai daugiau keliauja, daugiau bendrauja, nevengia naudotis internetinėmis pažintimis, susitinka kompanijose, susipažįsta su naujais žmonėmis. Vyresnis žmogus sėslesnis, o jei moteris apsistojo nedideliame miestelyje ir jos kasdienybėje retai pasitaiko naujų veidų, nenuostabu, kad ir sutikti savo žmogų galimybės gerokai sumažėja.

Žinoma, nepamirškime tegul mistinio, bet labai jau dažnai pasitaikančio faktoriaus, kad savas žmogus gali labai netikėtai pasirodyti pačiam atokiausiam užkampyje pats nežinodamas, kaip ten pateko. Kartais reikia tik kantrybės, būti atvirai galimybėms ir tuo tarpu kurti sau mielą gyvenimą, būnant pasiruošusiai į jį priimti dar vieną žmogų. Vis tik toms moterims, kurios nori praplėsti pažinčių ratą ir imti likimą į savas rankas, gali tekti pradėti aktyvesnį gyvenimą, pasinaudoti pažinčių svetainėmis bei agentūromis, pasidairyti po kitus miestus ir neatmesti galimybės, kad už šalies sienų taip pat gali laukti savas vyras.

Taip pat skaitykite: Santykių ekspertai pataria: kaip atpažinti meilę, o ne aistrą ir susižavėjimą?

Informacijos, kaip vyresniems žmonės susirasti antrą pusę, yra pakankamai. Deja, kol kas ji prieinama tik anglų kalba, tačiau ją mokantiems galima pasistudijuoti. Gyvenimo patirtis gali teikti išmintį, o gali siaurinti akiratį prikaupus įsitikinimų, idėjų, nuomonių, nuoskaudų ir tt. Jei žmogus, peržengęs ketvirtą dešimtį, nusprendžia, kad viską žino, viską moka, yra visapusiškai teisus, tuomet jis atsiduria aklavietėje.

Daliai moterų kaip tik tai gali būti priežastis, kodėl nesiseka sukurti laimingų santykių. Nenoras mokytis ko nors naujo ir įsitikinimas, kad ji viską žino, tik vyrai kažkokie  netikę, yra kaip tik tai, kas užtikrintai laikys visus padorius vyrus per saugų atstumą. Tuo tarpu noras mokytis, pažinti, sužinoti, išbandyti ką nors nauja gali būti žingsnis ne tik į puikius santykius, bet ir į naują, įdomaus gyvenimo etapą. Tiesa, teks išeiti iš komforto zonos, bet kaip tik ten, už jos ribų, ir nutinka gyvenimo magija.

Jei žmogus, peržengęs ketvirtą dešimtį, nusprendžia, kad viską žino, viską moka, yra visapusiškai teisus, tuomet jis atsiduria aklavietėje.

Tai, ką svarbu žinoti tiek jaunai, tiek vyresnei moteriai, – pamirškite idėjas apie tai, koks turi būti jūsų vyras. Tai liečia ne tik metus, apie ką jau užsiminėme, bet viską, ką kada esate sugalvojusi.

Tiksliai žinote, kokio vyro jums reikia? Sveikiname, greičiausiai likusį gyvenimą liksite viena.

Standartai ir normos – pavojinga. Jie užmerkia akis prieš galimybes, kurios gali praeiti pro šalį ir likti nepastebėtos. Taip nesunku pražiopsoti ir savo santykių laimę. Puikiai šitai iliustruoja Marie Forleo, moters, parašiusios pažintims ir antrosios pusės paieškoms skirtą knygą „Make Every Man Want You“ („Ką daryti, kad kiekvienas vyras tavęs norėtų“), istorija.

Ji pasakoja, kaip savu laiku turėjo neilgą, tačiau konkretų sarašą, koks turi būti jos būsimas vyras: trejais metais vyresnis, nevedęs, be vaikų, itališko kraujo, katalikas, stilingas, nešiojantis kostiumus. Tokį vyro įvaizdį ji buvo susiformavusi nuo jaunų dienų ir kitokio vyro šalia savęs ji tiesiog neįsivaizdavo.

Moters gyvenimo meilė pasirodė žydų kilmės aktorius, scenaristas ir prodiuseris, išsiskyręs ir likęs su devynerių metų sūnumi. Jos akimis – visiška priešingybė vyrui, kurį kadaise įsivaizdavo. Laimė, ji jau buvo spėjusį šį tą suvokti ir savo ieškomo vyro sąrašą palaidojusi tam, kad į jos gyvenimą ateitų ne vaizduotės vaisius, o realus, mylintis ir mylimas vyras, po kurio laiko draugystės pasipiršęs ir sukūręs su ja šeimą.


DĖMESIO! Jums su partneriu kyla sunkumų, kurie kartina jūsų santykius? O gal neduoda ramybės kokie komplikuoti širdies reikalai (tarkime, nesiseka rasti antrosios pusės, užmegzti santykių, nesugebate atsikratyti pavydo ir pan.)? Drąsiai siųskite klausimą mums el. paštu ji24.lt@zlg.lt. Santykių ekspertai Šarūnas ir Silvija Mažuoliai mielai atsakys į įdomiausius laiškus.

P. S. LABAI PRAŠOME KLAUSIMUS RAŠYTI TIK LIETUVIŠKOMIS RAIDĖMIS!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius