Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 12d. 11:00

Seksologas Viktoras Šapurovas – apie naujas sekso tendencijas ir vyrų neištikimybę: „Ji užprogramuota“

Seksologas, psichoterapeutas Viktoras Šapurovas teigia, kad su pokyčiais visuomenėje gerokai pasikeitė ir lytinio žmonių gyvenimo tendencijos. Ką turi žinoti šiuolaikinė moteris ir šiuolaikinis vyras?

Kai kurios pozicijos ypatingai pabrėžia lygiateisiškumą, nes abiem partneriams suteikia vienodą galimybę judėti, pavyzdžiui, šiek tiek atsilošus, pusiau sėdomis. Pozicijų gausybė skirta tam, kad neprailgtų ilgi gyvenimo metai kartu.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Viktoras Šapurovas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Viktoras Šapurovas

– Kodėl nuo keturiasdešimties vyrai pradeda dairytis į jaunesnes moteris?

– Su tuo kovoti nėra paprasta, nes tai turi biologinį pagrindą: gamtos numatyta, kad vyras kuo daugiau moterų apvaisintų. Tačiau tai nereiškia, kad taip būtinai turi būti. Reikia žinoti, kad abipusė vertybė ir vienas iš šeimos stabilumo veiksnių – moters kūno grožis. Aišku, visi senstame, bet reikia dėti pastangas išlaikyti gražų kūną, jį puoselėti. Ypač jeigu partneris atkreipia dėmesį ir prašo pasirūpinti savimi, moteris būtinai turi išgirsti šį prašymą.

Taip pat skaitykite: 10 geriausių Kamasutros pozų

Taip pat reikia mokytis pastebėti ženklus, lemiančius neištikimybę, kurie paprastai pasirodo daug anksčiau iki tikrosios neištikimybės: kažkas keičiasi, vyras mažiau domisi savo partnere... Kitos moters dar neturi, bet jau pradeda apie tai galvoti. Kita vertus, visiška netiesa, kad neištikimi tik vyrai. Moterys elgiasi taip pat, neištikimybės skaičiai tarp lyčių yra labai panašūs.

Tačiau vyrai yra veikiami fiziologijos, jie priklausomi nuo moters kūno ir seksualinio pasitenkinimo, o moterys – ne, tarp jų dažniau vyrauja psichologiniai motyvai – keršyti vyrui, gauti dozę adrenalino, įtvirtinti laisvę elgtis kaip tinkamai ir pan.

– Kodėl lytinio akto nesėkmė vyrui yra didžiausia katastrofa?

– Tiesiog vyrauja nuostata, kad sekso sritis – išskirtinė vyro kompetencija ir atsakomybė. Šia prasme pirmieji lytiniai santykiai svarbūs ne tik moteriai, bet ir vyrui – jis nerimauja, ką galės, ko negalės, ar įvyks erekcija, ar ne per greitai įvyks ejakuliacija ir pan. Jei santykiai nepasiseka, apninka kaltė.

Kas ketvirtas lytinis aktas vyrui yra dalinai arba visiškai nesėkmingas, nes jo metu kyla didesnių ar mažesnių problemų. Ir tai yra norma. Juk mes nesame robotai.

Taigi vyras neturi laisvės būti nesėkmingas seksualiniuose santykiuose. Tiek jam, tiek partneriei atrodo, kad kiekvienas lytinis aktas turi būti labai teisingas.

Tačiau pagal seksologų paskaičiavimus, kas ketvirtas lytinis aktas vyrui yra dalinai arba visiškai nesėkmingas, nes jo metu kyla didesnių ar mažesnių problemų. Ir tai yra norma. Juk mes nesame robotai.

Visos kūno dalys yra gyvos, todėl seksas priklauso nuo to, kaip vyras jaučiasi. Kai žmonės iš tiesų artimi, nesėkmė netampa katastrofa, vyras gali patikėti, kad partnerė jam neprikaišios. Būtų gerai, kad moterys iš tiesų nesureikšmintų nesėkmės, nekeltų reikalavimų ir neieškotų kampuose įrodymų, kad vyras neištikimas, jeigu jam nepavyko lytinis aktas.

– Koks lytinių santykių dažnumas laikomas normaliu? Ne paslaptis, jei vyras savaitę nenori mylėtis, moteriai jau vaidenasi neištikimybė...

– Gali taip būti, bet pirmiausia reikia analizuoti, kas vyksta vyro gyvenime, darbe. Iš tiesų pertrauka tarp lytinių santykių gali būti ir ilgesnė. Reikia žinoti, kad kai kyla problemų darbe, vieni vyrai kaip tik daugiau mylisi, o kiti negali mylėtis, jiems visiškai dingsta noras. Tuo tarpu moters seksualumas labai priklauso nuo to, ką ji jaučia, mato ir kiek ji geidžiama vyro.

Reikia žinoti, kad abipusė vertybė ir vienas iš šeimos stabilumo veiksnių – moters kūno grožis. (...) Ypač jeigu partneris atkreipia dėmesį ir prašo pasirūpinti savimi, moteris būtinai turi išgirsti šį prašymą.

Kai vyro jausmai ima vėsti, moteris iškart tai pajaučia. Paprastai ji sako, kad jai trūksta dėmesio, tačiau iš tiesų trūksta artumo. Dėmesys tik pridengia problemas. Jei vyras nusprendžia jausmo trūkumą kompensuoti dėmesiu, specialiai jo skirdamas, tai rezultato neduoda. Jei yra jausmai, moteris niekada nejaus, kad stinga dėmesio.

Beje, man buvo atradimas, kai vienas klientas pasidalino savo patirtimi, kad jeigu vyrai tinkamai išauginti, gavo tinkamą lytinį auklėjimą, yra psicholgiškai tvarūs, jie gali visai neblogai gyventi be sekso, nejausdami nepasotinamo noro mylėtis, kuris dažnai nulemtas vienatvės ir atstūmimo baimės. Jie nepuola stačia galva į bet kokius lytinius santykius, bet nori sulaukti mylimos moters.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką